Vaša poloha, ktorá sa momentálne používa v systéme Windows 10

Služba sledovania polohy v systéme Windows Windows 10, povie aplikáciám, kde sa v skutočnosti nachádzate, a môžete alebo nemusíte chcieť, aby sa to stalo. Keď aplikácia identifikuje vaše miesto pomocou nastavení, na paneli úloh sa zobrazí okrúhla ikona. To znamená, že vaše miesto sa momentálne používa v systéme Windows 10. V tomto článku si povieme o vašej polohe, ktorá sa v súčasnosti používa v systéme Windows 10. Začnime!

Znamená to, že vaša poloha sa momentálne používa?

Stručne povedané, táto správa v skutočnosti znamená, že aplikácia systému Windows 10 (ktorá sa sťahuje z obchodu Windows Store) sleduje vaše presné miesto, zvyčajne pomocou snímača GPS v zariadení, aj keď pre tieto siete možno použiť aj siete Wi-Fi a tiež ethernetové pripojenie. druhy služieb. V zásade sa táto správa zobrazuje ako zdvorilé upozornenie spoločnosti Microsoft, že je sledovaná vaša poloha.

Mnoho aplikácií môže vyžadovať správne fungovanie služieb miest (napr. GPS alebo navigačná aplikácia). Ak však máte pocit, že aplikácia, ktorú používate, nemusí poznať vaše presné miesto, môžete ich zmeniť niekoľkými spôsobmi.

Ako to môžem zmeniť?

V systéme Windows 10 stlačte kláves Windows alebo otvorte ponuku Štart. Ďalej zadajte Ochrana súkromia polohy a klepnutím na Služby ochrany súkromia vytiahnite okno, ktoré vám umožní zmeniť nastavenia polohy.

Ak jednoducho kliknete na posúvač pod polohovou službou, môžete zakázať aplikáciám Windows Store, aby vás mohli sledovať. Z dôvodu deaktivácie v celom zariadení (pre všetky používateľské účty v zariadení, nielen pre váš). Klepnite na tlačidlo Zmeniť, ak je text nad textom Poloha pre toto zariadenie zapnutý.

Možno však budete chcieť niektorým aplikáciám povoliť prístup k vašej polohe. Pokračujte v posúvaní nadol, ak chcete zobraziť zoznam aplikácií, ktoré môžu používať vaše presné bodové služby.

momentálne používané miesto

Ak ste fanúšikom vecí, ktoré môžete robiť napríklad v Cortane, možno budete chcieť pre túto konkrétnu aplikáciu povoliť lokalizačné služby. Aby mohol ďalej skutočne správne fungovať. Predtým, ako sa prihlásite a deaktivujete podobné funkcie, dobre si premyslite svoje súkromie a aplikácie, ktoré radi používate.

momentálne používané miesto

Niektoré aplikácie stále sledujú

Ak ste dávali pozor skôr, možno ste si všimli, že na rozdiel od aplikácií pre Windows 10 som sa zmienil iba o aplikáciách Windows Store. Je to spôsobené tým, že prostredníctvom služby Umiestnenie vo Windows 10 sú ovplyvnené iba aplikácie Windows Store.

Spustiteľné súbory, ktoré získate inde, napríklad Google Chrome, môžu stále získavať údaje o miestach prostredníctvom sietí Wi-Fi, ethernetového pripojenia a tiež vlastnej technológie približovania polohy spoločnosti Google. veľa webov vidí vašu IP adresu a aplikácie, aj napriek tomu môže ostatných upozorniť na vaše miesto, pokiaľ nepoužívate proxy server alebo VPN. Zakázanie funkcie umiestnenia systému Windows 10 neurobí nič, čo by vám tam skutočne pomohlo.

Zakázať sledovanie polohy pre každého používateľa

Na pravej strane budete musieť prepnúť Poloha posúvač z polohy Zapnuté do polohy Vypnuté pozíciu vlastne.

Keď to urobíte, deaktivuje sa služba Sledovanie vášho účtu. Aplikácie a služby nebudú môcť požiadať o vaše miesto a tiež jeho históriu.

Vypnite sledovanie polohy pre celé zariadenie

Ak ju chcete v nastavení úplne zakázať, potom nad týmto nastavením uvidíte a Zmena tlačidlo. Klepnite na ňu a potom nastavte miesto pre toto zariadenie ako Vypnuté .

Keď to urobíte, bude presné miesto pre vaše zariadenie nastavené na Vypnuté a služby určovania polohy budú pre všetkých používateľov zakázané.

Vymazať históriu polohy

Aj keď tu môžete tiež vyčistiť históriu polohy, jednoducho klepnite na jasný tlačidlo.

Vyberte aplikácie, ktoré môžu používať vašu polohu

Pod týmto zoznamom môžete vybrať aplikácie, ktoré ju môžu používať. Tu môžete tiež ovládať nastavenia pre každú aplikáciu zvlášť. Aby ste to dosiahli, je potrebné obe vyššie uvedené nastavenia zapnúť.

Geofencing

Posuňte sa nadol ďalej a potom uvidíte nastavenie Geofencing. Geofence je vlastne geografická hranica. Aplikácie použijú vaše presné miesto, aby zistili, či túto hranicu prekračujete v oboch smeroch. Ak niektorá z vašich aplikácií používa túto funkciu, ponúkne sa vám nastavenie, ktoré ju zapne alebo vypne.

Záver

Dobre, to bolo všetko, ľudia! Dúfam, že sa vám páči článok, ktorý sa momentálne používa, a tiež vám pomôže. Dajte nám o tom spätnú väzbu. Tiež, ak máte ďalšie otázky týkajúce sa tohto článku. Dajte nám potom vedieť v sekcii komentárov nižšie. Čoskoro sa ozveme.

Prajem vám skvelý deň!

Pozri tiež: Ako opraviť program Windows Explorer, ktorý neustále zlyháva alebo mrzne