Windows 10: Ako používať počítač ako bezdrôtový hotspot / mobilný hotspot

Chcete počítač používať ako bezdrôtový hotspot alebo mobilný hotspot? Ak áno, potom ste na správnom mieste. Či už sa pripájate k internetu prostredníctvom mobilného hotspotu alebo bezdrôtového alebo káblového adaptéra. Windows 10 vám umožňuje zdieľať pripojenie Wi-Fi s inými zariadeniami pomocou funkcie známej ako hostená sieť.

Hostená sieť je súčasťou služby Windows Windows 10 dodávaný s obslužným programom príkazového riadku Netsh (Network Shell). Bola uvedená skôr v systéme Windows 7 a umožňuje vám pomocou operačného systému vytvoriť virtuálny bezdrôtový adaptér. Je to ako vec, ktorú Microsoft označuje ako Virtual Wi-Fi, aby vytvoril SoftAP. SoftAP je softvérový bezdrôtový prístupový bod.

Pomocou tejto kombinácie týchto dvoch prvkov môže váš počítač využiť pripojenie na internet a zdieľať ho s inými bezdrôtovými zariadeniami.

Vďaka systému Windows 10 je zdieľanie internetového pripojenia s inými zariadeniami celkom jednoduché a jednoduché. Či už vykonávajú Windows 10 alebo nie. Ak však chcete zdieľať internetové pripojenie k počítaču zo zariadenia so systémom Android alebo iOS.

Tu je potrebné urobiť, aby ste zdieľali svoje internetové pripojenie so systémom Windows 10.

nainštalovať repasované kačacie repo

Používajte počítač ako bezdrôtový hotspot - zdieľajte internet prostredníctvom mobilného hotspotu

PC Mobile HotSpot

Ak chcete začať, nájdite nastavenie mobilného hotspotu v počítači so systémom Windows 10. Zamierte do Sieť a internet v časti nastavenia alebo pomocou vyhľadávacieho panela zadajte meno v systéme Windows 10, ktorý chcete vyhľadať mobilný hotspot .

Keď už tam budete, môžete sa rozhodnúť zdieľať internet cez Wi-Fi alebo Bluetooth. Majte na pamäti, že zdieľanie vášho Wi-Fi pripojenia cez Bluetooth asi nebude najlepšou voľbou. Bluetooth sa používa na pripojenie zariadení na krátku vzdialenosť alebo na krátky dosah, zatiaľ čo Wi-Fi je dobré na vysokorýchlostný prístup na internet. Pomocou siete Wi-Fi tiež môžete zdieľať svoje pripojenie s mnohými zariadeniami.

V tomto príklade vám vysvetlím, ako zdieľať počítač ako mobilný hotspot prostredníctvom pripojenia Wi-Fi. Jednoducho prepnite možnosť Zdieľať moje pripojenie s inými zariadeniami v hornej časti stránky. V dolnej časti vyberte možnosť, ktorú chcete zdieľať pomocou Wi-Fi. Najdôležitejšou vecou, ​​ktorú chcete urobiť, je nastaviť názov siete, heslo a pásmo pre váš mobilný hotspot.

Po úspešnej konfigurácii sieťového hesla, názvu a pásma chcete dokončiť pripojenie Wi-Fi na druhom zariadení. Prípadne prejdite do nastavení Wi-Fi. Potom môžete nájsť a zvoliť svoje sieťové heslo alebo názov siete na pripojenie k mobilnému hotspotu.

Môžete tiež použiť Bluetooth, ale Wi-Fi je dobrá voľba, ak chcete dosiahnuť okamžitú možnú rýchlosť internetového pripojenia. Jednou z výhod používania Bluetooth je, že Bluetooth nemôže spotrebovať toľko energie ako Wi-Fi, takže Bluetooth je tiež najlepšou voľbou, ak sa nemôžete pripojiť k zásuvke.

Ak chcete skontrolovať iný bezdrôtový adaptér, napríklad Bluetooth, USB atď., Ponorte sa nižšie:

Skontrolujte, či váš bezdrôtový adaptér podporuje hostené siete alebo nie?

Používajte počítač ako bezdrôtový HotSpot

Jednoducho prejdite na príkazový riadok s právami správcu. Potom môžete použiť Kláves Windows + X klávesová skratka a vyberte Príkazový riadok (správca) .

Niektoré adaptéry však podporujú hostenú sieť, chcete skontrolovať, či fyzický bezdrôtový adaptér vášho počítača podporuje túto funkciu pomocou nasledujúceho príkazu:

NETSH WLAN show drivers

Ak sa daný výstup zobrazí Podporovaná hostovaná sieť: Áno , potom môžete pokračovať v tomto článku. Ak váš bezdrôtový adaptér nie je podporovaný, skúste použiť bezdrôtový adaptér USB, ktorý túto funkciu podporuje.

Kroky na vytvorenie bezdrôtového HotSpotu v systéme Windows 10 - používajte počítač ako bezdrôtový HotSpot

Vytvorenie bezdrôtového hotspotu v systéme Windows 10 je celkom jednoduché alebo ľahké - nenechajte sa vystrašiť príkazovým riadkom. Podľa pokynov nakonfigurujte bezdrôtovú hostovanú sieť:

Windows Defender má IT správca obmedzené
Krok 1:

Prejdite na príkazový riadok (správca) a zadajte nasledujúci príkaz:

NETSH WLAN set hostednetwork mode=allow ssid=Your_SSID key=Your_Passphrase

SSID určuje názov, ktorý chcete skontrolovať pri bezdrôtovej sieti pri pokuse o pripojenie nového zariadenia. Prístupová fráza určuje kľúč zabezpečenia siete, ktorý majú používatelia používať na pripojenie k sieti.

