Prečo sa ryža nepoužíva na obnovu mokrého zariadenia iPhone alebo iPad

Kevin Purdy, člen tímu populárneho opravovne iFixit, publikoval podrobný článok, v ktorom sa snaží demystifikovať presvedčenie, že ryža môže zachrániť mokrý iPhone alebo iPad.

Podľa špecialistu ponorenie čerstvo vlhkého terminálu na ryžu a ďalšie prvky, ako sú stelivo pre mačky alebo balenia silikagélového vysúšadla, problém nielen nevyrieši, ale môže ho aj zhoršiť.

mokrý iPhone

Ryža sa nepoužíva na obnovu mokrého zariadenia iPhone alebo iPad

Každý z nás mal v určitom okamihu potrebu umiestniť svoje mobilné zariadenie na ryžu keď sa namočilo. Dokázali to dokonca mnohí. Teraz však chlapci z iFixit navrhli demystifikovať tento postup, ktorý je podľa nich nepravdivý.

Ako navrhnúť priateľov na

Purdy tvrdí, že ryža nemôže urobiť nič pre mokrý iPhone alebo iPad. V ideálnom prípade ho zverte odborníkovi, aby otvoril alebo rozobral terminál a namočil ho do 90% izopropylalkoholu, aby bolo možné vylúčiť čo najviac vody. A to všetko po vypnutí zariadenia.

Pozri tiež: Máte pravdu a presne tak funguje tmavý režim systému iOS 13

Podľa všetkého mýtus - ktorý existuje už mnoho rokov - sa znovu objavil po tom, čo článok v novinách Washington Post v júni 2007 podnietil myšlienku, keď editor článku uviedol, že ryža zachránila jeho mokré zariadenie BlackBerry. IFixit každopádne nie je jediným médiom, ktoré uskutočňuje túto krížovú výpravu: The Verge o tom publikoval niekoľko článkov.

Podľa špecialistu je na základe skúseností Jessy Jonesovej (majiteľky opravárenskej služby spoločnosti iPad Rehab) pri kontakte mobilného telefónu s vodou korózia okamžitá. Niekedy sa však môžete dotknúť dôležitých vnútorných komponentov a niekedy nie.

Pokiaľ teda vložíme mokré zariadenie pod ryžu alebo iný komponent a bude naďalej fungovať, je pravdepodobné, že sme zažili dočasný osud, pretože korózia sa bude ďalej šíriť vnútri mobilného telefónu, kým nebude mimo prevádzky.

Malý sprievodca pre opravu poškodenia vodou na iPhone

Ako alternatívu k ryži navrhuje Kevin Purdy malého sprievodcu s minimálnymi postupmi, ktoré môže používateľ alebo technik dodržiavať pri pokuse o obnovu mokrého iPhone.

Okrem izopropylalkoholu budeme potrebovať dostatočne veľkú nádobu, aby sme mohli ponoriť logickú dosku nášho iPhonu a vykonať opravu v dobre vetranom prostredí. vysoko horľavý kvalita použitého alkoholu.

Prvá vec, ktorú by sme sa mali pokúsiť, je minimalizovať vystavenie terminálu kontaktu s vodou, aby sme ho - hneď potom - vypli a pokúsili sa vypustiť čo najviac vody. V ďalšom kroku musíte vybrať batériu, vymeniť ju, odstrániť logickú dosku a ďalšie časti, ktoré vyzerajú korodovane (okrem fotoaparátu a obrazovky) a ponoriť ich do 90% izopropylalkoholu.

Tiež si pozrite: Nový iPad Air so zľavou 99 € iba DNES

Pred opätovnou montážou častí nášho iPhonu je vhodné pomocou mäkkej zubnej kefky jemne odstrániť koróziu a zvyšky tekutín na logickej doske a ďalších komponentoch. A navyše použite handričku s izopropylalkoholom na dokončenie sušenia vonkajších častí, napríklad obrazovky alebo veka.

Je dôležité poznamenať, že nejde o krátky alebo ľahký postup, ale - podľa špecialistu - oveľa účinnejší ako ponorenie do nášho iPhonu ryže, instantných ovsených vločiek alebo steliva pre mačky.