Tento počítač nemôže spustiť Windows 10 - Ako to opraviť

Tento počítač môže

príliš veľa pokusov o prihlásenie, ako dlho

Naši používatelia čelia chybe Tento počítač nemôže spustiť systém Windows 10 - Systém Windows nemôžete nainštalovať na jednotku USB flash pomocou nastavenia. Zobrazí sa, keď sa pokúšame inovovať zo staršej verzie systému Windows na Windows 10 alebo Windows 8.1. Alebo ak sa pokúšate aktualizovať operačný systém pomocou média na obnovenie uložené na jednotke USB flash.

V iných situáciách sa chyba „Tento počítač nemôže spustiť Windows 10“ vyskytne, aj keď sa používatelia snažia svoj počítač aktualizovať každý deň. Svoj počítač môžete aktualizovať pomocou služby Windows Update bez akéhokoľvek zariadenia USB s nainštalovaným médiom na obnovenie systému Windows. Pripravili sme tiež niekoľko riešení, ako vyriešiť problém „Tento počítač nemôže spustiť Windows 10“, ak budete postupovať opatrne!

Pozri tiež: Ako získať kľúč na obnovenie nástroja BitLocker z CMD

Príčiny chyby - Systém Windows nemôžete nainštalovať na jednotku USB flash pomocou nastavenia

Chyby služby Windows Update sa dajú len veľmi ťažko skontrolovať. Výnimkou nie je ani problém, a to ani bez existencie jednotky USB flash, ktorá by problém spôsobila. Tu je však kompletný zoznam niektorých bežných príčin chýb „Tento počítač nemôže spustiť Windows 10“:

 • TO chybný kľúč registra môže oklamať váš OS v domnení, že ide o prenosný variant, ktorý môže ďalej viesť k ďalším chybám, ako je tá, ktorá je uvedená v tejto príručke.
 • Správa oddielov je tiež ďalším dôvodom pre tých, ktorí sa pokúšajú nainštalovať novú kópiu systému Windows. Oddiel, na ktorý chcete inštalovať operačný systém, musí byť označený ako aktívny.

Pozri tiež: Ako hrať PS4 na notebooku bez vzdialeného hrania

Ako to opraviť Tento počítač nedokáže spustiť systém Windows 10 - Systém Windows nemôžete nainštalovať na jednotku USB flash pomocou nastavenia

opravy

Postupujte podľa pokynov na opravu chyby „Tento počítač nemôže spustiť Windows 10“:

prečo ma Gmail radí do fronty moje e-maily

Oprava 1: Úprava záznamu v registri

Ďalšia oprava v našom zozname je veľmi jednoduchá alebo ľahko vykonateľná. Poskytuje tiež rýchle riešenie na úpravu hodnoty položky registra týkajúcej sa vášho operačného systému. Rovnako ako úprava registra môže byť škodlivá a môže viesť k nestabilite systému, mali by ste však postupovať opatrne.

Keď sa chystáte upravovať kľúč databázy Registry, odporúčame vám zálohovať si register, aby ste predišli ďalším problémom. Týmto spôsobom môžete ľahko vrátiť vykonané zmeny, ak sa niečo pokazilo.

 • Zamierte do Editor databázy Registry Okno po pridaní príkazu regedit do vyhľadávacieho panela, ponuky Štart alebo dialógového okna Spustiť, ku ktorému je možné pristupovať pomocou okna Windows Key + R kombinácia klávesov. Po prechode na ľavom paneli potom prejdite na nasledujúci kľúč v registri:
  • HKEY_LOCAL_MACHINE System CurrentControlSet Control
 • Klepnite na toto tlačidlo a potom skúste vyhľadať položku REG_DWORD známu ako PortableOperatingSystem na pravej strane systému Windows. Ak táto možnosť existuje, klepnite na ňu pravým tlačidlom myši a vyberte ikonu Upraviť možnosť z kontextového menu.
 • Z Upraviť okno, v časti Údaj hodnoty iba upravte hodnotu na 1 alebo 0 v závislosti od aktuálneho stavu. Vykonané zmeny potom môžete použiť. Potvrdiť akékoľvek bezpečnostné dialógy, ktoré sa môžu zobraziť počas tohto procesu.
 • Po klepnutí môžete teraz manuálne reštartovať počítač Ponuka Štart >> Vypínač >> Reštart a skontrolujte, či problém „Tento počítač nemôže spustiť Windows 10“ zmizol.

Oprava 2: Označte oddiel ako aktívny

Toto riešenie je veľmi užitočné pre tých, ktorí sa pokúšajú nainštalovať alebo stiahnuť novú kópiu súboru Windows na ich PC. Oddiel, do ktorého chcete nainštalovať operačný systém, musí byť tiež nastavený ako aktívny, čo je možné vykonať po vykonaní nasledujúcich pokynov:

 • Zamierte do Správa diskov po vyhľadaní v ponuke Štart alebo na paneli vyhľadávania a klepnutí na prvú možnosť.
 • Na druhej strane môžete buď použiť Kláves Windows + X kombináciu klávesov alebo klepnite pravým tlačidlom myši na ikonu Ponuka Štart a vyberte ikonu Správa diskov možnosť len otvoriť svoju konzolu.
 • Teraz môžete nájsť oddiel, ktorý chcete aktivovať (ten, kde je nainštalovaný váš OS, alebo ten, kde bude nainštalovaný). Kliknite na ňu pravým tlačidlom myši a vyberte ikonu Označiť oddiel ako aktívny možnosť z kontextového menu.
 • Potom môžete potvrdiť všetky dialógové výzvy a potvrdiť svoje zmeny. Reštartujte počítač a skontrolujte, či sa problémy s týmto počítačom nedajú spustiť Windows 10 stále vyskytujú.

