Windows 10: Odstrániť alebo vypnúť službu Windows Remediations Service

V tejto príručke sme vám povedali o Služba nápravy nastavenia systému Windows a Služba obnovy systému Windows program v Windows 10 VY.

Veľa Windows 10 používatelia si všimli podivný proces s názvom Windows Remediation Service, ktorý sa vykonáva v Správcovi úloh (Ctrl + Shift + Esc).

Tento proces Windows Remediation Service je spustiteľný súbor sedsvc.exe v C: Program Files rempl priečinok. Niektorí ďalší používatelia systému Windows 10 tiež kontrolujú rôzne súbory EXE súvisiace s procesom spustenia služby Windows Remediation Service v Správcovi úloh. Sú uvedené nižšie:

otvoriť prieskumníka Windows ako administrátor
  • sedsvc.exe
  • sedlauncher.exe
  • rempl.exe
  • remsh.exe
  • WaaSMedic.exe
  • disktoast.exe
  • osrrb.exe

Všetky tieto procesy sa tiež nachádzajú v priečinku C: Program Files rempl v systéme Windows 10.

Môžete si tiež všimnúť program, ktorý používa tento názov Opravy nastavenia systému Windows (x64) (KB4023057) alebo Aktualizácia pre Windows 10 pre systémy na platforme x64 (KB4023057) býva v Nastavenia -> Aplikácie -> Aplikácie a funkcie stránku alebo Ovládací panel -> Programy a funkcie stránke.

Služba Windows Remediation Service alebo Windows Setup Remediations sa inštaluje pomocou aktualizácie systému Windows KB4023057 . Táto aktualizácia však obsahuje vylepšenia spoľahlivosti komponentov služby Windows Update Service v systéme Windows 10. Aktualizácia však obsahuje aj prostriedky alebo súbory, ktoré sa zameriavajú na problémy, ktoré ovplyvňujú procesy aktualizácie v systéme Windows 10 a ktoré môžu zabezpečiť inštaláciu potrebných aktualizácií systému Windows. Tieto vylepšenia tiež pomáhajú zabezpečiť, aby boli do vášho zariadenia nainštalované aktualizácie. Pomáhajú tiež zvyšovať zabezpečenie alebo spoľahlivosť zariadení spúšťaných v systéme Windows 10.

Ak chceš vypnite proces Windows Remediation Service alebo chcete odinštalovať program Windows Setup Remediations z počítača so systémom Windows 10. Potom sa ponorte dole.

V tejto príručke sa dozviete, ako natrvalo vypnúť alebo vymazať proces Windows Remediation Service a program Windows Setup Remediations zo svojho zariadenia.

METÓDA 1: Odinštalovanie / vymazanie servisného programu Windows Remediations Setup

Vypnite službu nápravy inštalácie systému Windows

ako opraviť gboard sa neustále zastaví

Ak z počítača so systémom Windows 10 odinštalujete program Windows Setup Remediations, odstráni sa z vášho počítača aj proces služby Windows Remediation Service.

Ak chcete program odinštalovať, postupujte podľa týchto jednoduchých pokynov:

Krok 1:

Zamierte do nastavenie aplikáciu z ponuky Štart. Môžete tiež zasiahnuť VYHRAJ + I súčasne otvoríte Nastavenia.

Krok 2:

Teraz klepnite na Aplikácie položka v aplikácii Nastavenia.

Krok 3:

V Aplikácie a funkcie stránke, posuňte sa nadol a potom si pozrite ktorýkoľvek z nasledujúcich 2 programov uvedených nižšie:

  • Opravy nastavenia systému Windows (x64) (KB4023057)
  • Aktualizácia systému Windows 10 na systémy založené na x64 (KB4023057)

Kliknite na názov programu a potom klepnite na Odinštalovať tlačidlo.

Potom odinštaluje program Windows Setup Remediations z počítača a vymaže tiež proces Windows Remediation Service.

Poznámka: Program Windows Setup Remediations môžete tiež odinštalovať / vymazať pomocou nástroja Ovládací panel -> Programy a funkcie Hlavná stránka.

médium sa tiež nepodarilo načítať, pretože

METÓDA 2: Zastavenie a vypnutie procesu služby nápravy systému Windows

Proces služby Windows Remediation Service

Podľa pokynov uvedených nižšie vypnite proces „Windows Remediation Service“:

Krok 1:

Kliknite na ikonu VYHRAJ + R súčasne spustíte dialógové okno RUN. Potom vstúpte services.msc a stlačte kláves Enter. Potom sa otvorí správca služieb.

Krok 2:

Teraz sa posuňte nadol a vyhľadajte výraz Windows Remediation Service (sedsvc) a Služba Windows Update Medic (WaaSMedicSvc) . Služba Windows Remediation Service je však nastavená na Automaticky a naďalej sa spúšťa v systéme Windows 10. Alternatívne je služba Windows Update Medic nastavená na hodnotu Manual a nemôže sa spustiť.

Krok 3:

Dvakrát klepnite na Windows Sanation Service . Po dokončení si zobrazíte jeho vlastnosti. Klepnite na ikonu Prestaň tlačidlo na rýchle zastavenie služby.

Krok 4:

V tomto kroku stačí nastaviť Typ spustenia do vypnutý z rozbaľovacieho poľa a vykonajte zmeny.

To je všetko. Teraz služba Windows Remediation Service (ako sedsvc.exe, rempl.exe, sedlauncher.exe, WaaSMedic.exe, remsh.exe, disktoast.exe, osrrb.exe) zastaví vykonávanie na pozadí a v Správcovi úloh si ich nemôžete všimnúť. .

METÓDA 3: Vypnite alebo odstráňte úlohu REMPL

Odstráňte alebo premenujte priečinok REMPL

Podľa pokynov uvedených nižšie môžete úlohu REMPL vypnúť alebo odstrániť:

Krok 1:

Stlačením klávesov Win + R súčasne otvorte dialógové okno RUN, potom zadajte text taskschd.msc do poľa Spustiť a stlačte kláves Enter.

amazon moje balenie nikdy nedorazilo
Krok 2:

Potom sa otvorí Plánovač úloh program. Teraz klepnite na Knižnica plánovača úloh v ľavom bočnom paneli a prejdite na Microsoft -> Windows -> rempl priečinok.

Krok 3:

Zobraziť pre škrupina na pravom bočnom paneli.

Krok 4:

Vyberte úlohu a stlačte Odstrániť odstránite zo zoznamu. Klepnutím na tlačidlo Áno akciu potvrdíte.

METÓDA 4: Používanie brány firewall blokujúcej službu sanácie systému Windows

Tiež blokujete prístup vyššie spomenutých spustiteľných súborov k internetu prostredníctvom zabudovanej brány Windows Firewall alebo softvéru Firewall. Po zabezpečení týchto EXE pred prístupom na Internet sa nebudú môcť pripojiť k serverom Microsoft.

METÓDA 5: Odstráňte alebo premenujte priečinok REMPL

Môžete ich tiež odstrániť alebo premenovať rempl priečinok v spodnej časti priečinka C: Program Files , aby systém Windows nemohol spustiť alebo nájsť spustiteľné súbory.

Možno budete chcieť prevziať vlastníctvo a úplnú kontrolu nad priečinkom rempl.

Záver:

Tu je všetko o službe Windows Remediations Service. Je tento článok užitočný? Ak chcete zdieľať ďalšie veci týkajúce sa článku, dajte nám vedieť nižšie. V prípade ďalších otázok a otázok nás kontaktujte v sekcii komentárov nižšie!

Android platiť na odomknutom bootloaderi

Do tej doby! Zostaňte šťastní 🥰

Prečítajte si tiež: