Čo je systém Android Webview - môžete ho zakázať

Viete, ako každá aplikácia, ak nie je stanovené inak, otvára webové odkazy a tiež stránky v nejakom vyskakovacom okne podobnom prehliadaču? Na to vlastne slúži Android System WebView. Táto vstavaná aplikácia bez rozhrania poskytne integráciu webového obsahu v podstate vo všetkých aplikáciách namiesto prepnutia do prehliadača Chrome alebo iného prehliadača. To by v ideálnom prípade malo znížiť využitie RAM a vykresľovanie. V tomto článku budeme hovoriť o tom, čo je systém Android Webview - môžete ho odinštalovať. Poďme začať!

jazyk alebo vydanie aktuálne nainštalovanej verzie systému Windows

Ak ste premýšľali, ako (alebo by ste mali dokonca) vypnúť Android System WebView alebo ako ho neskôr povoliť. Nezabudli sme to tu vysvetliť.

Aplikáciu Android System Webview ste nepochybne videli v zozname aktualizácií svojich aplikácií, pravdepodobne si však nie ste úplne istí, čo to je, alebo či by ste ju mali odinštalovať alebo nie. Možno to nebude znieť ako veľký problém, avšak Android System Webview je vec, ktorú si chcete na svojom prístroji ponechať, najmä ak je vaše zariadenie spustené v systéme Android verzie nižšej ako Nougat.

Ak používate zariadenie s Androidom, ktoré beží na systéme Android Nougat alebo vyššom, potom sa samotná aplikácia nezobrazí. V prípade spoločnosti Nougat presunul Google tento užitočný nástroj inam, stále je však súčasťou systému Android.

Čo je systém Android Webview?

Android System je menšia verzia prehliadača Chrome, ktorá vám umožňuje otvárať odkazy v aplikácii, ktorú používate, takže ju nebudete musieť opustiť.

To znamená, že keď klepnete na odkaz v aplikácii. Potom sa otvorí Android System Webview, akoby to bol prehliadač zabudovaný do aplikácie.

Jedna vec, ktorú musíte mať na pamäti, je, že nie každá aplikácia ju môže podporovať. Preto sa odkazy z niektorých aplikácií otvárajú v prehliadači Chrome, a nie z aplikácie.

Môžem odinštalovať systém Android Webview?

Ak sa chcete zbaviť Android System Webview, potom môžete odinštalovať iba aktualizácie, a nie samotnú aplikáciu. Môžete to urobiť, ak vaše zariadenie s Androidom nefunguje na platforme Nougat alebo novšej. Vďaka Nougatu sa Google zbavil ako samostatnej aplikácie a ako aplikáciu Webview radšej používa samotný Chrome.

hlavný bootovací záznam vs mapa GUID oblastí

systém Android webview

Ak máte Nougat a stále máte túto aplikáciu, potom je Android System Webview spustený v prehliadači Chrome, a nie v aplikácii. A ak aplikácia ešte nie je deaktivovaná, môžete to urobiť bezpečne.

Ak ho stále máte a chcete ho odinštalovať, prejdite na Google Play -> Kliknite na ikonu hamburgeru -> Moje aplikácie a hry -> karta Nainštalované. Aplikáciu nájdete v hornej časti. Kliknite na ňu a potom kliknite na tlačidlo odinštalovať.

Ak používate Android Nougat alebo novší, je bezpečné ho deaktivovať. Ak však používate nižšie verzie, je najlepšie ponechať ich tak, ako sú. Ak je prehliadač Chrome zakázaný, môže to byť spôsobené tým, že používate iný prehliadač. V tom okamihu je pre vás najlepšie ponechať si aplikáciu Android System Webview.

Len kvôli tomu, že možno neviete, na čo slúži aplikácia, to vo všeobecnosti neznamená, že nerobí nič užitočné. Ak neviete, čo aplikácia robí, je najlepšie to preskúmať, pretože by ste mohli nakoniec vymazať aplikáciu, ktorá je tu len na to, aby vám poskytla najlepší možný výkon.

Ako povoliť systém Android WebView

Ak ste urobili chybu v súvislosti so službami webview alebo služba nefunguje podľa plánu, dostupné implementácie nájdete v možnostiach pre vývojárov. Ak si nie ste istí, ako získať prístup do ponuky možností pre vývojárov, postupujte podľa týchto pokynov:

priame odkazy na filmy
  • Spustiť nastavenie .
  • Vyberte Systém (alebo Informácie o telefóne alebo Toto zariadenie).
  • Vyhľadajte a kliknite na položku Build number 7 times to allow Možnosti vývojára .
  • Otvorte Možnosti vývojára a vyhľadajte Implementácia WebView alebo niečo týkajúce sa WebView.

Mnoho výrobcov OEM môže ponúkať svoje vlastné služby WebView, ktoré vynútia integráciu svojich vlastných zabudovaných predvolených prehľadávačov. Ako napríklad Xiaomi a MiWebView.

Môžete ho tiež povoliť, ak používate predvolený prehliadač, a to z dôvodu celkovej stability

Záver

Dobre, to bolo všetko, ľudia! Dúfam, že sa vám páči článok o systéme Android webview, ktorý sa vám páči, a tiež vám pomôže. Dajte nám o tom spätnú väzbu. Tiež, ak máte ďalšie otázky týkajúce sa tohto článku. Dajte nám potom vedieť v sekcii komentárov nižšie. Čoskoro sa ozveme.

Prajem vám krásny deň!

Pozri tiež: Ako nainštalovať Nubia M2 Custom ROM Android 9.0 Pie