Chyba WhatsApp nechala telefóny otvorené pre sofistikovaný spyware

WhatsApp povzbudzuje svojich používateľov, aby aktualizovali aplikáciu po odhalení bezpečnostnej chyby, ktorá umožnila nastavenie prieskumných programov na telefóne cieľa pomocou zvýraznenia hovoru aplikácie.

Komplexný spyware, tzv Pegas, bola vytvorená izraelskou bezpečnostnou spoločnosťou NSO Group a nájdená spoločnosťou WhatsApp nedávno, podľa správy Financial Times (FT) v pondelok.

Chyba WhatsApp

Produkt je možné nainštalovať na Telefóny Android a iPhone iba zavolaním zameraného na jednotlivca prostredníctvom WhatsApp. Na konci dňa to mohlo byť nalievané bez ohľadu na to, či hovor nebol odpovedaný. Denníky hovorov by dokonca zmizli z modulu gadget cieľa, čím by sa odstránili všetky dôkazy o tom, že ich telefón bol zmätený.

Útok má všetky znaky súkromného podnikania, ktoré údajne spolupracuje s vládami na sprostredkovaní spywaru, ktorý preberá kontrolu nad prvkami pracovných rámcov mobilných telefónov, uviedol WhatsApp v poznámkach podrobne popísaných FT. Organizácia nárokovaná spoločnosťou Facebook však odmietla dať konkrétne mená.

WhatsApp uviedol, že sa touto otázkou zatiaľ zaoberá a že je príliš skoro na to, aby sme uviedli, na čo bol počet používateľov spywarom ovplyvnený, pričom sme odporúčali iba to, vyberte číslo jednotlivcov.

Slabosť bola opravená zmenami v WhatsApp vlastní rámce , ale ako obozretný krok organizácia odporučila používateľom sledovať, že vo svojich gadgetoch používajú najnovšiu formu aplikácie. Rovnako vyzvala používateľov, aby zaručili, že ich všestranný pracovný rámec je zameraný na budúce zabezpečenie vhodného poistenia proti potenciálu zameraného na úsilie zamerané na získanie údajov uložených v mobilných telefónoch.

Tiež si pozrite: Xbox One S bez disku získa štýlovú verziu hry o tróny

Pegas

Spyware Pegasus je všeobecne autorizovaný vládam, ktoré ho používajú na prístup k pomôckam ľudí zameraných na vyšetrenia.

V oznámení skupina NSO uviedla, že jej inovácie využívajú schválené vládne úrady iba na jedinú motiváciu v boji proti priestupkom a obavám. Organizácia nefunguje v rámci a po dôkladnom autorizačnom a potvrdzovacom postupe sa znalosti a zákonné oprávnenie rozhodne, ako využiť inováciu na pomoc svojim otvoreným bezpečnostným misiám.

Organizácia uviedla, že vo všeobecnosti skúma akékoľvek zdravé tvrdenia o zneužití a ak je to zásadné, urobíme krok vrátane uzavretia rámca.

Zahŕňalo to: NSO by v žiadnom prípade nebol spájaný s prácou alebo identifikáciou zameraní jej inovácií, ktoré sú výlučne riešené úradmi pre znalosti a právne požiadavky. NSO by nemohol alebo nemohol využiť svoju inováciu vo svojom vlastnom oprávnení zamerať sa na jednotlivca alebo združenie.