WiFi Analyzer pre Windows 10, Windows 8 a Windows 7

WiFi analyzátor pre Windows: Každý smerovač WiFi tvrdí, že má konkrétny rozsah, ktorý vám dáva dobrú predstavu o tom, čo môžete čakať. Ale bohužiaľ, tento rozsah je hit alebo miss a nebudete mať rovnakú silu signálu v rôznych smeroch. Otázka je, prečo je to tak?

Wifi analyzátor pre Windows

Sila signálu vášho smerovača závisí od jeho rozsahu a výkonu. Pred inštaláciou smerovača musíte nájsť správne miesto na jeho inštaláciu. Preto potrebujete WiFi analyzátor, aby ste vedeli, kde je sila signálu najsilnejšia. Pomocou tepelných máp môžete identifikovať slabé oblasti a zistiť, na ktorých kanáloch signál pracuje.

WiFi analyzátor pre Windows

Či už používate Windows 7, 8 alebo 10, táto príručka vám pomôže použiť najlepší analyzátor na nájdenie najoptimálnejšej polohy na inštaláciu smerovača.

WiFi analyzátor

WiFi analyzátor je k dispozícii v obchode Microsoft. Malá aplikácia vyvinutá pre platformu Windows 10. Môžete vyhľadať konkrétne kanály a pomocou tepelných máp určiť najlepší možný bod pre inštaláciu smerovača. Obrazovka sa však stále vypínala.

wifi-analyzátor-pre-windows-10

Vaša nie je jediná sieť v okolí. Identifikuje zvyšné, ktoré interferujú s vašimi. Každý kanál má hodnotenie hviezdičkami, aby ste si mohli ľahko vybrať to najlepšie.

Aplikácia WiFi Analyzer mení môj laptop so systémom Windows na analyzátor, ktorý mi umožňuje skenovať v dome prístupové body. Aplikácia sa dá zadarmo používať a sťahovať, ale niektoré ďalšie funkcie boli vyhradené pre prémiovú verziu.

Verdikt: Wifi Analyzer pre Windows 10 je dobrý, ak máte správny OS. Bezplatná verzia je dosť dobrá.

Stiahnuť ▼ WiFi analyzátor (Freemium)

koreňová galaxia s6 verizon 5.1.1

Netcut

Netcut je nástroj na ladenie siete, ktorý bol vytvorený ako backendové riešenie. Funguje nielen vo Windows, ale aj iOS a Android. Na rozdiel od analyzátora WiFi je Netcut vhodnejší pre profesionálov a kancelárske použitie.

netcut-network-analyzer

Pretože skenuje a analyzuje všetky adresy IP vo vašej sieti. Medzi pokročilé funkcie patrí protokol ARP, pomocou ktorého môžete spravovať šírku pásma používateľa a zabrániť zneužívaniu siete. Na Netcut je dobré, že vám to umožňuje nakopnite ľudí z vašej WiFi siete bez potreby prístupu k vášmu smerovaču.

Netcut zabraňuje rušeniu a zlepšuje dosah a výkon vášho smerovača.

Verdikt: Netcut je k dispozícii pre Windows 7/8/10. Je to pokročilý nástroj na analýzu WiFi, ktorému je zo začiatku ťažké porozumieť, ale akonáhle ho zvládnete, zistíte, že je veľmi užitočný.

Stiahnuť ▼ Netcut (Zadarmo)

NetSpot

NetSpot je WiFi analyzátor, ktorý má dobre vyzerajúce a interaktívne používateľské rozhranie. Dodáva sa v dvoch rôznych režimoch: Prieskum a Objavovanie.

netspot-wifi-analyzátor-pre-windows

Prieskumný nástroj sa používa na vytváranie tepelných máp, ktoré potom môžete použiť na kontrolu sietí a bodov vo vašej oblasti. Nástroj Objaviť robí snímky z WiFi sietí v okolí. Po skombinovaní vám pomôžu zvoliť najlepšie miesto, bojovať s interferenciou signálu a zvýšiť silu signálu.

Verdikt: NetSpot je výkonný softvér, ktorý je vhodný pre začiatočníkov aj profesionálov, ale pre domácich používateľov je pomerne drahý.

Stiahnuť ▼ NetSpot (Platené)

inSSIDer

inSSIDer je ďalší pokročilý nástroj na analýzu WiFi, ktorý je určený pre profesionálov. Na výber majú tri plány.

inSSIDer-wifi-analyzátor-windows

Je určený pre kancelárie s veľkými sieťami. Sila inSSIDer spočíva v schopnosti zvládnuť veľké siete, presnosti a spoľahlivosti. Môže monitorovať saturáciu kanálov a kontrolovať zdroje rušenia.

inSSIDer bude sledovať a zaznamenávať silu signálu WiFi v danom časovom období. Údaje sa zaznamenávajú v dBm.

Verdikt: inSSIDer je drahý nástroj, je to tiež výkonný nástroj, ktorý stojí za tie peniaze.

príkaz na vymazanie chatu

Stiahnuť ▼ inSSIDer (Platené)

SpeedTest Master

SpeedTest Master rýchlo analyzuje latenciu, rýchlosť siete a rýchlosť sťahovania / nahrávania. Potom bude analyzovať okolité siete. Najlepšie je, že používateľom umožní prepínanie sietí. Môžete prepínať, aj keď používate káblovú sieť.

speedtest-master-windows-analyzátor

Celý proces je rýchly a ľahký a nemôže trvať dlhšie ako pár okamihov.

Verdikt: Sila SpeedTest Master spočíva v jeho jednoduchosti. Rýchlo poskytne výsledky a poradí vám, čo máte robiť. Aplikácia je úplne bez reklám ako všetky predchádzajúce analyzátory WiFi spoločnosti Microsoft.

Stiahnuť ▼ SpeedTest Master (Freemium)

Vistumber

Vistumber podporuje tiež živú aplikáciu Google Earth a GPS. Pri prvom spustení aplikácie bude zhromažďovať údaje, ako je dostupná sieť, sila signálu, poloha a šifrovanie, a všetko vykresliť na mape.

vistumber

Vistumber je vhodnejší, ak neustále cestujete v aute a máte notebook so systémom Windows. Pomôže vám nájsť vhodné siete. Stiahnutie a použitie je úplne zadarmo.

Verdikt: Vistumber je bezplatný a užitočný, ak cestujete. Aplikácia je užitočná, ale prichádza s datovaným používateľským rozhraním, ktoré nikoho nezaujme.

Stiahnuť ▼ Vistumber (Zadarmo)

WiFiInfoView

Nirsoft je náš obľúbený web, ktorý sprístupňuje užitočný softvér a aplikácie a bezplatne ich sprístupňuje Netizens. WiFiInfoView zobrazuje veľa informácií o sieťach v okolí. Nie je to však obmedzené iba na SSID, typ PHY, rýchlosť a oveľa viac.

wifiinfoview

Šikovný dostupný režim súhrnu, ktorý je zoradený a zobrazuje všetky užitočné údaje. Údaje môžete zoradiť podľa čísla kanálu, názvu spoločnosti atď.

Verdikt: WiFiInfoView ponúka funkčné používateľské rozhranie, ktoré vám pomáha robiť rýchle rozhodnutia. Zobrazuje množstvo údajov, ktoré je možné ľahko filtrovať a triediť.

Stiahnuť ▼ WiFiInfoView (Zadarmo)

Záver:

Všetky nástroje uvedené v tomto zozname fungujú, ale riešia problémy na rôznych úrovniach. Sú tiež kompatibilné s rôznymi verziami systému Windows. V závislosti na tom, či potrebujete analyzátor WiFi pre domácnosť alebo kanceláriu, môžete použiť jednu z vyššie uvedených aplikácií.

Prečítajte si tiež: