Windows: Umožnite indexovanie súborov na tejto jednotke

jednotka na indexovanie obsahu

Ak pracujete na systéme s veľkým počtom súborov a musíte hľadať medzi obsahom týchto súborov. Potom by vás tento článok mohol zaujať tiež. V tomto článku sa budeme rozprávať o systéme Windows: Povoliť indexovanie obsahu súborov na tejto jednotke. Poďme začať!

V Windows , súbory na jednotke je možné indexovať a vyhľadávať v skutočnosti dvoma spôsobmi. Prvým spôsobom je indexovať iba vlastnosti súboru, ako je jeho názov, dátum vytvorenia, zmena atď. Týmto spôsobom vyhľadávanie nemôže skutočne hľadať to, čo sa nachádza v súbore. Druhým spôsobom je vlastne indexovanie obsahu súboru, okrem toho aj jeho vlastností. Týmto spôsobom môžete použiť vyhľadávanie na vyhľadanie obsahu vo svojich súboroch. Takže vždy, keď je obsah súboru indexovaný, je pre vás potom celkom jednoduchšie hľadať niečo medzi súbormi.

Otázkou teraz je, ako môžete toto nastavenie nakonfigurovať. K dispozícii je jednoduchá možnosť vyhradeného používateľského rozhrania, ktorú chlapci nakonfigurujete nezávisle pre takmer každý z vašich diskov. Týmto spôsobom môžete tiež spravovať nastavenie.

tímy spoločnosti Microsoft neustále preinštalujú

Windows: Umožnite indexovanie súborov na tejto jednotke

  • Najprv musíte otvoriť Prieskumník súborov stlačením Windows + E. kľúče.
  • Teraz klepnite na Tento počítač na ľavom navigačnom paneli. Potom na pravej table kliknite pravým tlačidlom myši na jednotku, pre ktorú chcete indexovať obsah súboru, a potom vyberte položku Vlastnosti.
  • V zozname vlastností na všeobecne kartu, stačí vyhľadať Umožnite súborom na tejto jednotke okrem obsahu súborov aj indexovanie obsahu možnosť. Môžete, chlapci skontrolovať alebo tiež odškrtnúť túto možnosť povoliť alebo zakázať indexovanie obsahu súborov, resp. Predvolene je táto možnosť tiež začiarknutá.

jednotka na indexovanie obsahu

  • Keď povolíte alebo zakážete túto možnosť, mali by ste dostať Potvrďte zmeny atribútov okno. V tomto okne môžete tiež zvoliť, či chcete použiť zmenu indexovania iba pre jednotku. Alebo ho chcete použiť spolu s jednotkou aj na podpriečinky a tiež na súbory. Vyberte svoju príslušnú možnosť a klepnutím na OK pokračujte.

Pridajte iba konkrétne miesta jednotka na indexovanie obsahu

Ak iba povolíte indexovanie pre konkrétne umiestnenia, teraz to pomôže zvýšiť výkon vášho počítača. Ak chcete získať prístup k možnostiam indexovania, kliknite na ikonu vyhľadávania a zadajte možnosti indexovania. Klepnutím na túto možnosť ju otvoríte. Keď sa nachádzate v možnostiach indexovania, vyberte tiež tlačidlo Upraviť v ľavom dolnom rohu.

na čo sa používa digitálny výstup Realtek

Vy by ste teraz mali byť v indexovaných umiestneniach. Teraz vyberte priečinok, do ktorého chcete súbory uložiť, alebo zrušte začiarknutie tých, ktoré chcete vylúčiť. S cieľom uľahčiť otváranie programov vám odporúčam pridať do svojich možností aj ponuku Štart.

Vďaka tejto zmene bude váš počítač so systémom Windows vyhľadávať súbory iba na skutočných umiestneniach. Napríklad Moje obrázky, Súbory na stiahnutie atď. Bude iba hľadať súbory na miestach, kde ich skutočne hľadáte.

Ako môžem úplne vypnúť indexovanie | jednotka na indexovanie obsahu

Vypnutie indexovania je známe, aby spôsobilo určité problémy. Ak je to však niečo, čo chlapci musia urobiť, urobíte to takto. Otvorte Ovládací panel a potom vyberte Nástroje na správu. Kliknite na možnosť Služby. Ak chcete, môžete Služby otvoriť aj zadaním textuservices.mscv dialógovom okne Spustiť.

skryť reklamy v skype

Keď ste v službách, stačí vyhľadať možnosť Windows Search alebo Indexing Service. Dvakrát klepnite na Windows Search a vždy, keď sa objaví nové okno. Stačí kliknúť na tlačidlo Stop v dolnej časti. Nezabudnite skutočne zmeniť typ spustenia na Zakázané.

jednotka na indexovanie obsahu

Keď to urobíte so zmenami, budete musieť reštartovať počítač. Len preto, že ste vypli indexovanie, ešte to neznamená, že neexistuje spôsob, ako by ste mohli vykonať vyhľadávanie. Keď sa niečo pokúsite hľadať, dostanete iba správu. To vám hovorí, že to bude pomalšie, pretože to nefunguje.

Záver

Dobre, to bolo všetko, ľudia! Dúfam, že sa vám týmto diskom páči, aby mal váš článok indexovaný obsah a tiež vám pomohol. Dajte nám o tom spätnú väzbu. Tiež, ak máte ďalšie otázky a problémy týkajúce sa tohto článku. Dajte nám potom vedieť v sekcii komentárov nižšie. Čoskoro sa ozveme.

Prajem vám krásny deň!

Pozri tiež: Váš PIN už nie je k dispozícii z dôvodu zmeny nastavení zabezpečenia v tomto zariadení

najlepší prehliadač pre štít nvidia