Spôsoby ochrany priečinka heslom Windows

Priečinok na ochranu heslom Windows: Zabezpečenie hesla pre vaše súbory a priečinky v systéme Windows je najlepší spôsob. Pretože zaisťuje, aby k nim nikto nezískal neoprávnený prístup. Windows ale, bohužiaľ, neponúka najlepší spôsob, ako pridať ochranu súborov alebo priečinkov pomocou hesla. Nerobte si starosti, poznáme niekoľko jednoduchých spôsobov ochrany priečinkov a súborov systému Windows pomocou hesla. V tomto článku vám ukážeme štyri najlepšie spôsoby ochrany priečinkov chránených heslom v systéme Windows. Uistite sa tiež, že každá metóda je vhodná pre konkrétnu potrebu.

systémové požiadavky emulátora ps3

Priečinok na ochranu heslom vo Windows

Použite vstavané šifrovanie

Použite vstavané šifrovanie

Uistite sa, že okná majú zabudované šifrovanie na zabezpečenie priečinka a jeho obsahu pred ostatnými používateľmi a obsahom v zdieľanej sieti. Šifrovanie je však k dispozícii iba v edícii Windows 10. Professional alebo Enterprise. Ak však používate edíciu Standard alebo Home, máte smolu.

Pravým tlačidlom myši klepnite na priečinok, ktorý chcete zašifrovať, z kontextovej ponuky vyberte položku Vlastnosti a na karte Všeobecné vyberte možnosť Spresniť. Teraz začiarknite políčko vedľa Zašifrujte obsah na zabezpečenie údajov a klepnite na OK. V nasledujúcom vyskakovacom okne klepnite na Potvrdiť a máte hotovo. Teraz by však mal byť priečinok zašifrovaný.

Farba priečinka sa zmení na zelenú, čo potvrdzuje, že bol šifrovaný. Do tohto priečinka teraz máte prístup iba vy, keď sa prihlasujete do svojho používateľského účtu systému Windows. Ostatní používatelia budú musieť pre prístup k heslu zadať heslo. Bohužiaľ, ak má niekto prístup k vášmu počítaču, ste prihlásený, bude mať prístup do priečinka.

Rovnakým spôsobom môžete tiež odstrániť šifrovanie. Potom bude priečinok viditeľný a prístupný všetkým používateľom systému Windows.

Jednoduchí správcovia hesiel

Jednoduchí správcovia hesiel

Ak chcete zabezpečiť svoje súbory a priečinky v počítači so systémom Windows 10 bez šifrovania. Potom pre vás bude fungovať jednoduchá ochrana heslom. Tento softvér nemusí byť schopný zabezpečiť vaše údaje pred hackermi a inými zlými hercami, ale na okamžitú a ľahkú ochranu priečinkov sú dokonalé.

Wise Folder Hider je celkom jednoduchý a bezplatný správca hesiel, ktorý dokáže zabezpečiť vaše súbory pomocou dvoch rôznych priečinkov. Stiahnite a spustite program na vytvorenie hesla. Použijete ho na ochranu priečinkov s heslami v systéme Windows 10. Ďalšou možnosťou je, že môžete tiež vyskúšať Jednoduchá skrinka na súbory .

písanie gifu pre iphone

Nezabudnite použiť silné heslo, ktoré nezabezpečí, aby ľudia nehádali. Ak však zabudnete svoje heslo, obráťte sa na spoločnosť a tá vám heslo vráti. Neexistuje žiadny iný spôsob, ako obnoviť heslo pre bezplatných používateľov, pretože softvér nepotrebuje žiadnu registráciu.

Poznámka: Bezplatná verzia aplikácie Wise Folder Hider je, bohužiaľ, nafúknutá ďalším menej dôležitým softvérom, ako je SpyHunter. Inštaláciu teda iba opatrne odmietnete.

V hlavnom rozhraní použite tlačidlá hore na skrytie súborov, priečinkov a dokonca aj obsahu USB disku. Po dokončení budete musieť klepnúť Otvorené aby boli prístupné v Prieskumníkovi súborov vo Windows 10. Po zatvorení okna Wise Folder Hider sa položky znova skryjú.

Okrem toho môžete klepnúť na šípku hore dnom vedľa položky a vybrať Nastaviť heslo vytvoriť sekundárne heslo. Ostatní používatelia však poskytujú hlavné a sekundárne heslo na otvorenie takýchto súborov alebo priečinkov.

Nezabudnite, že pred odinštalovaním aplikácie Wise Folder Hider odkryjete všetky súbory a priečinky. Pretože všetky vaše súbory budú navždy stratené.

Priečinok na ochranu heslom vo Windows 10 so 7-Zipom

Priečinok na ochranu heslom vo Windows 10 so 7-Zipom

7-Zip je najpopulárnejší nástroj na archiváciu používaný na extrakciu komprimovaných súborov. Vedeli ste, že dokáže heslom zabezpečiť vaše dáta aj silným šifrovaním? Ak nechcete mať prístup k priečinku, môžete ho zašifrovať a komprimovať, aby tak ostatným znemožnili prístup bez hesla.

Raz 7-Zip je nainštalovaný, kliknite pravým tlačidlom myši na priečinok a v ponuke 7-Zip zvoľte možnosť Pridať do archívu.

