Čo robiť, ak sa môj iPhone nezapne a obrazovka je čierna

IPhone je jedným z najstabilnejších smartphonov na trhu a zvyčajne má menej porúch, ale je pravda, že nie je bez porúch (je nemožné) a v niektorých prípadoch vás môže vydať podivným strachom. sa nezapne alebo je obrazovka úplne čierna.

Spravidla sú tieto zlyhania spôsobené softvérom zariadenia a konkrétnejšie niektorým procesom, ktorý zostal visieť a ktorý neumožňuje systému iOS normálne reagovať.

Čo robiť, ak sa môj iPhone nezapne a obrazovka je čierna

Váš iPhone sa nezapne? Ponechávaš si čiernu obrazovku? Tu je niekoľko riešení

Ak ste v tejto situácii a váš iPhone nereaguje, nezapne sa alebo bola obrazovka úplne zatemnená, [appbox xda] v nasledujúcich riadkoch vám chcem dať niekoľko možností na obnovenie normálnej prevádzky počítača.

1. - Vynútite reštart zariadenia

Ak sa vidíte v niektorých z týchto situácií rovnako rýchlo a všeobecne efektívne, zvyčajne to prinútireset alebo úplný reset zariadenia iPhone.

ako odfiltrovať subreddity

Týmto spôsobom získate uzavreté všetky softvérové ​​procesy a pri reštartovaní sa znova spustia, takže v prípade konkrétnej poruchy budú vyriešené.

V závislosti od modelu vášho iPhone by ste mali urobiť tvrdý reštart tak či onak:

iPhone Xs, Xr, X a 8

V najnovších modeloch iPhone by ste mali robiť nasledovné:

  1. Kliknite na tlačidlo zvýšenia hlasitosti a ďalšie na tlačidlo zníženia hlasitosti.
  2. Stlačte a podržte tlačidlo zapnutia / vypnutia iPhone, kým sa na obrazovke smartfónu nezobrazí logo Apple.

Po dokončení budete môcť uvoľniť všetky tlačidlá a budete musieť jednoducho počkať, kým sa systém iOS úplne naštartuje, aby sa zariadenie mohlo znova normálne používať.

iPhone 7 a 7 Plus

IPhone 7 bol prvý smartphone spoločnosti Apple bez domáceho tlačidla s mechanickým pohybom, a preto bol vyrobený tvrdý reštart zmenené pred predchádzajúcimi generáciami. Ak máte jedno z týchto zariadení, mali by ste urobiť nasledovné:

ako poslať e-mail vo fronte
  1. Stlačte tlačidlá na zníženie a zapnutie / vypnutie hlasitosti.
  2. Držte obe tlačidlá stlačené, kým sa na obrazovke nezobrazí logo Apple (bude to trvať niekoľko sekúnd).

Po dokončení budete musieť počkať na úplné zavedenie systému iOS a budete môcť zariadenie znova používať.

iPhone 6s, 6, 5s, 5, SE a predchádzajúce generácie

Ako som už povedal, iPhone 7 bol prvým smartphonom Apple, v ktorom sa zmenil proces vynútenia reštartu, takže ak máte predchádzajúcu generáciu, proces je nasledovný:

  1. Stlačte tlačidlá zapnutia / vypnutia a domovskej stránky zariadenia.
  2. Držte obe tlačidlá stlačené, kým sa na obrazovke nezobrazí logo Apple.

Rovnako ako u posledných generácií, ani tento proces by nemal trvať dlhšie ako niekoľko sekúnd (zvyčajne medzi 5 a 10) a po uplynutí tejto doby vám bude stačiť počkať, kým systém iOS začne zariadenie znova normálne používať.

Ak všetko prebehlo dobre a problémom, ktorý bránil iPhone v zapnutí, bolo konkrétne zlyhanie softvéru, malo sa všetko vrátiť do normálu a zariadenie ste mohli ďalej používať. Ak je obrazovka stále čierna alebo nereaguje, prečítajte si ďalšie možné riešenia.

ako zakazat vyhnut sa 4chan

2. - Nabite batériu iPhone

Čo robiť, ak sa môj iPhone nezapne a obrazovka je čierna

Keď sa batéria iPhone úplne vybije obrazovka je úplne čierna a nereaguje ani po stlačení ľubovoľného tlačidla. Je pravda, že aby sa tak stalo, musí sa batéria veľa vyprázdniť a možno si myslíte, že vám nemôže dať čas, ale len pre prípad, že by vás to nikdy nebolí skontrolovať.

Vložte iPhone na nabíjanie pomocou originálnej nabíjačky alebo cezbezdrôtová nabíjačkaak máte jednu z posledných generácií a počkajte niekoľko minút, aby ste zistili, či zariadenie reaguje.

Po úplnom vyčerpaní nabitia je možné, že zapnutie iPhone trvá dlho, kým sa nenačíta 15 alebo 20 minút, takže buďte v tomto bode trpezliví. Ak by nereagovalo, počkal by som aspoň 30 minút, kým sa pokúsim o ďalšie riešenie.

čo znamená čakajúca inštalácia v aktualizácii systému Windows

3. - Obnovte iPhone do továrenského stavu

Ak zlyhali všetky vyššie uvedené, je možné, že problém je trochu vážnejší a možno nejde iba o konkrétne zlyhanie.

V takom prípade sa dôrazne odporúča skôr, ako začnete uvažovať o hardvérovom probléme obnovte zariadenie do pôvodného stavu. Vďaka tomu bude všetok softvér ako v prípade, keď bolo zariadenie nové, takže môžete overiť, či problém predstavuje operačný systém alebo nejaká aplikácia, a nie hardvér.

Pred vysvetlením procesu obnovy je dôležité spomenúť to Prídete tak o všetky údaje, konfigurácie a aplikácie nainštalované v zariadení. O dôvod viac, prečo treba pamätať na dôležitosťzálohovanie iPhonev pravidelných intervaloch; Koniec koncov, nikdy neviete, kedy môže zlyhať alebo kedy, jednoducho, o ňu môžete prísť.

Ak chcete obnoviť iOS zariadenie do pôvodného stavu, musíte postupovať podľa týchto krokov:

wmpnetwk exe veľká pamäť
  1. Prepnite iPhone do režimu DFU podľa pokynov uvedených v tomto článkupodľa modelu vášho smartfónu.
  2. Pripojte iPhone k počítaču Mac alebo Windows pomocou kábla USB a spustite iTunes (dôrazne sa odporúča, aby ste mali nainštalovanú najnovšiu dostupnú verziu softvéru).
  3. iTunes zistia zariadenie v režime DFU a prevedú vás obnovením do pôvodného stavu. Postupujte podľa pokynov na obrazovke.

Po obnove a ak všetko prebehlo v poriadku, bude zariadenie opäť fungovať normálne. Je koniec, že ​​sa iPhone nezapne alebo je čierna obrazovka a dnes ju môžete bežne používať.

Čo ak sa iPhone stále nezapne?

Ako som už povedal, vo väčšine prípadov stačí ktorékoľvek z týchto troch riešení na opravu chýb spôsobených softvérom. V prípade, že po pokuse o použitie týchto troch riešení problém pretrváva, je pravdepodobné, že dôjde k závažnejšej poruche hardvéru.

V tomto prípade, moje odporúčanie je, aby ste sa obrátili na autorizovaný technický servis aby mohli skontrolovať zariadenie a zistiť, kde presne je problém v tom, že obrazovka je čierna alebo že sa iPhone nezapne, aby poskytli riešenie.

Pozri tiež: Ako zistiť úroveň nabitia batérie Apple Pencil