Používateľská príručka k testovacej klávesnici Mac alebo Apple

Skúšali ste niekedy vyskúšať klávesnicu mac alebo Apple? Ak nie, potom ste na správnom mieste. Vstavané klávesnice alebo klávesnice Apple v MacBooku sú najkvalitnejšie klávesnice. Nie sú však pre tento problém neprijateľní. Môžu tiež prestať pracovať úplne alebo čiastočne, t.j. iba s niekoľkými klávesmi. Môže ísť o problém so softvérom a Apple mal v minulosti problémy s klávesnicou. Môžete robiť s opakovaním klávesov, keď by nemali. Alebo ak si myslíte, že je klávesnica Mac alebo MacBook poškodená, môžete to jednoducho otestovať.

Vyskúšajte klávesnicu Apple

MacBook alebo klávesnicu Apple môžete tiež otestovať pomocou webovej aplikácie alebo pomocou počítačovej aplikácie pre Mac. Možnosť je na vás. Ak chcete klávesnicu otestovať pomocou webovej aplikácie, odporúčame vám použiť Kontrolu klávesnice. Túto aplikáciu sme navrhli pred kontrolou klávesnice systému Windows. Má tiež test na klávesnici spoločnosti Apple. Jednoducho navštíviť kontrolu klávesnice a kliknite na každý kláves na klávesnici. Stlačené tlačidlo je zvýraznené zelenou farbou.

Ak chcete na otestovanie klávesov použiť počítačovú aplikáciu, jednoducho použite Skontrolujte . Aplikácia je bezplatná a otvorená, pomocou ktorej je možné testovať klávesnicu. Môžete tiež otestovať, či na obrazovke nie sú mŕtve pixely. Nainštalujte a spustite aplikáciu. Vyberte možnosť „Test klávesnice“ a na obrazovke sa zobrazí klávesnica.

Posunutím a kliknutím na rôzne klávesy zobrazíte, či fungujú alebo nie. Môžete tiež skontrolovať, ktorý kľúč je rozpoznaný v reakcii na stlačenie klávesu. Zelené zvýraznenie zobrazuje kláves, ktorý je podržaný, ale modré zvýraznenie klávesu, ktorý bol stlačený a uvoľnený.

V prípade funkčných klávesov Fn chcete podržať kláves Fn na klávesnici, aby ste ich spustili.

Karabína:

Ak sa niektorým klávesom na klávesnici nezobrazí žiadna odozva a používate externú klávesnicu Apple, skúste ju použiť v rôznych systémoch a skontrolujte, či na ne nereagujú klávesy. Ak nie, je možné, že je klávesnica rozbitá. Chystáte sa ho tiež vymeniť alebo opraviť. Ak nechcete utrácať peniaze za klávesnicu Apple, ktorá je vo všeobecnosti drahšia ako klávesnica od iného výrobcu ako Apple. Potom s ním môžete jeden celkom ľahko použiť. Klávesy Windows možno zmeniť tak, aby ich použitie v systéme macOS bolo inštinktívnejšie. Funkcia premapovania je k dispozícii aj v prípade, že hľadáte iba to, aby ste zmenili fungovanie modifikačných klávesov. Ak chcete premapovať ďalšie kľúče, môžete použiť aplikáciu s názvom Karabína .

Záver:

Tu je všetko o klávesnici Test Mac alebo Apple. Je tento článok užitočný? Nezabudnite sa s nami podeliť o svoj názor. Alebo pre ďalšie otázky a otázky, dajte nám vedieť v sekcii komentárov nižšie!

Prečítajte si tiež: