Telegram vs Whatsapp - ktorý z nich je bezpečnejší

Telegram vs Whatsapp

WhatsApp a Telegram sú platformy okamžitých správ, ktoré sú navrhnuté tak, aby umožňovali okamžitú a ľahkú komunikáciu. Každá aplikácia je dodávaná s mobilnou a webovou verziou - to znamená, že konverzácie je možné spravovať aj na viacerých zariadeniach, čo je pre používateľov v zásade vysoko cenená funkcia. Napriek niektorým podobnostiam existuje aj niekoľko zreteľných rozdielov medzi WhatsApp a Telegramom. V tomto článku si povieme niečo o Telegrame vs. Whatsapp - ktorý z nich je bezpečnejší. Poďme začať!

Telegram vs Whatsapp - ktorý z nich je bezpečnejší

Urobíme podrobnú analýzu Telegram vs Whatsapp. A porovná ich s niektorými veľmi hlavnými a nevyhnutnými parametrami ako napr bezpečnosť, súkromie, a Vlastnosti.

Telegram

pre s

 • Má prehľadné a priateľské užívateľské rozhranie
 • Správu môžete nechať zmiznúť, čo je dobré pre ochranu súkromia
 • Je to úplne zadarmo a môžete zdieľať veľké súbory

Zápory

 • V skutočnosti to nie je úplne otvorený zdroj
 • Koncové šifrovanie je určené iba na tajný chat
 • Na rozdiel od WhatsApp to skutočne nepoužívajú všetky vaše kontakty.

Telegram vs Whatsapp

Telegram je naozaj dobrý spolu so všetkými základnými vlastnosťami ako napr chaty, zvukové hovory, videohovory (Nedávno pridané). A v jednej skupine môžete mať viac ako 2 000 000 členov, čo je šialené a obrovské v porovnaní s limitom spoločnosti WhatsApp, ktorý má v skutočnosti iba 256 členov skupiny.

Čo sa týka bezpečnosti medzi Telegramom a Whatsappom, Telegram nepatrí medzi najlepšie aplikácie. Najdôležitejšie je, že funkcia šifrovania typu end-to-end nie je predvolene zapnutá a vy môžete iba používať šifrovanie typu end-to-end spolu s tajnými rozhovormi.

Pokiaľ ide o ochranu osobných údajov medzi Telegramom a Whatsappom alebo o zhromažďovanie údajov všeobecne, Telegram je o niečo lepší, ak ho porovnáme s WhatsApp. Pretože v skutočnosti zhromažďuje iba kontaktné informácie a kontakty od vás. To stále nie je dobré, ak to v skutočnosti nemá dobrú bezpečnosť.

WhatsApp

Pros

 • Obsahuje šifrovanie typu end-to-end, ktoré poskytuje súkromie a bezpečnosť
 • Je to známe, používa ho takmer každý váš kontakt.
 • Jednoduché a užívateľsky príjemné
 • Pri predvolených nastaveniach automaticky šifruje takmer každú správu

Zápory

 • Nejde o open-source, čo znamená, že Facebook, ktorý ho ovláda, môže ľahko zmierniť aj nastavenie súkromia
 • Existuje tiež možnosť zneužitia údajov prostredníctvom Facebooku

Telegram vs Whatsapp

WhatsApp je vlastne aplikácia na odosielanie správ, ktorá sa používa v mnohých zariadeniach. Aplikácia je vlastná prostredníctvom Facebooku a prichádza s množstvom funkcií, ktoré bude ktokoľvek rád používať. V porovnaní s Telegramom a Whatsappom má šifrovanie typu end-to-end pre súkromné ​​chaty, čo ho pozitívne hodnotí. Zlou správou je, že ak vám stále záleží na ochrane súkromia, mali by ste sa držať Signalu, pretože čoskoro by sa nám mohli začať zobrazovať reklamy.

Niektoré z úžasných funkcií aplikácie WhatsApp v zásade zahŕňajú hlasové volanie, videohovory, podporu GIF, tisíce emodži, tiež stavovú funkciu podobnú Snapchatu a mnoho ďalších.

Záver

Dobre, to bolo všetko, ľudia! Dúfam, že sa vám týmto článkom tento Telegram vs Whatsapp páči, a tiež vám pomôžu. Dajte nám o tom spätnú väzbu. Tiež, ak máte ďalšie otázky a problémy týkajúce sa tohto článku. Dajte nám potom vedieť v sekcii komentárov nižšie. Čoskoro sa ozveme.

Prajem vám krásny deň!

Pozri tiež: Porovnanie signálu a telegramu - ktorý z nich je najlepší