Steve Jobs po prezentácii nútený zmeniť obrazovku pôvodného iPhonu: „Potrebujeme sklo“

Steve Jobs bol veľmi perfekcionista, všetci to vieme a sú k dispozícii stovky príbehov, ktoré to dokazujú. Dnes vám prinášame ešte jedno, ktoré až donedávna zostávalo v najkompletnejšej tajnosti. Súvisí to s pôvodným iPhonom, konkrétnejšie s jeho obrazovkou.

Prvý model iPhone všetkých prekvapil jedinečným dizajnom, na ktorom sú postavené všetky súčasné smartfóny, dizajnom, v ktorom je nespochybniteľným hlavným hrdinom obrazovka. To však bol veľký problém kvôli možnej krehkosti a inžinierom zodpovedným za túto dôležitú súčasť dizajnu prvého iPhonu to viac než bolelo.

iPhone

Musí byť vyrobený zo skla

Len málokto si pamätá, ale keď Steve Jobs predstavil iPhone 9. januára 2007, zariadenie malo plastovú obrazovku. Keď sa však zariadenie v júni toho istého roku začalo predávať, malo ochranu skla. To, čo sa stalo počas týchto 5 mesiacov a dôvodmi tejto zmeny, bola záhada, ktorá sa nedávno vyriešila zverejnením videa, v ktorom príbeh tejto záhady priblížil Jeff Williams, prevádzkový riaditeľ spoločnosti Apple.

Deň po predstavení iPhone, ktorý Jobs hovoril s Williamsom na obrazovke zariadenia, sa zjavne prejavilo určité trenie na obrazovke iPhone po tom, čo ho nosil vo vrecku, Steveova veta bola jasná: potrebujeme sklo. Williams odpovedal s argumentom, že to už študovali, ale že sklo nie je odolné, ak by prístroj spadol, rozbilo by sa a že zaručené sklo nebude k dispozícii tri alebo štyri roky.

Pozri tiež: Instagram vám umožní vyhnúť sa stalkerom bez toho, aby to vedeli

Predtým, ako sa tento Jobs vrátil, aby odpovedal: nie, nerozumieš tomu, keď v júni hodíme iPhone, musí to byť krištáľ, neviem, ako to urobíme, ale keď sa to pošle v júni, bude to krištáľ.

Vtedy sa Williams dostal do kontaktu s generálnym riaditeľom spoločnosti Corning, teraz je to spoločnosť známa všetkým vďaka kryštálom, ktoré používa väčšina smartfónov na svete, ale na svoju dobu to bola dosť malá spoločnosť.

AHOJ, VÁŠ ŠÉF Volal a HOVORÍ SVOJE SKLENÉ PÁSY

Počas mesiacov úplného teroru sa tímy spoločností Apple a Corning usilovali o to, aby krištáľ fungoval. Jobs sa v skutočnosti niekoľkokrát sťažoval na generálneho riaditeľa spoločnosti Corning. Sklo odolné proti poškriabaniu, ktoré bolo dodané spolu s prvou generáciou iPhonu, by neskôr získalo meno Gorilla Glass.

Z tohto príbehu, ktorý sme sa dozvedeli prostredníctvom videa z návštevy Williamsu v továrni v Corningu v Kentucky, spoločnosť Apple oznámila investíciu vo výške 200 miliónov dolárov, ktorá pravdepodobne pomôže financovať vývoj flexibilných skiel pre skladacie obrazovky spoločnosti. Niečo, na čom vieme, že Apple pracuje, a ktoré by mohlo prísť v roku 2020.