Windows 10: Ako importovať a zálohovať svety v Minecrafte

Zaujíma vás, ako importovať a zálohovať svety v Minecrafte? Minecraft podporuje všetky typy možností prispôsobenia. V Minecraft , prispôsobený svet môže spôsobiť, že aplikácia bude bežať pomaly a počítač sa bude ťahať. Myslíte si však, že to niečo zlomí. Dobre povedané, po dlhom hraní vo svete by ste to mali pre prípad potreby zálohovať. Môžete si vziať zálohu zo všetkých svetov, ktoré ste vytvorili, alebo iba z jedného konkrétneho sveta. Poďme sa pozrieť na to, ako zálohovať a obnoviť svety Minecraftu v systéme Windows 10.

Export a import svetov môže byť nevyhnutný pre veľa vecí, či už chcete zdieľať kópiu svojho sveta prostredníctvom priateľa, alebo ak chcete obnoviť svoj svet kvôli úschove. Pred inštaláciou modelu Minecraft pred spustením sa jednoducho pokúsite vytvoriť zálohu svetových úspor. Svety otvorené alebo zmenené v predbežných modeloch Minecraftu ich môžu zničiť a kompatibilita s vydanými modelmi hry nemôže byť zaručená.

Ako importovať a zálohovať svety v Minecrafte (Skalné podložie)

Minecraft

najlepší sieťový skener pre Mac

Minecraft Bedrock Edition pre Windows 10 má zabudované funkcie pre import alebo export, vďaka ktorým je vytváranie záloh svetov celkom jednoduché.Bude tiež exportovať svety do jedného súboru vo formáte súboru .MCWORLD. Exportovaný súbor MCWORLD môžete posielať, nahrávať alebo zdieľať kamkoľvek chcete.

Ako exportovať súbor MCWORLD:

Ak chcete exportovať súbor MCWORLD, choďte na zoznam svetov a vyhľadajte svet, ktorý chcete exportovať. Napravo od názvu sveta v zozname sveta klepnite na upraviť tlačidlo. Presuňte sa do dolnej časti Nastavenia hry tabla vpravo a klepnite na EXPORT. Zobrazí sa však okno Prieskumníka súborov. Zamierte na miesto, kde sa vám páči kópia vášho uloženého sveta, zadajte názov a potom klepnite na Export. Minecraft vám dá vedieť, keď dokončí export kópie vášho sveta. Export môže trvať nejaký čas, záleží na tom, aký veľký je váš svet.

Ako importovať súbor MCWORLD:

Keď budete pripravení na importovanie sveta späť do hry, prejdite na zoznam svetov z titulnej obrazovky. Klepnite na tlačidlo Importovať napravo od tlačidla Vytvoriť nový. Zobrazí sa tiež okno Prieskumník súborov. Zamierte na miesto, kde máte súbor MCWORLD uložený v počítači, klepnite na neho a potom klepnite na Importovať. Import vášho sveta opäť môže chvíľu trvať.

Ako zálohovať svety v Minecrafte Edícia Java

Minecraft java vydanie

Celý proces vytvárania svetových obnovených dát je v Minecraft Java Edition úplne odlišný. V tejto verzii hry sa musíte presunúť do adresára hry a priamo spravovať ukladanie sveta. Z tohto dôvodu nemusíte hru spúšťať pri importe alebo vytváraní záloh svetov.

Vyhľadajte zachránené svetové vydania Minecraft Java Edition:

Na pridanie Minecraftu môžete použiť aj Windows Search Java Edition Uloží priečinok. Ak to chcete urobiť, klepnite na vyhľadávacom poli Windows na paneli úloh. Vstup %dáta aplikácie%, potom klepnite na priečinok, ktorý sa zobrazí vo výsledkoch vyhľadávania. V zobrazenom okne Prieskumníka súborov prejdite do priečinka .minecraft a potom do priečinka na uloženie.Teraz sa nachádzate v priečinku ukladania. Potom môžete zobraziť všetky svoje svety Minecraftu spomenuté ako priečinky.

blokovať webové stránky pre dospelých pre systém Android

Ak si chcete vytvoriť zálohu, kliknite pravým tlačidlom myši na priečinok a vyberte príkaz Kopírovať. Potom sa presuňte na iné miesto v počítači, kam chcete kópiu uložiť. Potom klepnite pravým tlačidlom myši na prázdnu oblasť v okne a vyberte príkaz „vložiť“. Vytvorte kópiu svojho sveta Minecraftu, ktorá sa vytvorí na novom mieste. Môže to chvíľu trvať, pretože sa spoliehate na to, aký veľký je váš svet. Ak chcete načítať svet zálohy, stačí do priečinka na uloženie umiestniť svetový priečinok, ktorý chcete importovať.

Je tiež dobrý nápad zálohovať si svety, ktoré sú pre vás dôležité, ale ak sa niečo stane. Z nejakého dôvodu by som vám odporučil nahrať svoje zotavenie niekde mimo vášho systému, napríklad na vymeniteľné médium alebo do cloudu.

Obnova svetov a modelov aplikácií

Minecraft je stále v aktívnom vývoji. Biomy, nové moby a stavebné bloky sú neustále zahrnuté. Tiež ak chcete kopírovať alebo opraviť svet, ktorý má bloky z najnovšej verzie Minecraftu, ale spustená aplikácia je staršia verzia. Mohli by ste skončiť s chýbajúcimi blokmi.

Záver:

Ak to zhrnieme, tento článok predstavil rôzne metódy riešenia problému so systémom Windows 10. Ak čelíte problému, vyskúšajte tieto opravy, ktoré vám pomôžu. Ak poznáte inú metódu alebo trik na odstránenie problému, dajte nám vedieť nižšie!

resetovať povolenia systému Windows 10

Prečítajte si tiež: