Windows: Nástroje na odstránenie škodlivého softvéru

Hľadáte najlepšie nástroje na odstránenie škodlivého softvéru? Všetci vieme, že počítače so systémom Windows sú náchylnejšie na malware, vírusy ako ktorýkoľvek iný operačný systém. Nie je to tak preto, že Windows sú zraniteľné alebo nezabezpečené, ale preto, že - používateľov systému Windows je viac ako čohokoľvek iného operačného systému, takže hackeri majú tiež väčšiu motiváciu vytvárať malware alebo vírusy pre Windows. Používatelia Windows tiež nie sú v porovnaní s Mac OS alebo Linux príliš počítačovo zdatní; čo z nich robí ľahký cieľ.

Aj keď niektorí z nás používajú na zabezpečenie svojho počítača špeciálne antivírusové riešenia, vždy je najlepší nápad mať k dispozícii antivírusový detektor. To vám pomôže nájsť akýkoľvek malware, ktorý sa dostane cez vaše antivírusové riešenie. Pozrime sa teda na najlepšie nástroje na odstránenie škodlivého softvéru, ktoré vám pomôžu chrániť sa.

Nástroje na odstránenie škodlivého softvéru pre Windows

Ak sa pýtate, áno, môžete potom použiť antivírusový nástroj so svojím antivírusovým softvérom. Pamätajte, že si navzájom neprekážajú. Napríklad na svojom počítači používam Malwarebytes na skenovanie škodlivého softvéru, hlavným antivírusom je Windows Defender.

Malwarebytes Anti-malware

Malwarebytes-Malware Removal Tools

Malwarebytes Anti-malware je jedným z najlepších medzi najpopulárnejším a najpoužívanejším softvérom proti malwaru pre Windows. Najlepšie na Malwarebytes je, že poskytuje vysokú mieru detekcie. Používa tiež nízke systémové prostriedky. Nielen toto, ale aj jeho používateľské rozhranie je dosť minimálne a všetky možnosti sú jasne kategorizované, takže sa nemusíte miešať tam a späť. Medzi úžasné vlastnosti Malwarebytes patrí okrem iného vysoká miera detekcie škodlivého softvéru, nastavenie ochrany alebo prispôsobiteľné zisťovanie. Môžu tiež uzamknúť nastavenia Malwarebytes a vylúčiť súbory, priečinky alebo dokonca webové stránky atď. Malwarebytes môže tiež vyhľadávať alebo mazať rootkity alebo spyware.

čo je wininit exe

Klady: Je to jednoduché použitie, vysoká miera detekcie a tri rôzne režimy skenovania (vlastné skenovanie, skenovanie hrozieb a hyper skenovanie), ktoré vyhovujú vašim požiadavkám.

Zápory: Bezplatné varianty softvéru sú obmedzené. Nezahŕňa potrebné funkcie, ako je plánované skenovanie, ochrana v reálnom čase atď.

Je to zadarmo: Malwarebytes je k dispozícii v platenej aj bezplatnej verzii. Platená verzia začína od 39,99 dolárov za počítač ročne.

Prémiová verzia: Pomocou platenej verzie môžete pristupovať k funkciám, ako je ochrana v reálnom čase, kontrola prístupu, plánované skenovanie, prístup k rozšíreným nastaveniam, vylúčeniam z webu atď.

SUPERAntiSpyware

Podobne ako Malwarebytes Anti-malware, aj SUPERAntiSpyware je ďalší úžasný softvér proti malvéru alebo spywaru. Bezplatná varianta softvéru vám umožňuje manuálne skenovať a vymazať malware, spyware, adware, trójske kone, dialery atď. Z rôznych miest, ako sú napríklad vymeniteľné jednotky, pevný disk, register a pamäť. Okrem skenovania a vymazania hrozieb môže tiež opraviť poškodené internetové pripojenia, zobraziť, aké procesy, aplikácie a doplnky vo vašom počítači prebiehajú. Umožňuje vám tiež zistiť, aké nastavenia sa zmenili vo vašom počítači atď. Ak chcete, môžete si nainštalovať aj prenosný model, ktorý môžete nosiť so sebou na jednotke pera.

Klady: Postará sa o rôzne hrozby a je k dispozícii v prenosnej verzii.

Zápory: Bezplatná varianta je obmedzená, ale mala by byť dosť dobrá na vyhľadávanie a odstraňovanie hrozieb.

Zadarmo alebo zaplatené: Softvér je k dispozícii v platenej aj bezplatnej verzii. Platená verzia začína od 29,95 dolárov.