Krok 2:

Po vytvorení hostenej siete ju aktivujte zadaním nasledujúceho príkazu:

NETSH WLAN start hostednetwork

Kroky na zdieľanie internetu prostredníctvom hostovanej siete

Zdieľajte internet prostredníctvom hostenej siete

Tiež vo svojom počítači vytvoríte a začnete hostovanú sieť. Akékoľvek bezdrôtové zariadenie však zatiaľ nemôže mať prístup na internet. Posledná vec, ktorú musíte urobiť, je zdieľať pripojenie Wifi pomocou funkcie Zdieľanie internetového pripojenia pomocou fyzického sieťového adaptéra.

Krok 1:

Jednoducho použite Kláves Windows + X klávesovou skratkou otvorte ponuku Pokročilý používateľ a vyberte ikonu Sieťové pripojenia .

Krok 2:

Potom klepnite pravým tlačidlom myši na sieťový adaptér s pripojením Wifi - môže to byť starší ethernetový alebo bezdrôtový sieťový adaptér - vyberte možnosť Vlastnosti .

galaxy s7 edge mods
Krok 3:

Klepnite na ikonu Zdieľanie tab.

Krok 4:

Stačí skontrolovať Umožnite ostatným používateľom siete pripojiť sa k internetu prostredníctvom tohto počítača možnosť.

Krok 5:

Potom z Domáce sieťové pripojenie z rozbaľovacej ponuky vyberte ikonu Virtuálny adaptér hostený spoločnosťou Microsoft .

Krok 6:

Klepnite na Ok dokončiť.

Ako prestať zdieľať Wifi s inými zariadeniami

Ak chcete dočasne zastaviť bezdrôtové pripojenie iných zariadení pomocou počítača, môžete zadať nasledujúci príkaz do príkazového riadku a stlačiť Zadajte :

NETSH WLAN stop hostednetwork

vaša tlačiareň zaznamenala neočakávaný problém s konfiguráciou 0x80040003

Kedykoľvek môžete jednoducho použiť začať variant príkazu umožňujúci iným zariadeniam pripojiť sa k sieti Wifi pomocou vášho počítača ako prístupového bodu bez ďalšej konfigurácie:

NETSH WLAN start hostednetwork

Môžete tiež použiť nasledujúci príkaz na zapnutie alebo vypnutie bezdrôtovej hostiteľskej siete:

NETSH WLAN set hostednetwork mode=allow

NETSH WLAN set hostednetwork mode= disallow

Používajte počítač ako bezdrôtový HotSpot - upravte nastavenia hostenej siete

Internet prostredníctvom hostovanej siete

V prípade, že chcete upraviť niektoré z aktuálnych nastavení, napríklad SSID alebo zabezpečenie siete, môžete použiť nasledujúce príkazy:

NETSH WLAN set hostednetwork ssid=Your_New_SSID

NETSH WLAN set hostednetwork key=Your_New_Passphrase

Ako skontrolovať aktuálne nastavenie hostovanej siete

Existujú dva príkazy na zobrazenie alebo kontrolu nastavení hostiteľskej siete na vašom PC:

Nasledujúci príkaz zobrazuje používaný režim a názov SSID, maximálny počet klientov, ktorí sa môžu pripojiť, vstupnú autentifikáciu a šifru:

NETSH WLAN show hostednetwork

A nasledujúci príkaz tiež odhalí súčasný kľúč zabezpečenia siete medzi ostatnými nastaveniami, rovnako ako predchádzajúci príkaz:

NETSH WLAN show hostednetwork setting=security

Čo je viac?

V systéme Windows 10 vám funkcia bezdrôtovej hostovanej siete umožňuje pridať riešenie prístupového bodu na zdieľanie Wi-Fi pripojenia s inými zariadeniami.

Je tiež potrebné vedieť niekoľko vecí. Napríklad bezdrôtové rýchlosti budú dramaticky obmedzené, ak porovnáme rýchlosti poskytované fyzickým prístupovým bodom. Možno to nie je veľký problém pri prehľadávaní sietí Wifi, ale inštalácia alebo presun veľkých súborov by pre niektorých používateľov mohol predstavovať problém.

Tiež by ste mali zvážiť, že váš počítač musí byť vždy aktivovaný, aby fungoval ako bezdrôtový prístupový bod. Ak počítač prejde do režimu dlhodobého spánku, spánku alebo reštartovania, bezdrôtový hotspot prestane fungovať. Tiež chcete túto funkciu inicializovať manuálne pomocou NETSH WLAN start hostednetwork príkaz.

ako hacknúť život 360

V systéme Windows nemôžete vykonávať SorftAP a ad hoc súčasne. Ak chcete vytvoriť dočasné sieťové pripojenie medzi dvoma počítačmi, nastavenie do tohto zakáže SoftAP. Môžete tiež spustiť jeden alebo druhý, nie obidva súčasne.

Záver:

Bezdrôtová hostená sieť je základnou funkciou systému Windows. Môže to byť tiež vynikajúci nástroj, ktorý môžete mať, keď chcete vytvoriť bezdrôtový prístupový bod na cestách. Nemôže sa zhodovať s výkonom fyzického bezdrôtového prístupového bodu, ale môže to byť nevyhnutné pre veľa neočakávaných prípadov. V prípade ďalších otázok a otázok nás kontaktujte v sekcii komentárov nižšie!

Prečítajte si tiež: