Podrobný sprievodca pre vyžiadanie mobilného webu v prehliadači Chrome

Chcete požiadať o mobilný web v prehliadači Chrome? Mobilné webové stránky sú optimalizované na prezeranie na mobilnom zariadení. Niektoré mobilné weby sú optimalizované iba na vzhľad, zatiaľ čo iné poskytujú špeciálny obsah, ktorý nie je dátový. Najlepší mobilný web je taký, ktorý vám môže poskytnúť prístup ku všetkému, čo môže počítačový web získať, ale mobilná platforma má stále svoje obmedzenia. Webové stránky svojim mobilným používateľom neposkytujú vždy rovnaké skúsenosti. Ak používate Chrome v mobile, môžete to obísť iba tak, že požiadate o web pre počítače. Chrome vám zobrazí okrem mobilného aj web pre počítače, ktorý má tiež predvolený. V systéme iOS však nemôžete požiadať o mobilný web v prehliadači Chrome vždy, keď prepnete na model pre stolné počítače, teda doteraz.

aplikácia Outlook nefunguje

Chrome pre iOS bol aktualizovaný s možnosťou vyžiadať si stránku pre smartfóny vždy, keď prepnete na desktopovú verziu.

Ako požiadať o mobilný web:

Ako požiadať o mobilný web

Vyžiadajte si mobilný web - aktualizujte Chrome pre iOS

Aktualizujte Chrome pre iOS na nový variant. Táto funkcia bola zahrnutá vo verzii 60.0.3112.72. Kliknite na tlačidlo pretečenia umiestnené vpravo hore a v ponuke zvoľte možnosť „Vyžiadať web pre počítač“. Kedykoľvek sa presuniete na web pre počítač, kliknite znova na tlačidlo pretečenia. Potom sa v ponuke zobrazí možnosť „Vyžiadať mobilný web“. Kliknutím na ňu prepnete späť na mobilný web.

V staršej variante prehliadača Chrome pre iOS by bola voľba „Vyžiadať si web pre počítače“ pri každom prepnutí na model pre počítač zobrazená sivou farbou. Za normálnych okolností zatvoríte kartu a potom otvoríte web na najnovšej karte, aby ste mohli znova prejsť na mobilný web. Uistite sa, že keď web nemá mobilný model, nemôžete pomocou tejto možnosti vynútiť, aby vám web zobrazoval.

Vyžiadajte si mobilný web - aktualizujte Chrome pre Android

Prejdite na novú kartu a prejdite na web. Potom kliknite na tlačidlo pretečenia a zobrazte políčko umiestnené vedľa položky „Vyžiadať web pre počítač“. Potom Chrome načíta web pre počítače. Ak sa chcete vrátiť na mobilný web, prejdite na tých istých mužov a potom zrušte začiarknutie políčka vedľa položky „Vyžiadať web pre počítač“.

Prehliadače Chrome pre Android a iOS majú z hľadiska funkcií pomerne veľkú nekonzistenciu. Napríklad v prehliadači Chrome pre Android môžete zapnúť veľa experimentálnych príznakov, zatiaľ čo v prehliadači Chrome pre iOS jednoducho nemôžu existovať. Niektoré z týchto rozporov vyplývajú z uzavretej povahy systému iOS, táto funkcia je však výnimkou. Chrome pre iOS v skutočnosti poskytuje niektoré funkcie, ktoré jeho varianta pre Android nemá. Napríklad môžete jednoducho naskenovať QR kódy v Chrome pre iOS.

Záver:

Dúfam, že vám tento sprievodca pomohol. Dajte nám vedieť nižšie, či nám niečo chýbalo, alebo či sa chcete o niečo podeliť.