Čo je a ako zapnúť alebo vypnúť Vylepšiť presnosť ukazovateľa v systéme Windows

Vo Windows vám nastavenie Vylepšiť ukazovateľ ukazovateľa môže v mnohých situáciách skutočne znížiť presnosť používania myši. Táto funkcia je však predvolene zapnutá v Windows a je formou akcelerácie myšou.

Chcete vylepšiť presnosť ukazovateľa?

Vylepšite presnosť ukazovateľa vo Windows

Ale jediná vec, ktorá ovláda vzdialenosť kurzora myši, sa pohybuje na obrazovke, je to, ako ďaleko fyzicky pohnete myšou. Takže vzťah medzi týmito dvoma je riadený nastavením bodov na palec (DPI). Vyššie DPI znamená, že sa váš ukazovateľ posúva ďalej, kedykoľvek pohnete myšou na rovnakú vzdialenosť.

Enhance Pointer Precision je typ akcelerácie myši. Keď je toto nastavenie zapnuté, systém Windows kontroluje, ako rýchlo pohybujete myšou, a upravuje DPI za behu. Po rýchlejšom pohybe myšou sa zvýši DPI a ukazovateľ sa presunie na väčšiu vzdialenosť. Keď ním pomaly pohnete, DPI sa zníži a ukazovateľ sa presunie na kratšiu vzdialenosť.

Prípadne funkcia Enhance Pointer Precision zvýši rýchlosť myši. Bez zapnutej tejto funkcie jednoducho posuniete myš o palec a váš ukazovateľ by sa na obrazovke vždy pohyboval v rovnakej vzdialenosti. Nezáleží na tom, ako rýchlo ste pohli myšou. Ak je zapnutá funkcia Enhance Pointer Precision, môže váš kurzor prekonať menšiu vzdialenosť, kedykoľvek pohybujete myšou pomalšie. Vzdialenosť sa však stane skvelou vždy, keď pohnete myšou okamžitejším spôsobom - tiež pri presune myši o presne rovnakú vzdialenosť.

Prečo je vylepšenie presnosti ukazovateľa predvolene zapnuté

Táto funkcia je predvolene zapnutá v systéme Windows, pretože je v mnohých prípadoch nevyhnutná.

Povedzme napríklad, že používate počítač v kancelárii a máte lacnú myš. Myš nemá dobrý senzor a je obmedzená na dosť nízke nastavenie DPI. Bez tejto funkcie možno budete chcieť presunúť myš na väčšiu vzdialenosť, aby ste ju presunuli z jednej strany obrazovky na druhú. Po použití funkcie Vylepšiť presnosť ukazovateľa môžete pohybovať myšou rýchlejšie a presúvať ju z jednej strany obrazovky na druhú bez toho, aby ste ju posúvali na väčšiu vzdialenosť. Môžete tiež pohybovať myšou pomalšie ako obvykle, aby ste dosiahli lepšiu presnosť a presný pohyb myši na malé vzdialenosti.

To môže byť obzvlášť nevyhnutné na touchpadoch notebookov. Umožňuje vám tiež okamžite pohybovať prstom po touchpade, aby ste presunuli ukazovateľ myši na väčšiu vzdialenosť bez toho, aby ste prst potiahli na druhú stranu touchpadu.

z offline ukladacieho priestoru html5

Je funkcia dobrá alebo je zlá?

To, či je nastavenie celkom užitočné, závisí od hardvéru myši a od toho, čo robíte.

Jedným z hlavných problémov je, že akcelerácia produkovaná programom Enhance Pointer Precision nie je lineárnym nárastom. Takže je ťažké predvídať. Pohybujte myšou trochu rýchlejšie alebo pomalšie a vzdialenosť, ktorou sa kurzor pohybuje, sa môže výrazne zmenšiť alebo zväčšiť.

Po vypnutí funkcie Enhance Pointer Precision si lepšie vybudujete svalovú pamäť, keď sa presne naučíte, ako ďaleko chcete pohnúť myšou, aby ste ju umiestnili do určitého bodu na obrazovke. Dôležitá je iba vzdialenosť. Pri zapnutej akcelerácii nejde iba o vzdialenosť. Závisí to aj od toho, ako rýchlo pohybujete myšou, a je tiež ťažké odhadnúť, aké malé rozdiely v rýchlosti dokážu. To je najhoršie pre budovanie svalovej pamäte.

Hráči so slušnými myšami však majú z tohto dôvodu sklon túto funkciu nemilovať. Tiež to spôsobuje problémy a môže vás spomaliť, kedykoľvek sa snažíte dosiahnuť rýchly a presný pohyb v hrách pre viacerých hráčov. Najmä vzhľadom na množstvo herných myší vám umožňuje presnejšie upraviť DPI po použití tlačidiel na myši. Môžete však tiež použiť nízky DPI pri mierení a vysoký DPI pri vykonávaní dookola.

Ak kancelárski pracovníci používajú lacné myši bez tlačidiel DPI, môže byť pomocou nástroja Enhance Pointer Precision úplne v poriadku a použiť ich na zrýchlenie. Tiež, ak sú nejaké milisekundy vypnuté, nie je problém. Prípadne niekoľko milisekúnd v online hre môže znamenať rozdiel medzi prehrou alebo výhrou.

Ako vypnúť alebo zapnúť Vylepšiť presnosť ukazovateľa

Vylepšite presnosť ukazovateľa vo Windows

Ak chcete toto nastavenie ovládať, prejdite na položky Ovládací panel> Hardvér a zvuk> Myš. Ale vo Windows 10 sa môžete jednoducho presunúť do časti Nastavenia> Zariadenia> Myš> Ďalšie možnosti myši. Klepnite na kartu Možnosti ukazovateľa, zapnite alebo vypnite Vylepšiť presnosť ukazovateľa a klepnutím na OK uložte zmeny.

Niektorí vývojári myší vytvárajú nástroje na konfiguráciu myší. Ide o Razer Synapse alebo Logitech SetPoint. Tieto často automaticky vypínajú Vylepšiť presnosť ukazovateľa, aby vynútili nastavenie preferované výrobcom.

knižnica videí ms už nefunguje

Toto nastavenie je určené pre celý systém. Môžete mať napríklad prenosný počítač s touchpadom a možno budete chcieť použiť túto funkciu pre touchpad, ale nie pre myš USB. Toto nastavenie nemôžete zmeniť zvlášť pre každé ukazovacie zariadenie. Stačí ho zapnúť alebo vypnúť.

Niektoré hry používajú surový vstup myši, obchádzajú nastavenie akcelerácie myši pri hraní hier a vynucujú si vlastné nastavenia myši. Nie všetky hry však áno.

V systéme Windows 10 systém Windows automaticky synchronizuje nastavenie medzi vašimi počítačmi, aj keď možno budete chcieť odlišné nastavenia na rôznych počítačoch s iným hardvérom. Pomôcky výrobcu myši ju tiež môžu násilne vypnúť.

prečo sa moje youtube videá stále ukladajú do vyrovnávacej pamäte

Ako upraviť DPI myši

Ak používate akceleráciu myši vyvolanú programom Enhance Pointer Precision, bude sa vám ukazovateľ myši po vypnutí javiť čudne. Chcete nejaký čas zvyknúť si na nové nastavenie a vybudovať si svalovú pamäť.

Ak ste práve vypli funkciu Vylepšiť presnosť ukazovateľa a máte pocit, že musíte pohybovať myšou príliš ďaleko, aby ste sa presunuli na väčšie vzdialenosti, môžete zvýšiť DPI myši . Toto nastavenie tiež nájdete na jednom z dvoch miest: v nástroji ovládacieho panela myši alebo upravené pomocou tlačidiel na myši samotnej. Možno si budete chcieť stiahnuť nástroj výrobcu myši pomocou jeho webových stránok, ak ho už nemôžete nainštalovať.

Nezvyšujte však svoje DPI príliš. Pri použití vyššieho nastavenia DPI chcete, aby kurzor myši pohybovali menšie pohyby.

Po úprave DPI možno budete tiež chcieť upraviť možnosť rýchlosti ukazovateľa umiestnenú vedľa okna Vylepšiť presnosť ukazovateľa v okne ovládacieho panela myši. Ovplyvňuje to, ako ďaleko sa pohybuje váš ukazovateľ. Možnosť rýchlosti kurzora funguje ako multiplikátor. DPI vynásobený rýchlosťou kurzora (tiež známa ako citlivosť myši) sa rovná vzdialenosti, ktorú sa pohybuje váš ukazovateľ. Tiež chcete experimentovať s rôznymi kombináciami nastavení, aby ste zistili, čo funguje pre vás a vašu myš.

Ak nemôžete zmeniť nastavenie DPI, pretože máte pomerne lacnú myš a prestane vám fungovať, môžete tiež upraviť možnosť rýchlosti kurzora. Možno vám však bude lepšie nechať Enhance Pointer Precision zapnutú u myší, ako sú tieto.

Záver:

Tu je všetko o vylepšení presnosti ukazovateľa vo Windows. Ak čelíte problémom, dajte nám vedieť. Skúšali ste to niekedy zažiť? Ak sa chcete podeliť o akýkoľvek iný spôsob alebo tipy týkajúce sa článku, dajte nám vedieť nižšie. V prípade ďalších otázok a otázok nás kontaktujte v sekcii komentárov nižšie!

Prečítajte si tiež: