Top 5 vzdelávacích aplikácií, ktoré sú populárne na celom svete

Predstavenie smartfónu nebolo ničím prevratným. Zvyšuje sa produktivita, keď používatelia môžu pomocou mobilných aplikácií vykonávať úlohy na diaľku alebo na cestách. Jedným z hlavných príjemcov výhod aplikácií pre smartphony bolo odvetvie vzdelávania.
Pomocou smartphonu sa pomocou aplikácie dozviete takmer všetko. Tieto mobilné programy svojim používateľom ponúkajú prispôsobené vzdelávanie a pohodlie. Učiť sa môžete vlastným tempom, kedykoľvek a kdekoľvek.
Tento článok obsahuje zoznam top 5 vzdelávacích aplikácií, ktoré sú populárne na celom svete. Zvážte ich stiahnutie do smartphonu a začnite cestu k novým poznatkom.

Vzdelávacie aplikácie

Populárne vzdelávacie aplikácie na trhu

Duolingo

Ak ste sa v 90. rokoch chceli naučiť nový jazyk, znamenalo to najať lektora alebo sa ho naučiť v škole. Mnoho cestujúcich a turistov si často muselo kúpiť knihu a pri preklade im mal pomôcť domorodec. Teraz však nepotrebujete externú pomoc a nový jazyk sa môžete naučiť priamo z domova. Duolingo je jednou z najlepších vzdelávacích aplikácií v obchodoch s aplikáciami a môže vám pomôcť dosiahnuť tento úspech.

The Aplikácia Duolingo je k dispozícii pre zariadenia Android a iOS. Aplikácia má v súčasnosti viac ako 100 miliónov stiahnutí v obchode Google Play a Apple App Store. Získate prístup k viac ako 35 jazykom, ktoré sú k dispozícii bez akýchkoľvek nákladov. Naučte sa hovoriť anglicky, španielsky, nemecky, francúzsky, latinsky, mandarínsky a ešte viac jediným kliknutím.

čo je aplikácia elara

Duolingo zaisťuje, že lekcie zostanú vzrušujúce a zábavné pridaním herných prvkov. Používatelia pri postupe získavajú body a môžu konkurovať iným hráčom z celého sveta.

YouTube Kids

YouTube Kids prichádza s viac ako 100 miliónmi stiahnutí do hlavných obchodov s aplikáciami. Je k dispozícii na platformách iOS a Android. Rodičia tu majú úplnú kontrolu nad obsahom, ku ktorému majú ich deti prístup. Túto aplikáciu môžete nastaviť tak, aby upravovala iba vzdelávacie videá a videá vhodné pre vek.

Originálna aplikácia YouTube ponúka prístup k vzdelávacím zdrojom, najmä študentom na vyšších úrovniach vzdelávacích inštitúcií. Ale jeho použitie na zábavu prevyšuje jeho použitie v akademickom vzdelávaní. Na tejto platforme na streamovanie videa môžu používatelia zažiť to najlepšie z praktického učenia. Môžete ľahko vyhľadávať a hľadať klipy s návodmi na takmer akúkoľvek tému.

Ako nainštalovať zváračku ARC spoločnosti Google na spustenie aplikácií pre Android

Učebňa Google

Spoločnosť Google sa zaviazala poskytovať študentom na celom svete vzdialené a efektívne vzdelávanie a táto akademická aplikácia tento záväzok odráža. Táto vzdelávacia aplikácia pomáha lektorom zriadiť virtuálnu učebňu, distribuovať úlohy a komunikovať so svojimi študentmi. Je užívateľsky prívetivý a ľahko sa nastavuje.

Učitelia si môžu ušetriť čas na svojom bezpapierovom modeli fungovania. Môžu ľahko pripojiť dokumenty, videá a ďalšie študijné materiály na Disk Google a sprístupniť ich všetkým študentom. Skutočnosť, že značka Google vlastní viac vzdelávacích aplikácií, pomáha pri bezproblémovej integrácii medzi týmto softvérom.