Čo získate s prémiovou verziou: Platená verzia má niektoré pokročilé funkcie, ako je ochrana v reálnom čase, plánovaná kontrola, kontrola pri spustení, automatická aktualizácia atď.

Nástroj na odstránenie škodlivého softvéru spoločnosti Microsoft

Nástroj na odstránenie škodlivého softvéru spoločnosti Microsoft

Spoločnosť Microsoft má veľa nástrojov, ktoré vám pomôžu s mnohými vecami, od správneho vykonávania administratívnych úloh až po zabezpečenie vášho počítača. Windows Defender je však antivírusový softvér v systéme Windows. Na odstránenie alebo skenovanie škodlivého softvéru a iného nepotrebného softvéru potom môžete použiť nástroj na odstránenie škodlivého softvéru MS. Softvér ponúka tri rôzne režimy skenovania, ktoré zodpovedajú vašim požiadavkám. Okrem iného softvéru v zozname však nástroj na odstránenie škodlivého softvéru MS nie je iba samostatným softvérom. tj definície malvéru vypršia každý mesiac. Ak chcete, môžete si ho kedykoľvek stiahnuť alebo nainštalovať nový. To je povedané, je to najlepší nástroj, ak sa vám páči druhý názor na infikovaný počítač.

Klady: Oficiálne, ľahké, prenosné a ľahko použiteľné.

Zápory: Na vyladenie softvéru nepotrebujete žiadnu možnosť automatických aktualizácií ani pokročilé nastavenia. Tento nástroj chcete inštalovať každý mesiac kvôli zastaraným definíciám škodlivého softvéru.

Zadarmo alebo platené: Zadarmo.

Spybot - hľadajte a ničte

Spybot je jedným z najlepších anti-malware nástrojov. Pretože skenuje a vymaže spyvér spolu s vírusom alebo škodlivým softvérom. Získate tiež prístup k mnohým ďalším pokročilým nástrojom, ako je ochrana internetu, imunizácia systému, spúšťacie nástroje, register a prostredie na opravu systému atď. Používateľské rozhranie sa však zdá byť trochu zastarané. Aj keď je panel s nastaveniami prehľadne rozdelený do kategórií, mätie používateľov pri používaní veľkého množstva možností riešenia.

Klady: Veľmi silný a výkonný a ľahký softvér s vysokou mierou detekcie vírusov a spyware.

Zápory: Jeho užívateľské rozhranie je neohrabané a jeho bezplatná varianta je obmedzená funkciami

Platené alebo bezplatné: Je k dispozícii v platenej aj bezplatnej verzii. Verziu Professional alebo Home môžete získať za 25,99 dolárov alebo 13,99 dolárov.

Prémiová verzia: Prémiový variant má skener rootkitov, ochranu v reálnom čase, plnohodnotný antivírus a ďalšie pokročilé nástroje, ako je boot boot CD, prostredie na opravu systému atď.

Zemana Antimalware

Zemana AntiMalware-Malware Removal Tools

Zo všetkých tu spomenutých anti-malware softvérov je anti-malware Zemana jediný, ktorý chcete platiť. Najlepšie na Zemane je, že používateľské rozhranie vyzerá moderne a minimálne so všetkými možnosťami, ktoré kedy budete chcieť. Spolu s ochranou vášho počítača pred vírusmi dokáže vyhľadať trójske kone alebo rootkity, vyčistiť prehľadávače a vymazať nepotrebné doplnky alebo rozšírenia, zabezpečiť počítač pred ransomvérom atď. Aj keď mu chýbajú niektoré moderné funkcie dostupné v programoch Malwarebytes, Spybot alebo SUPERAntiSpyware, je to dobrá voľba, ak hľadáte jednoduché použitie.

Klady: Veľmi jednoduché alebo jednoduché použitie s minimálnym užívateľským rozhraním alebo nastaveniami. K dispozícii je tiež model pre Android, ktorý zabezpečí váš mobil.

Zápory: V porovnaní s oveľa iným softvérom v zozname nemá niektoré pokročilé funkcie.

Zadarmo alebo zaplatené: Nie. Chcete si kúpiť softvér na PC ročne. Najnižší plán začína na 24,95 USD za jeden počítač ročne. Môžete tiež získať úplné informácie o cenách.

Záver:

Dúfam, že vám to pomôže, dajte nám vedieť nižšie a podeľte sa s nami o svoje skúsenosti. Môžete tiež zdieľať svoje obľúbené nástroje na odstránenie škodlivého softvéru pre Windows.

Prečítajte si tiež: