Nové podmienky služieb WhatsApp a aké sú vaše najlepšie alternatívy

Nové podmienky služieb WhatsApp

Facebook má skutočne dlhú históriu úbytkov súkromia, vrátane niektorých závažnejších. Samotná skutočnosť, že vlastní aj niektoré z najbežnejšie používaných aplikácií pre sociálne médiá, sa už týka aj používateľov, ktorí dbajú na ochranu súkromia. Avšak spoločnosť WhatsApp si v skutočnosti dokázala udržať spravodlivý odstup od nespoľahlivých postupov ochrany súkromia spoločnosti Facebook. Táto okrajová výhoda čoskoro zanikne. Pretože sa aplikácia na zasielanie správ rozhodla presadiť nové podmienky používania, ktoré v zásade poskytujú jej materskej spoločnosti väčšiu kontrolu aj nad vašimi údajmi z aplikácie WhatsApp. V tomto článku budeme hovoriť o nových podmienkach poskytovania služieb WhatsApp a o tom, aké sú vaše najlepšie alternatívy. Poďme začať!

Milióny používateľov WhatsApp teraz začali dostávať oznámenia od slávnej platformy služieb zasielania správ WhatsApp. Žiadame ich, aby do 8. februára buď prijali nové podmienky služby a pravidlá ochrany osobných údajov, alebo skutočne stratili prístup k aplikácii.

Ďalej

Upozornenie v aplikácii z platformy vlastnenej spoločnosťou Facebook sa v zásade odosielalo používateľom systému Android aj iOS. V podstate sa v ňom spomínajú kľúčové aktualizácie, napríklad to, ako spoločnosť spracováva údaje o používateľoch. A ako môžu podniky využiť služby hostené na Facebooku na ukladanie a správu ich chatov WhatsApp. A tiež to, ako spoločnosť spolupracuje s Facebookom a ponúka tiež integrácie svojich produktov.

Používatelia musia v zásade prijať tieto podmienky a zmeny, aby mohli svoje účty WhatsApp používať aj po konečnom termíne. Tí, ktorí zatiaľ neprijímajú nové pravidlá ochrany osobných údajov, už po termíne nebudú môcť aplikáciu používať. Aplikácia WhatsApp teda teraz ponecháva používateľov na výber.

Prísľub nepretržitého súkromia

No, keď Facebook získal WhatsApp pre 19 miliárd dolárov sa skutočne zaviazali k ochrane súkromia používateľov a v tom čase sa na nej nebudú robiť žiadne zmeny. Údaje aplikácie na odosielanie správ však boli zdieľané predvolene spolu s Facebookom, aby sa lepšie zacielilo na reklamy. Používatelia sa však mohli kedykoľvek prihlásiť bez akýchkoľvek pripojených reťazcov. No, teraz sa obrátili stoly ( minimálne mimo Európy ). Pretože možnosť deaktivácie bude úplne odstránená do 8. februára. Odmietnite nové pravidlá a vy už nebudete môcť WhatsApp vôbec používať.

Takže otočka z rešpektovanie vášho súkromia DNA aplikácie spolu s end-to-end šifrovanie naprieč chatmi hneď od roku 2016 je mierne povedané sklamanie. Je zrejmé, že aplikácia tiež pristála v nesprávnych rukách. A teraz Facebook robí takmer všetko pre to, aby využíval dáta používateľov pre svoje vlastné motívy generujúce príjmy. To má hlboké korene v tom, ako obchodný model v skutočnosti funguje.

Nové podmienky služieb WhatsApp

Zásady ochrany osobných údajov a zmluvné podmienky boli ustanovené už dlho 8 000 nepárne slová právny žargón. (Rovnako ako každá iná politika na planéte), ktorá v lepšom prípade bežnému používateľovi nie je jasná. Aby sme to skrátili, služba bude teraz zdieľať údaje spolu s materskou spoločnosťou. Zahŕňa to údaje o polohe, stav batérie, číslo IMEI, mobilnú sieť a ešte oveľa viac.

Údaje poukazujú na to, že môžu mať prístup aj všetky spoločnosti Facebook. Napríklad podrobnosti o vašom účte, všetky metadáta spojené s vašimi rozhovormi, vaše finančné transakcie (cez WhatsApp Pay) a dokonca aj niektoré informácie. Aplikácia automaticky zhromažďuje informácie, ako sú napríklad vaše denníky, údaje o zariadení a sieti a vaša poloha (približná, aj keď ste ešte so zdieľaním polohy nesúhlasili). Tu stojí za zmienku, že vaše chaty a hovory v aplikácii WhatsApp sú stále šifrované end-to-end. Takže ani Facebook, ani WhatsApp nemajú priamy priamy prístup k vašim správam.

Nové podmienky služieb WhatsApp

ako skontrolovať, či je môj bootloader odomknutý

Všetky súvisiace metadáta však nie sú ničím iným ako digitálnym pokladom. Facebook môže tiež použiť na lepšie zacielenie svojich služieb a reklám. Avšak tieto zmeny politiky sa uplatňujú takmer všade okrem EÚ a tam, kde musí WhatsApp fungovať aj podľa rozsiahlych pokynov GDPR.

Ďalej o WhatsApp Nové podmienky služieb

Toto sú však hlavné obavy, nová politika tiež poznamenáva, že služba nebude mať zatiaľ žiadne reklamy. To naznačuje, že tento postoj by sa mohol v budúcnosti zmeniť. WhatsApp navyše objasňuje, že všetky informácie, ktoré zdieľate s obchodnými účtami na svojej platforme, je možné zdieľať prostredníctvom tohto oblečenia s inými tretími stranami. To sa môže riadiť aj prostredníctvom ich príslušných zásad ochrany osobných údajov.

Informácie, ktoré zdieľate vy spolu s WhatsApp, budú zdieľané, je vaše telefónne číslo, protokoly aplikácií, stavové správy, vaše profilové meno, profilový obrázok a tiež vaša IP adresa.

Ako nenáročný používateľ si však môžete myslieť, že to nemá žiadne dôsledky. Odborníci však tiež vedia, že z dlhodobého hľadiska je čo stratiť, pretože vaše osobné údaje sú teraz vystavené ešte väčšiemu množstvu možností využitia. Aj keď by to Facebook vo svojej podstate nechcel urobiť, v online priestore to nie je také jednoduché, ako sa v skutočnosti zdá.

Môžu WhatsApp alebo FB čítať vaše správy?

Nie! Chaty WhatsApp sú stále skutočne šifrované end-to-end. Pokiaľ to tak nebude, spoločnosť alebo jej materská spoločnosť nebude môcť v skutočnosti čítať správy používateľa. To však v skutočnosti nezmení skutočnosť, že algoritmy týchto firiem môžu tiež posúdiť sociálnu štruktúru používateľa. To je tiež jadrom obchodného modelu Facebooku. Spoločnosti ako napr Facebook, Google, Jio, a mnoho ďalších sa pokúša sledovať aktivity používateľov na internete. S cieľom lepšie porozumieť ich správaniu a zacieliť ich spolu s propagáciou produktov. Kedykoľvek spoločnosť Facebook kúpila WhatsApp v roku 2014, očakávalo sa, že zdieľanie údajov medzi platformami bude minimálne a tiež na základe prihlásenia používateľov.

Najlepšie alternatívy Whatsapp, ktoré môžete použiť

WhatsApp teraz zverejnil údaje používateľov tým, že ich poskytol materskej spoločnosti Facebook a novým podmienkam služieb Whatsapp. A následne aj k aplikáciám tretích strán a ktovie čo ešte. Je teda múdry krok smerujúci k bezpečnejším, lepším a tiež osviežujúcim službám, vďaka ktorým nebude vaše súkromie skutočne ohrozené.

Telegram

Pros

 • Vôbec žiadna reklama
 • Open-source
 • Cloudové, dostupné aj z rôznych zariadení
 • Možnosť odstrániť obsah aj pre používateľa

Zápory

 • Nie je to veľká transparentnosť nad samotnou spoločnosťou
 • Ukladá metadáta
 • Cloud môže tiež ovplyvniť súkromie
 • Vytvára vlastné štandardné šifrovanie, ktoré bolo skutočne kritizované

Nové podmienky služieb WhatsApp

Telegram je možno v skutočnosti najbližším konkurentom spoločnosti WhatsApp. Pokiaľ ide o funkčnosť - a tiež vyzerá takmer identicky s monštrom vlastneným spoločnosťou Facebook.

V zásade ho odlišuje to, že sa zdvojnásobuje nad prísľubmi bezpečnosti. Správy sú nielen šifrované, ale je tiež možné nastaviť správy tak, aby sa po uplynutí určitého časového obdobia samodeštrukčne zničili. To nezanecháva stopy po dôležitých rozhovoroch, ktoré ste vedeli.

Ďalšou príjemnou vlastnosťou je, že na rozdiel od WhatsApp je skutočne multiplatformný. Spolu s aplikáciami dostupnými pre stolné počítače, mobilné telefóny a tiež na webe.

https //thevideo.me/pair kodi

Stiahnuť ▼ - Android | ios

Signál

Pros

 • Open-source
 • Tiež sebazničujúce správy
 • K dispozícii je funkcia zámku PIN
 • Šifrované telefónne hovory sú možné
 • Ukladá každú malú metadáta

Zápory

 • Má pomerne málo používateľov
 • Nie je k dispozícii žiadna funkcia zálohovania

Nové podmienky služieb WhatsApp

Detail

Signál je ako mnoho alternatív WhatsApp, je pomerne neznámy a jeho vývojári o to viac. Väčšina z týchto alternatív sa môže pochváliť svojimi bezpečnostnými údajmi. Ak ste však naozaj paranoidní, existuje iba jedna možnosť. Vďaka novým podmienkam služieb WhatsApp sa používateľ teraz mohol prepnúť na rôzne aplikácie. Signal ponúka rovnakú sadu funkcií ako jeho konkurencia, ako aj end-to-end šifrovanie. Je tu však len jeden veľký rozdiel: samotná aplikácia je tiež open-source.

To znamená, že všetok kód aplikácie je verejne prístupný na zobrazenie. To tvorcom znemožňuje vkradnúť sa do akýchkoľvek zadných vrátok, ktoré umožňujú vládam alebo hackerom prístup aj k vašim správam.

Aplikácia tiež získala významné schválenie, aby skutočne posilnila svoje poverenia týkajúce sa ochrany osobných údajov. Ešte ďalej v podobe informátora NSA aj Edwarda Snowdena.

Stiahnuť ▼ - Android | ios

Treema

Pros

 • Lepšie šifrované ako WhatsApp
 • Praktická funkcia hlasovania tiež
 • Vôbec žiadna reklama
 • K dispozícii je funkcia zámku PIN
 • Ukladá veľmi málo metadát
 • Možné sú aj šifrované telefónne hovory

Zápory

 • Nie je to open-source
 • Pomerne málo používateľov tiež
 • Nie zadarmo

Nové podmienky služieb WhatsApp

Detail

Threema je v podstate vážne bezpečná aplikácia na odosielanie správ, ktorá by vás mala zaujímať, ak máte obavy o svoju bezpečnosť v aplikácii WhatsApp. Aplikácia šifruje všetky dáta, vrátane správ, zdieľaných súborov a dokonca aj aktualizácií stavu. Chýbajú mu však funkcie WhatsApp, ako sú hlasové a videohovory, jeho bezpečnostné funkcie sú určite tiež pôsobivé.

Spolu s komplexným šifrovaním v aplikácii aplikácia vôbec nezhromažďuje metadáta. IT ich ponúka veľa šifrované možnosti zálohovania . Threema je open-source a má skutočne transparentné pravidlá ochrany osobných údajov. Vaša bezpečnosť je teda v bezpečných rukách, aplikáciu však tiež používate.

ako falošné umiestnenie na life360

V zásade obsahuje bežné funkcie zasielania správ spolu s webovým klientom, ktorý v zásade funguje rovnako ako WhatsApp Web. Zahŕňa však niekoľko jedinečných dotykov, ako napríklad schopnosť vytvoriť hlasujte v skupinách, chaty chránené heslom alebo odtlačkami prstov , anonymné chatovanie (nie je potrebné žiadne číslo). A tiež schopnosť súhlasiť alebo nesúhlasiť so správou. Threema je v skutočnosti platená aplikácia, ale ak je pre vás bezpečnosť dôležitá a chcete aplikáciu na jednoduché zasielanie správ, stojí to za to.

Stiahnuť ▼ - Android | ios

Drôt

Pros

 • Je to Cross-platform
 • Aj moderný dizajn
 • Skupinové hovory sú možné
 • Open source tiež

Zápory

koreň hľadáčika galaxie s8
 • Nízky počet používateľov
 • Ukladá metadáta

drôt

Detail

Wire je chránený európskymi zákonmi o uchovávaní údajov a je skutočne bezpečnou aplikáciou na odosielanie správ s komplexným šifrovaním. V zásade ponúka bezplatné osobné účty a platené obchodné plány spolu s ďalšou podporou a funkciami. Wire sa môže pochváliť tiež čistou hlasovou a video komunikáciou. Nové podmienky služby WhatsApp sa v Európe v skutočnosti líšia.

Wire tiež ponúka zdieľanie obrazovky 1: 1 a skupiny. To tiež podporuje zdieľanie multimediálnych súborov a tiež filtrovanie zvuku . Je k dispozícii pre všetky hlavné platformy, do svojho účtu sa môžete prihlásiť z ôsmich synchronizovaných zariadení.

Môžete formátovať text spolu s tučnou kurzívou a vytvárať zoznamy v rozhovoroch. Budete tiež môcť optimalizovať veľkosti súborov pre ľahké zdieľanie a tiež nastaviť časovače, aby sa správy odstránili aj kvôli zvýšeniu ochrany osobných údajov.

Stiahnuť ▼ - Android | ios

Riot.IM

Pros

 • Namiesto ID telefónnych čísel ID používateľa
 • Softvér s otvoreným zdrojovým kódom
 • Čistý klient na pracovnej ploche
 • K dispozícii v siedmich jazykoch

Zápory

 • Šifrovanie nie je predvolene povolené a vyžaduje manuálne zapnutie

element

Detail

V zásade podporuje VoIP a videohovory, ako aj end-to-end šifrovanie správ. Každý používateľ dostane jedinečné ID. Toto ID sa používa skôr ako telefónne číslo, čo pomáha chrániť vašu anonymitu.

Riot vlastne pracuje softvér s otvoreným zdrojovým kódom. Má však svojich vlastných robotov, vývojári sú vítaní, keď si vytvoria aj svojich vlastných. Toto tiež umožňuje používateľom interagovať so softvérom, vďaka čomu je univerzálnejší a bezpečnejší. Vďaka funkciám s otvoreným zdrojovým kódom je Riot vhodnejší pre vývojové tímy ako aj pre firemné skupiny.

Riot má tiež konverzačné miestnosti a používatelia môžu navštíviť akékoľvek verejná chatovacia miestnosť . Ponúka tiež súkromné ​​izby, ktoré môžete navštíviť, spolu s odkazom.

Viac, desktopový klient má čisté a priateľské rozhranie a aplikácia je k dispozícii aj v siedmich jazykoch. Umožňuje vám tiež pripojiť sa k iným aplikáciám.

Stiahnuť ▼ - Android | ios

WhatsApp Nové podmienky služieb Line, Viber, WeChat a ďalšie

Existuje aj množstvo ďalších aplikácií na odosielanie správ, ktoré majú skutočne milióny používateľov. Riadok, napríklad v roku 2019 malo údajne 700 miliónov registrovaných používateľov. A Viber mal údajne 260 miliónov aktívnych používateľov, tiež každý mesiac.

Niektoré z týchto aplikácií majú tiež skutočne zaujímavé funkcie. Ako napr Wechat má v aplikácii celý ekosystém mini-aplikácie, takže môžete nakupovať, objednávať taxíky atď., bez toho, aby ste v skutočnosti opustili samotný WeChat.

ms windows ukladajú purgecaches

Nemusíme však nevyhnutne odporúčať prechod na tieto aplikácie, pretože nemusia byť v skutočnosti až také užitočné. Prečo? pretože v Angličtine hovoria iba o potulkách.

WeChat v zásade dominuje Číne, Line je komunikačný posol aj v Japonsku. A BlackBerry Messenger je najväčší v Indonézii (nie, naozaj) - čo je naozaj skvelé, ak tam žijete. Ak sa nachádzate vo Veľkej Británii, Spojených štátoch alebo Austrálii, nenájdete v skutočnosti toľko svojich priateľov v týchto aplikáciách.

Záver

Dobre, to bolo všetko, ľudia! Dúfam, že sa vám to chalanom páči Nové podmienky služieb WhatsApp článok a tiež vám pomôže. Dajte nám o tom spätnú väzbu. Tiež, ak máte ďalšie otázky a problémy týkajúce sa tohto článku. Dajte nám potom vedieť v sekcii komentárov nižšie. Čoskoro sa ozveme.

Prajem vám skvelý deň!

Pozri tiež: Porovnanie signálu a WhatsApp - čo je pre vás najlepšie