Prístup k tejto aplikácii môžete získať pomocou platného účtu Gmail. Používatelia sa tiež nemusia obávať reklám alebo narušenia ochrany osobných údajov, pretože Učebňa Google je hrdá na svoju bezpečnosť.

Ako môžem zväčšiť profilový obrázok Instagramu

Edx

Edx nemá toľko stiahnutí (viac ako 5 miliónov) ako ostatné vzdelávacie aplikácie na tomto zozname, ale je to výnimočná vzdelávacia platforma. Cieľovou skupinou sú jednotlivci, ktorí sa chcú diaľkovo učiť vysokoškolské kurzy. Dostanete sa na hodiny odborných predmetov, ako sú história, prírodoveda, počítačové programovanie, strojárstvo a ďalšie.

Dve veci odlišujú Edx od iných vzdelávacích aplikácií ponúkajúcich podobné služby. Prvým je, že ich kurzy navrhujú skutočné vysoké školy a nie profesionáli. Napriek tomu, že vyššie inštitúcie majú vo svojich učebných osnovách charakter, po absolvovaní modulov nezískate titul. Ďalšou jedinečnou vlastnosťou programu Edx je, že všetky jeho kurzy sa môžu učiť zadarmo.

Vďaka tejto výučbovej aplikácii sa môžete naučiť alebo zdokonaliť svoje vedomosti o viacerých konceptoch. Chcete si oprášiť Python, C ++, AI, financie, biológiu alebo kalkul? Na serveri Edx na vás čaká množstvo informácií a zdrojov.

Prečítajte si tiež: Ako stlmiť aplikácie v systéme Windows 10 - Natrvalo stlmiť

pevný disk 7200 ot./min vs 5400

Udemy

Udemy je stimulátorom vo svete vzdelávacích aplikácií. Je to jeden z priekopníckych mobilných softvérov, ktorý ponúka používateľom online kurzy. Niet divu, prečo sa môže pochváliť viac ako 10 miliónmi stiahnutí v obchode Google Play.

V tejto vzdelávacej aplikácii je k dispozícii široká škála kurzov. Môžete si zdokonaliť svoje zručnosti a znalosti v oblasti dátovej vedy, vývoja aplikácií, marketingu a ďalších. Spoločnosť Udemy pracuje na tom, že vám poskytuje prístup k online akademickým videám a materiálom. Keď získate vstup do kurzu, môžete sa doň kedykoľvek vrátiť.

Aplikácia Udemy je užívateľsky príjemná a obsahuje toľko funkcií ako jej webová stránka. Kurzy sa líšia od bezplatných po platené. Vyššia kvalita často znamená vyššiu cenu, ale študenti si po dokončení vybavia certifikáciu. Počas sviatkov alebo sviatočných období môžete niekedy získať obrovské zľavy na kurzy na Udemy.

Vzdelávacie aplikácie

Záverečné úvahy o vzdelávacích aplikáciách

Obrovské pokroky v technológii predefinovali definíciu triedy. Teraz môžete so smartfónom vziať svoju triedu so sebou kamkoľvek. Najlepšie vzdelávacie aplikácie, ako sú Duolingo a Udemy, vám môžu kedykoľvek pomôcť vzdialene sa naučiť nové informácie. Nemuseli by ste sa obávať chýbajúcich hodín alebo zaostávania, pretože vývojári navrhujú tento softvér tak, aby poskytoval prispôsobené vzdelávanie.

O autorovi

Alexis Queen, BA, MBA, má viac ako 25 rokov redakčných a písacích skúseností. Predtým pôsobila ako profesorka a v súčasnosti je spisovateľkou v spoločnosti papersowl.com , spisovateľská agentúra, kde veľa študentov píše eseje online. Zdá sa, že Alexis ovplyvňuje vedomosti, kde môže, ako môžete organizovať semináre a zdieľať tipy na doučovanie učiteľom.