Klávesová skratka pre Windows 10 na pracovnej ploche - výukový program

Windows 10, rovnako ako jeho predchodcovia, ponúka niekoľko spôsobov prístupu k možnostiam vypnutia, reštartu, hibernácie a tiež režimu spánku v systéme Windows 10. K možnostiam vypnutia môžete pristupovať klepnutím na tlačidlo napájania v ponuke Štart alebo kliknutím pravým tlačidlom myši na Štart Ponuka. A potom klepnutím na položky Vypnúť alebo odhlásiť sa alebo súčasným stlačením klávesov Alt + F4 po minimalizácii spustených programov. V tomto článku sa budeme baviť o skratke spánku systému Windows 10 na pracovnej ploche. Poďme začať!

K možnostiam vypnutia môžete pristupovať aj z prihlasovacej obrazovky a tiež z obrazovky Ctrl + Alt + Del, ktorá sa zobrazí, keď súčasne kliknete na klávesy Ctrl + Alt + Del. A pre tých, ktorí by chceli vypnúť, reštartovať, hibernáciu alebo spánok pomocou klávesových skratiek, existuje mnoho spôsobov, ako vypnúť, reštartovať, hibernáciu alebo tiež spánok systému Windows 10 pomocou klávesových skratiek. Okrem toho môžete Cortanu použiť aj na vypnutie, reštartovanie, hibernáciu a spánok vášho počítača so systémom Windows 10.

Veľká časť používateľov počítačov so systémom Windows 10 uprednostňuje prístup k možnostiam vypnutia prostredníctvom navigácie do ponuky Štart. Ak sa ponuka Štart z nejakého dôvodu neotvára, potom môžete kedykoľvek kliknúť pravým tlačidlom myši na tlačidlo Štart, aby ste získali prístup k týmto možnostiam vypnutia. Väčšina používateľov však dáva prednosť použitiu týchto vstavaných možností na prístup k možnostiam vypnutia. Niektorí používatelia uprednostňujú možnosti vypnutia, reštartu, hibernácie, režimu spánku a tiež možnosti odhlásenia na ploche pre ľahký prístup.

Skratka pre vypnutie v systéme Windows 10

V systéme Windows 10 môžete použiť mnoho metód na vypnutie, reštartovanie, hibernáciu alebo spánok tiež operačného systému. Ak však potrebujete vytvoriť skratku na priame vykonávanie jednej z týchto akcií, operačný systém vám takúto možnosť neposkytuje. Takéto skratky musíte vytvoriť ručne pomocou špeciálnej sady príkazov. Pozrime sa, ako to zvládnete.

ako spustiť Windows Explorer ako správca Windows 10 -
 • Najskôr musíte kliknúť pravým tlačidlom myši na plochu, prejsť na položku Nové a potom zvoliť odkaz.
 • potom do poľa skratky musíte zadať toto - vypnutie / s / t 0.

Windows 10 skratka spánku na ploche

 • Teraz je potrebné nastaviť ikonu a názov tejto skratky.

Reštartujte odkaz v systéme Windows 10

Pozrime sa, ako vytvoriť odkaz na reštart v systéme Windows 10.

cpro craigslist oznámenia nefungujú
 • Najskôr musíte kliknúť pravým tlačidlom myši na plochu, prejsť na položku Nové a potom zvoliť odkaz.
 • Potom do poľa skratky musíte zadať toto - c: windows system32 shutdown.exe –r –t 00.
 • Potom musíte nastaviť názov skratky a potom pre ňu nastaviť novú ikonu.

Klávesová skratka pre spánok pre Windows 10

Príkaz na uvedenie počítača do režimu spánku je nasledovný:

rundll32.exe powrprof.dll,SetSuspendState 0,1,0

Ak však máte povolený režim dlhodobého spánku, ktorý je predvolene zapnutý na väčšine počítačov, príkaz uvedie váš počítač do režimu dlhodobého spánku skôr.

zakázať rozdelenú obrazovku android 7

Môžete teda vytvoriť dávkový súbor sleep.cmd spolu s nasledujúcim obsahom:

powercfg -h off rundll32.exe powrprof.dll,SetSuspendState 0,1,0 powercfg -h on

Vo vyššie uvedenom príklade som tesne pred použitím tohto príkazu Rundll32 použil na deaktiváciu hibernácie príkaz powercfg. Potom bude príkaz rundll32 pracovať správne a potom počítač prepnete do režimu spánku.

Predpokladajme, že ste dávkový súbor uložili do priečinka c: apps. Potom vytvoríte skratku na uspanie systému Windows 10 takto:

 • Pravým tlačidlom myši kliknite na pracovnú plochu a vyberte možnosť Nové - odkaz .
 • Do cieľového poľa skratky zadajte alebo skopírujte a prilepte nasledujúci príkaz:
  c:appssleep.cmd

  Opravte cestu k súboru podľa svojich preferencií.

 • Nastavte požadovanú ikonu a názov svojej skratky.

Skratka pre režim dlhodobého spánku pre Windows 10

Ako už bolo spomenuté vyššie, po zapnutí hibernácie rovnaký príkaz hibernuje aj váš počítač, takže vytvorte nasledujúci dávkový súbor:

powercfg -h on rundll32.exe powrprof.dll,SetSuspendState 0,1,0

Potom povolí režim dlhodobého spánku, ak bol zakázaný, a potom režim dlhodobého spánku vášho počítača so systémom Windows 10.
Uložte ho, napríklad ako c: apps hibernation.cmd
Potom musíte vytvoriť odkaz na tento súbor.

samsung s7 odobrať sd kartu

Záver

Dobre, to bolo všetko, ľudia! Dúfam, že sa vám týmto článkom na pracovnej ploche páči táto skratka spánku systému Windows 10, ktorá vám tiež pomôže. Dajte nám o tom spätnú väzbu. Tiež, ak máte ďalšie otázky týkajúce sa tohto článku. Dajte nám potom vedieť v sekcii komentárov nižšie. Čoskoro sa ozveme.

Prajem vám krásny deň!

Pozri tiež: Ako spustiť program Prieskumník súborov ako správca v systéme Windows 10