V nastaveniach kompresie zadajte šifrovacie heslo v pravom dolnom rohu a potom klepnite na OK, aby ste priečinok zašifrovali. Týmto sa tiež vytvorí nový priečinok na rovnakom mieste, ktorý je možné extrahovať iba pomocou hesla, ktoré ste práve vytvorili. Teraz môžete odstrániť nechránený priečinok, aby ste sa uistili, že k nemu nikto nemá prístup. Neodstraňujte však pôvodný priečinok, pretože by k nemu potom niekto mohol získať prístup z koša alebo ho tiež obnoviť pomocou nejakého nástroja na obnovenie údajov. Preto navrhujem bezpečne vymazať pôvodný priečinok / súbor pomocou CCleaner.

Bohužiaľ budete musieť priečinok rozbaliť, kedykoľvek budete potrebovať prístup k jeho obsahu. Nechránený priečinok môžete tiež odstrániť, keď ho zašifrujete znova. Je to dosť náročný proces, ale zároveň bezpečný.

Priečinky na ochranu heslom v systéme Windows pomocou aplikácie Encryption

Šifrovanie Aplikácia Ochrana heslom Priečinok Windows

retroarchia najlepšie jadro gameboy

Ďalším najlepším spôsobom ochrany údajov je šifrovanie a ochrana pomocou hesla. Z tohto dôvodu budete musieť získať pomoc od šifrovacieho softvéru tretej strany. K dispozícii je oveľa viac šifrovacieho softvéru, ale väčšina z nich zašifruje celý obsah jednotky. Šifrovanie a dešifrovanie celého disku môže byť časovo náročné.

Jedným zo spôsobov je vytvorenie malého disku so zámerom uložiť všetky vaše dôverné údaje. Pre tento účel, VeraCrypt je najlepší softvér na šifrovanie a ochranu priečinkov v systéme Windows 10.

Po inštalácii je ľahké vytvoriť šifrovaný zväzok, do ktorého môžete uložiť svoje údaje. Klepnite tiež na tlačidlo Vytvoriť zväzok v hlavnom rozhraní a potom podľa pokynov od spoločnosti VeraCrypt vytvorte šifrovaný zväzok. Na väčšine automaticky otváraných okien stačí stlačiť Ďalej a zadajte veľkosť jednotky a heslo, ktoré chcete použiť.

Po vytvorení šifrovaného zväzku klepnite na tlačidlo Vybrať súbor v hlavnom rozhraní a vyberte zväzok, ktorý ste práve vytvorili. Teraz klepnite na Pripojiť a zadajte heslo na pripojenie jednotky. Novo zašifrovanú jednotku si budete môcť pozrieť aj vedľa bežných diskov. Teraz jednoducho presuňte súbory a priečinky na tento disk a zašifrujte ho.

Skryť súbory a priečinky dvoma rôznymi spôsobmi

Priečinok na ochranu heslom Windows

Existujú dva rôzne spôsoby, ako skryť súbory a priečinky v systéme Windows 10. Nie je potrebné zadávať heslo ani nič. Prvá metóda je celkom jednoduchá, keď si vyberiete súbor alebo priečinok, ktorý chcete skryť. Na paneli s nástrojmi tiež vyberte možnosť Skryť vybrané položky.

Kedykoľvek chcete vidieť všetky skryté súbory a priečinky, jednoducho otvorte priečinok a výberom položky Skryté položky zobrazte všetko. Táto metóda však nie je príliš bezpečná a môže ju použiť každý, kto o nej vie.

Preto existuje ďalší najlepší spôsob. Väčšina ľudí o tom tiež nevie. Skryjete priečinky ako systémový priečinok, aby zostali skryté, aj keď niekto vyberie možnosť Skryté položky vyššie. Jednoducho otvorte príkazový riadok s administrátorskými právami a zadajte nasledujúci príkaz.

firestick stream z pc
  attrib +s +h C:Usersuser name hereDesktopTop Secret  

Teraz nahraďte „používateľské meno tu“ svojím používateľským menom pre počítač. Tiež „prísne tajné“ pre priečinok, ktorý chcete skryť ako systémový priečinok. Ak chcete znova zobraziť súbory a priečinky, zopakujte rovnaký príkaz pomocou znaku mínus.

  attrib -s -h C:Usersuser name hereDesktopTop Secret  

To je všetko. Uistite sa, že to nie je veľmi bezpečné. Je to však rýchly a jednoduchý spôsob, ako skryť veci, ak sa vám nepáči, že to každý zistí.

Šifrovanie jednotky BitLocker

bitlocker Priečinok na ochranu hesla Windows

Najlepším spôsobom, ako ukladať a chrániť heslom súbory a priečinky v počítači so systémom Windows 10, je použitie nástroja BitLocker. Potrebujete vydanie Windows Pro alebo Enterprise a čip TPM vo vašom počítači. Tieto kroky sú dosť komplikované, ale ide o najvyššiu úroveň zabezpečenia, ktorú môžete v počítači so systémom Windows získať. Zašifruje však všetko na tomto disku pomocou 256-bitového šifrovania AES.

Záver:

Používanie softvéru ako Wise Folder Hider je najjednoduchší a najjednoduchší spôsob ochrany priečinka pomocou hesla v systéme Windows 10. Ak však máte dôverné údaje, mali by ste ich zašifrovať pomocou 7-Zip alebo VeraCrypt. Poznáte nejaké ďalšie triky, ako chrániť heslom priečinky Windows 10? Dajte nám vedieť v sekcii komentárov nižšie.

Prečítajte si tiež:

najlepší spôsob sledovania futbalu na serveri kodi