Používateľská príručka o tom, ako vytvoriť proxy server

Vytvoriť Proxy Server: Proxy servery sú užitočné, pretože fungujú ako sprostredkovatelia medzi počítačom a internetom. Vyžiadajú však za vás aj online a potom požadované informácie vrátia späť. Ak si chcete proxy server vytvoriť sami, vedzte, že to nie je také zložité, ako to vyzerá.

V tomto článku si prečítate ďalšie informácie o serveroch proxy, ich použití a pokyny na vytvorenie servera proxy. Uistite sa, že pokyny na vytvorenie servera proxy platia pre operačné systémy Mac a Windows.

PROXY SERVERY 101

Viete, čo je to proxy server? Je to zmierovateľ alebo náhradný server. Poskytuje vášmu počítaču aj inú IP. Zjednodušene povedané, proxy servery pridávajú viac súkromia do vašej online prítomnosti a tiež ukladajú veľkú šírku pásma.

Pri používaní servera proxy je internetová komunikácia a súbory komprimované. Rovnako sú všetky nežiaduce časti ponechané bokom. Servery proxy sú veľmi dôležité pre spoločnosti, ktoré majú veľa pracovníkov s podobnými zvykmi pri prehliadaní (spravodajské weby atď.).

Proxy servery sú rýchlejšie, pretože vyhľadávajú verzie webových stránok v medzipamäti bez inštalácie ďalších nechcených súborov. Proxy servery však možno rozdeliť do dvoch kategórií. Sú súkromné ​​a verejné. Všeobecne povedané, súkromné ​​servery proxy sú rýchlejšie, pretože ich používa menej ľudí. Z rovnakého dôvodu sú bezpečnejší aj súkromní zástupcovia.

Pri porovnaní s a VPN z hľadiska ochrany súkromia a bezpečnosti je server proxy oveľa menej efektívny. Ak hľadáte a VPN , odhlásiť sa NordVPN . Je to však jedna z najrýchlejších a najbezpečnejších virtuálnych privátnych sietí.

ako nainštalovať shadery minecraft windows 10

POUŽITIE proxy serverov

Proxy servery väčšinou inštalujú zamestnávatelia, školy a iné miesta. Pretože na týchto miestach je veľa ľudí pripojených k rovnakej sieti. Servery proxy poskytujú vlastníkom siete lepší prehľad a kontrolu nad tým, čo sa deje.

Ak chcete napríklad v škole používať internet, musíte sa pripojiť k sieti proxy vašej školy. Proxy servery sú hlavnou príčinou toho, prečo správcovia siete ľahko blokujú mnoho webových stránok.

Môže to byť základný firewall. Takto sú stránky obmedzené a nič by nemalo bodnúť sieť.

Nechcete vlastniť firmu ani nič iné, aby ste si nastavili proxy server. Ak máte viac zariadení a chcete mať dobrú kontrolu nad používaním domácnosti v domácnosti, jednoducho si ho nainštalujte do domácnosti.

AKO VYTVORIŤ PROXY SERVER V OKIENACH

Existujú dva spôsoby, ako môžete vytvoriť server proxy na počítači so systémom Windows. Jeden spôsob je s automatizovaným skriptom a druhý spôsob je manuálny. Začnime pokynmi na použitie skriptu:

Vytvorte server proxy pomocou automatizovaného skriptu:

Krok 1:

Najskôr na počítači so systémom Windows spustite Nastavenia (Štart> Nastavenia).

Krok 2:

Klepnite na možnosť Sieť a internet.

ms-windows-store purgecaches aplikácia sa nespustila

Krok 3:

Klepnite na nastavenia servera proxy.

Krok 4:

Povoľte možnosť Použiť inštalačný skript.

Krok 5:

Zadajte adresu skriptu, ktorú ste dostali. Vyberte tiež Uložiť. Potom môžete nastavenia opustiť a skript by mal začať platiť.

Ručné vytvorenie servera proxy:

Krok 1:

Opäť otvorte Nastavenia systému Windows (ako ste to už robili predtým).

Krok 2:

Vyberte možnosti siete a internetu.

Krok 3:

Vyberte Proxy.

Krok 4:

Povoliť použitie servera proxy na karte Ručné nastavenie servera proxy.

Krok 5:

Na karte Adresa zadajte adresu IP a do príslušného poľa číslo portu.

ako skryť parné hry pred priateľmi

Krok 6:

Po dokončení uložte zmeny a ukončite túto ponuku.

AKO VYTVORIŤ PROXY SERVER NA MAC

Rovnako ťažké nie je ani vytvorenie proxy servera na počítači Mac PC. Poďme sa pozrieť, ako na to:

Krok 1:

Najskôr spustite ponuku Predvoľby systému.

Krok 2:

Vyberte kartu Sieť.

Krok 3:

Nájdite možnosť Rozšírené a vyberte ju.

Krok 4:

Potom vyberte možnosť Proxy. Tu môžete nastaviť proxy automaticky, ak vyberiete Auto Proxy Discovery, a váš počítač si nakonfiguruje všetko sám.

Krok 5:

Alebo to môžete urobiť manuálne. Potom musíte klepnúť na typ proxy, zadať jeho port a adresu do príslušných polí. Tiež je potrebné zadať poverenia servera proxy pre prípad, že je server zabezpečený heslom.

Krok 6:

Po dokončení klepnite na OK, aby ste uložili zmeny a vytvorili proxy.

Skontrolujete tiež rôzne typy serverov proxy. HTTP je najpopulárnejší, ale nie je to príliš bezpečné. Druhý protokol HTTPS je však stabilnejšou verziou protokolu HTTP. SOCKS má konečne mnoho využití, napr. je to úžasné pre torrenty, ale je to dosť pomalšie ako iné typy zástupcov.

SÚ DOSTATOK PROXY SERVEROV?

Proxy servery sú celkom užitočné. Závisí to však od vašich potrieb. Ak je vaším hlavným záujmom bezpečnosť a online súkromie, potom použite a VPN služba je perfektná voľba. Aj zástupcovia sú veľmi populárni a majú veľa využití.

ako sledovať líškové správy naživo na Kodi 2017

Záver:

Tu je všetko o vytvorení proxy servera. Ste pripravení nastaviť verejný alebo osobný server proxy? Ak je to tak, potom sa s nami podeľte o svoj názor. V prípade ďalších otázok a otázok nás kontaktujte v sekcii komentárov nižšie!

Prečítajte si tiež: