Oprava vyrovnávacej pamäte YouTube - Ako opraviť, ak sa videá naďalej ukladajú do medzipamäte

Oprava vyrovnávacej pamäte YouTube

Videá z YouTube sa neustále ukladajú do vyrovnávacej pamäte. Nezáleží na tom, ako často sa problém môže zastaviť. Či už používate Chrom, Firefox a Safari v počítači so systémom Windows alebo Mac. Alebo spustite aplikáciu YouTube na telefónoch iPhone alebo Android. Okrem toho sa problém často objavuje neočakávane a spôsobuje, že sú videá prakticky nezhliadnuté. Tu v tomto článku vysvetlíme dôvod a spôsob opravy videí YouTube, ktoré sa neustále ukladajú do vyrovnávacej pamäte.

Ak si môžete dať do súvislosti, mali by ste si prečítať tento článok pár minút. Pretože si povieme niečo o bežných liekoch na nepríjemný problém s ukladaním do vyrovnávacej pamäte.

Prečo sa to deje:

Jedna vec, ktorú som sa za tie roky v IT naučil, je, že aj keď môžete mať najrýchlejší internet na svete. Neznamená to servery, s ktorými sa snažíte komunikovať.

Samozrejme, hovoríme tu o spoločnosti Google. Najlepší uchádzač v internetovom priemysle, ktorý pravdepodobne veľmi dobre má niektoré z najlepších internetových pripojení na svete. To neznamená, že z hustej premávky nemôže dôjsť k škytavke.

V podstate, keď ide tona ľudí na použitie YouTube naraz. Servery veľmi tvrdo pracujú, aby držali krok s každým. Niekedy majú svoje dobré dni a na iných zase svoje zlé dni.

Vďaka neobmedzeným finančným prostriedkom spoločnosti Google bolo možné implementovať skutočne výkonné servery. To zvládne veľké požiadavky na takmer čokoľvek. Ale občas sa mi stále zobrazujú také veci:

oprava vyrovnávacej pamäte youtube

Všimnite si koliesko ukladania do vyrovnávacej pamäte v strede videa a modré Vyskytujú sa prerušenia? banner v spodnej časti. Už ste to niekedy videli? Nie ste samozrejme sami.

Častejšie to bude problém skôr na konci používateľa ako na konci YouTube. Ale nebudeme nič počítať. Ďalej si ukážeme niekoľko spôsobov, ako by ste mohli vyriešiť tento problém s ukladaním do vyrovnávacej pamäte na YouTube. Pri sledovaní videí na YouTube prostredníctvom riešenia problémov.

Ukončenie ukladania do vyrovnávacej pamäte YouTube: Opravte to

Google nám hovorí niekoľko možných riešení na zastavenie vyrovnávacej pamäte smrti na YouTube. Tu je iba niekoľko:

Zatvorte niektoré zo svojich kariet prehliadača:

Ak máte vo svojom webovom prehliadači otvorených príliš veľa kariet. Váš počítač potom nemusí byť schopný spracovať všetok výpočtový výkon. To je potrebné na súčasné prehranie videa a spracovanie týchto kariet. Ak je to váš prípad, potom pravdepodobne musíte iba zavrieť niektoré karty prehľadávača.

Je to bežnejšie pri pokuse o použitie prehrávania videa v rozlíšení 4K alebo nastavenia 60 FPS. Pretože na vykreslenie vyžadujú od vášho počítača oveľa viac výpočtovej sily. Ak máte súčasne spustených viac ako jedno video z YouTube. Potom možno využívate celú svoju vlastnú internetovú šírku pásma a viaceré videá si navzájom konkurujú. To môže vyriešiť problém s ukladaním do vyrovnávacej pamäte na youtube.

Reštartujte webový prehľadávač:

Môže sa stať, že váš webový prehliadač prechádza štikútkou. Takže pokračujte, zatvorte a znova spustite webový prehliadač a potom skúste znova načítať video na YouTube.

Pri troche šťastia bude možno tentoraz fungovať lepšie.

Reštartujte smerovač:

Väčšina problémov s internetom sa vyskytuje u zdroja, z ktorého vstupuje do vašej domácnosti. A pre väčšinu ľudí je to smerovač, či už je to káblový alebo bezdrôtový.

Dajte mu dobrý 30-sekundový reštart, aby sa mohol znova inicializovať. To môže vyriešiť vaše problémy s pomalým internetom a ukončiť ukladanie do vyrovnávacej pamäte YouTube raz a navždy.

Reštartujte počítač:

Problém s počítačom, napríklad závada na jeho grafickej karte, by mohol spôsobiť problémy s prehrávaním videa na YouTube. Sú zriedkavé, ale občas k nim dôjde. Spravidla na počítačoch nižšej triedy.

Ak si myslíte, že to tak je. Reštartujte počítač, aby bolo možné znova inicializovať ovládače grafickej karty.

Aktualizujte svoj webový prehľadávač a doplnky:

Ak používate zastaraný webový prehliadač alebo zastaraný doplnok pre médiá. Potom je možné, že existuje problém s kompatibilitou. Aktualizáciou webového prehliadača a jeho mediálnych doplnkov. Zaistíte, že máte najnovší možný softvér na manipuláciu s médiami, a pomôžete tak zabrániť problémom.

Aj keď YouTube vďaka HTML5 teraz môže fungovať bez programu Flash. Boli časy, keď boli videá na YouTube úplne založené na formáte Flash. Ak by ste však nemali doplnok Flash, zabránili by ste tomu, aby ste mohli pozerať čokoľvek.

Aj keď to je v dnešnej dobe menej časté. Používanie zastaralého webového prehliadača, v ktorom sú niektoré funkcie z bezpečnostných dôvodov deaktivované, môže mať podobné účinky. Vždy sa preto uistite, že máte aktuálne informácie. Mali by ste teda vyskúšať aj tento, aby ste vyriešili problém s ukladaním do vyrovnávacej pamäte na Youtube.

Použite Google Chrome:

Ja osobne som fanúšikom prehliadača Firefox, takže sa pri tomto krčím. Google však odporúča používať prehliadač Chrome pre vaše potreby YouTube.

Môžeš im to vyčítať? Myslím tým Google vyrobený Chrome a oni tiež vlastnia YouTube. Malo by iba zmysel, aby optimalizovali všetko pre čo najlepší možný výkon. Skús to. Ktovie, možno to pre vás bude fungovať lepšie.

Ďalšie možné riešenia:

Okrem návrhov spoločnosti Google. Máme pre vás tiež zopár, ktoré by sme chceli pridať na opravu problémov s ukladaním do vyrovnávacej pamäte na YouTube. Skúste tiež nasledujúce:

Dobrý internetový signál:

Ak máte na svojom notebooku alebo zariadení so systémom iOS zlý internetový signál. Potom sa môžete stretnúť s problémami pri komunikácii s YouTube, čo môže viesť k horšej kvalite videa alebo problémom s ukladaním do vyrovnávacej pamäte.

Tento problém nastáva najmä vtedy, keď máte iba jednu lištu, pretože sa zbavujete Wi-Fi susedovho signálu a pohybujete sa od neho príliš ďaleko.

Zmeniť kvalitu videa:

Je absurdné, že keď máte vysokorýchlostný internet, mali by ste znížiť kvalitu videa. Ale ak má YouTube problémy na konci. Ak potom znížite kvalitu videa na 480p alebo iná kvalita iná ako HD, zlepší sa rýchlosť streamovania. A pomôže zmierniť problémy s ukladaním do vyrovnávacej pamäte.

Zmeňte svoj server DNS:

Ak máte server DNS, ktorý blokuje určité domény. Potom nebudete môcť prehrávať videá. V niektorých prípadoch sa webová stránka môže načítať. Video sa ale nebude dať prehrať, čo dáva podobný výsledok ako problém s ukladaním do vyrovnávacej pamäte.

Server DNS Google (8.8.8.8 alebo 8.8.4.4) je pravdepodobne jedným z najspoľahlivejších serverov na svete. Existujú dva spôsoby použitia:

  • Z nastavení Wi-Fi na vašom prístroji alebo
  • Prostredníctvom interných nastavení smerovača.

Tento krok vám tiež môže pomôcť vyriešiť problém s ukladaním do vyrovnávacej pamäte na Youtube.

Použite VPN:

Je možné, že bezdrôtová sieť, ku ktorej ste pripojení, blokuje načítanie obsahu YouTube alebo prehrávanie videí. Ak používate VPN, môže vás obísť okolo možných blokov. To by vám inak bránilo v úspešnom spojení.

Máme podrobnú analýzu, prečo a ako používať VPN na vašich počítačoch. Alebo mobilné zariadenia, ktoré idú do hĺbky. Odporúčame súkromný prístup na internet, čo je jednoducho úžasné.

Vyskúšajte iný stroj:

Ak nič nefunguje, skúste použiť iný stroj. Možno ten, ktorý používate, je príliš pomalý. Alebo iný stroj môže mať lepší internetový signál ako ten, ktorý používate.

Kontaktujte svojho ISP:

Máte sľúbenú určitú rýchlosť internetu? Uistite sa, že to chápete. Videl som veľa situácií, keď ľudia, ktorí sľúbili 15 megabitov za sekundu, dostali iba 5. S viacerými ľuďmi v tej istej sieti. Tento problém skutočne udusí výkon služby YouTube pre všetkých.

Použite Speedtest.net Ak chcete overiť, či dosahujete rýchlosť, ktorú ste sľúbili, a ak nie, kontaktujte svojho poskytovateľa internetových služieb a zistite, prečo nedostávate to, za čo platíte, alebo aby ste inovovali na rýchlejší internetový balík.

Záver:

Problémy s ukladaním do vyrovnávacej pamäte YouTube sú frustrujúce. Rozumiem tomu, pretože som tam bol a urobil som to. Našťastie je optický internet ako služba, ktorú teraz platím, pomerne spoľahlivým internetovým riešením. Takže sa nemôžem príliš sťažovať. Dúfam, že už o sebe viete, že môžete vyriešiť problémy s ukladaním do vyrovnávacej pamäte YouTube. Aj keď som vyššie spomenul veľa scenárov, môžete s nimi ísť.

Ak však máte otázky týkajúce sa tohto článku, dajte nám vedieť v sekcii komentárov nižšie. Prajem vám krásny deň!

Pozri tiež: Ako z prehliadača odstrániť viac fotografií na iCloude

sata dátový kábel pinout