Windows - Aby Cortana fungovala, musí byť zapnutá história polohy

aby cortana fungovala, musí byť zapnutá história polohy

Keď to chlapci dovolíte Windows Ak chcete sledovať svoju polohu, história polohy sa automaticky zapne a na obmedzený čas sa na vašom prístroji skutočne uloží. V tomto článku si povieme niečo o systéme Windows - Aby mohla Cortana fungovať, musí byť zapnutá história polohy. Poďme začať!

Keď sa však pokúsite nakonfigurovať nastavenie polohy jednotlivo pre aplikácie, kliknite na aplikáciu Nastavenia> Súkromie> Poloha. Potom môžete nájsť nasledujúcu správu pre Cortanu:

Aby Cortana fungovala, musí byť zapnutá história polohy

Teraz, rovnako ako je už poloha zapnutá, by už nemalo byť možné zapínať históriu polohy zvlášť pre Cortana vlastne . Bohužiaľ však Cortana nie je konfigurovateľný pre prístup k polohe z dôvodu vyššie uvedenej správy. Možnosť konfigurácie je v skutočnosti sivá, pokiaľ ju neopravíme tiež manuálne.

Takže ak sa s týmto problémom stretávate aj vy vo vašom systéme Windows 10. Potom môžete vyskúšať nižšie uvedené riešenie a potom zistiť, či vám pomáha alebo nie.

Windows - Aby Cortana fungovala, musí byť zapnutá história polohy

 • Najprv musíte klepnúť na Windows + R a do dialógového okna Spustiť vložiť regedit, aby ste otvorili Editor databázy Registry. (Ak nie ste oboznámení s editorom databázy Registry, kliknite sem). Stačí klepnúť na OK.
 • V vľavo tabla Editor registrov v okne musíte prejsť na nasledujúci kľúč registra: services.msc

aby cortana fungovala, musí byť zapnutá história polohy

 • Teraz kliknite pravým tlačidlom myši na ikonu 3 kľúč registra a vyberte Odstrániť . V zobrazenej výzve na potvrdenie musíte vybrať Áno .
 • Stačí zavrieť Editor registrov a potom reštartujte počítač.
 • Po reštarte otvorte Modul snap-in služieb cez beh
   HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetServiceslfsvcTriggerInfo3  
  príkaz.
 • Teraz v Modul snap-in služieb , ak Geolokačná služba je vypnutá, dvakrát na ňu klepnite a nastavte jej Typ spustenia do Príručka tiež. Uistite sa tiež, že je behanie tiež . Stačí zavrieť Modul snap-in služby

Nakoniec sa vráťte späť do priečinka Aplikácia Nastavenia a tentokrát chlapci zistíte, že problém už tiež neexistuje.

Záver

Dobre, to bolo všetko, ľudia! Dúfam, že sa vám páči táto história polohy, aby mohla Cortana pracovať, a tiež vám pomôže. Dajte nám o tom spätnú väzbu. Tiež, ak máte ďalšie otázky a problémy týkajúce sa tohto článku. Dajte nám potom vedieť v sekcii komentárov nižšie. Čoskoro sa ozveme.

Prajem vám krásny deň!

použitie antivírusového procesora avast

Pozri tiež: Windows - Ako opraviť zavesenie alebo zlyhanie aplikácií