Pozri tiež: Ako opraviť chybu registra Windows pri otváraní kľúčového problému

Oprava 3: Obnovte súčasti služby Windows Update a opravte problém „Tento počítač nedokáže spustiť systém Windows 10“

Prvá technika v tejto príručke je najúspešnejšia a druhá je najlepšia pre všetky prípady, keď prvá metóda zlyhá. To však nezbavuje skutočnosť, že toto riešenie je základným spôsobom riešenia väčšiny problémov s aktualizáciami v počítačoch so systémom Windows. Je to veľmi zdĺhavý postup, ako vyriešiť problém „Tento počítač nemôže spustiť Windows 10“:

ako sa zbaviť modrých šípok na ikonách na ploche
 • Začnime s metódou po vypínať nasledujúce služby, ktoré sú základnými službami týkajúcimi sa služby Windows Update: Inteligentný prenos na pozadí, Cryptographic Services a Windows Update . Ich zatvorenie pred začatím je veľmi dôležité, ak chcete, aby zostávajúce kroky prebehli bez problémov.
 • Hľadať Príkazový riadok buď priamo v ponuke Štart, alebo po kliknutí na tlačidlo vyhľadávania umiestnené hneď vedľa. Kliknite pravým tlačidlom myši na prvý výsledok, ktorý sa zobrazí v hornej časti, a potom vyberte ikonu Spustiť ako správca možnosť.
 • Používatelia, ktorí sa pokúšajú používať staršiu variantu systému Windows, môžu na otvorenie okna použiť kombináciu klávesov Logo Windows + R Spustiť dialógové okno . Do poľa zadajte cmd a potom použite klávesy Ctrl + Shift + Enter kombinácia klávesov iba na spustenie príkazového riadku ako správcu.
 • Potom skopírujte / prilepte príkaz uvedený nižšie a na klávesnici klepnite na kláves Enter
Príkaz:
  • net stop bits 
  • net stop wuauserv 
  • net stop appidsvc 
  • net stop cryptsvc
 • Ak budete chcieť pokračovať v obnove komponentov aktualizácie, budete musieť niektoré súbory odstrániť. Toto by sa malo uskutočniť prostredníctvom Príkazový riadok s oprávneniami správcu . Vykonajte tento príkaz:
  • Del %ALLUSERSPROFILE%Application DataMicrosoftNetworkDownloaderqmgr*.dat
 • Potom upravte názov súboru Distribúcia softvéru a catroot2. Ak to chcete urobiť, na príkazovom riadku s použitím práv správcu skopírujte / prilepte nasledujúce príkazy a potom klepnite na Zadajte po úspešnom skopírovaní každého z nich. Napriek tomu čelíte problému „Tento počítač nedokáže spustiť Windows 10“? Postupujte opatrne!
Príkaz:
  • Ren %systemroot%SoftwareDistribution SoftwareDistribution.bak Ren %systemroot%system32catroot2 catroot2.bak
 • Poďme späť k System32 priečinok, aby ste mohli pokračovať v poslednej časti tejto metódy. Takto to urobíte v príkazovom riadku.
  • cd /d %windir%system32
 • Pretože sme úplne resetovali službu BITS. Radi by sme znovu zaregistrovať všetky súbory potrebné na to, aby táto služba fungovala a fungovala správne. Každý súbor potrebuje nový príkaz, aby sa mohol znova zaregistrovať, aby mohol proces skončiť pomerne dlho. Jednoducho skopírujte príkazy a potom nezabudnite, že žiaden z nich nevynecháte. Ak sa budete riadiť týmto, môžete nájsť aj celý zoznam odkaz v súbor na Disku Google .
 • Teraz urobíme je resetovať Winsock po skopírovaní a vložení nasledujúceho príkazu späť do administratívneho príkazového riadku:
Príkaz:
  • netsh winsock reset netsh winhttp reset proxy
 • Ak budete bezbolestne dodržiavať všetky vyššie uvedené pokyny, môžete to urobiť začať služby, ktoré ste zavreli v prvom kroku po použití nasledujúcich príkazov. Napriek tomu čelíte problému „Tento počítač nedokáže spustiť Windows 10“? Postupujte opatrne podľa príkazov!
  • net start bits net start wuauserv net start appidsvc net start cryptsvc
 • Reštartujte počítač po vykonaní uvedených pokynov sa pokúste znova spustiť službu Windows Update. Dúfajme, že sa teraz úspešne vyhnete dráždivej chybovej správe.

Ak stále čelíte problému „Tento počítač nemôže spustiť Windows 10“, potom:

Profesionálny tip: Ak žiadne z týchto riešení problém nevyriešilo. Potom vám odporúčame použiť nástroj Restoro Repair Tool, ktorý prehľadá úložiská a nahradí chýbajúce alebo poškodené súbory. Funguje to však v niektorých prípadoch, keď k problému dôjde z dôvodu poškodenia systému. Spoločnosť Restoro môže tiež optimalizovať váš počítač pre maximálny výkon. Po klepnutí môžete Restoro stiahnuť alebo nainštalovať tu .

Záver:

Takže to boli niektoré z najlepších riešení na opravu vydanie „Tento počítač nemôže spustiť Windows 10“. Dúfam, že úspešne vyriešite problém pomocou nášho obsahu. Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa tejto príručky alebo iného riešenia, ako sa zbaviť hrozby, neváhajte a dajte nám vedieť nižšie. Ak viete o nejakej inej alternatívnej metóde, ako to napraviť, dajte nám vedieť nižšie.

Prečítajte si tiež: