Kapotáž s raketou SpaceX vytvára veľkolepú svetelnú šou

S každým Expedícia SpaceX, zvyčajne to je vracajúca sa raketa (alebo rakety), ktorá berie do úvahy všetky úvahy. Pre niektorých je spôsob, akým organizácia vytvorila rámec vybavený na nájdenie rakety stojacej niekoľko minút po odoslaní, ešte úspech, ktorý pri pohľade vedie k tomu, že mnoho čeľustí putuje na juh.

Nenáročná kapotáž rakety potom poháňa do istej miery pokojnejšiu prítomnosť, ktorú zastihla celá šou produkovaná týmito úžasnými, rozruchmi a skôr prefíkanými raketami Falcon 9.

Raketa SpaceX

V každom prípade sa to s ďalším videom zverejneným spoločnosťou SpaceX v stredu zmení.

Kapotáž pre tých, ktorí nie sú aktuálni, predstavuje segment v najvyššom bode rakety, ktorý obsahuje a zaisťuje užitočné zaťaženie až do momentu usporiadania. Príležitostne sa o ňom hovorí ako o kužele nosa.

4. júla spoločnosť SpaceX tweetovala šokujúce video (dole), ktoré sa javí ako opakovane použiteľné kapotáž na svojej ceste späť na Zem po treťom vyslaní svojej kolosálnej rakety Falcon Heavy 25. júna 2019. Ako by malo byť zrejmé z nahrávky, úžasné charakteristické sily zažili kužeľom vyprodukujú šialenú svetelnú šou, ktorá napriek tomu, že to nemusí spôsobiť uvoľnenie vašej čeľuste, nepochybne nebude zanedbávať bázeň.

Nech je to už akokoľvek, to nie je koniec príbehu. Po senzačnom vrhnutí sa do oblasti dvojdielnej kapotáže skutočne dostalo námorné plavidlo SpaceX, ktoré sa v Atlantiku držalo s obrovskou sieťou. Je to prvýkrát, keď plavidlo, ktoré sa volá pani Tree (kedysi v minulosti známa ako pán Steven), zistilo, ako sa dostať ku kapotáži po rôznych bombových pokusoch - pozrite sa na toto úsilie, ktoré nedávno skončilo úspechom.

  • Obnovenie kapotáže je súčasťou snáh spoločnosti SpaceX, aby sa vytvorila opakovane použiteľná raketová štruktúra, ktorá by dokázala drasticky znížiť náklady na misie v miestnosti.
  • Slaná morská voda môže kapotáži ublížiť a s odhadom 6 miliónov dolárov je nepochybne lepšie prísť k nej na sieti ako v oceáne.

Nech je to akokoľvek, ako vieme z minulých snáh, získanie je tiež vážnou skúškou. Pani Stromová je 62 metrov dlhá a 10 metrov široká a má sieť pokrývajúcu územie s rozlohou asi 3 700 metrov štvorcových (takmer časť zeme). Celková kapotáž je asi 42 stôp vysoký a 15 stôp široký a váži 1 000 kilogramov (viac ako 1 tona).

Tiež si pozrite: Microsoft a Sony znížia výrobu konzol v Číne

Aby pomohol vyrovnať kapotáž počas jej ponorenia, spojil SpaceX motory so studeným dusíkom do každého z dvoch kužeľových segmentov. Rámec navyše používa riaditeľný parafoil pripravený na GPS (niečo ako padák), ktorý sa dopravuje asi päť míľ nad hladinou oceánu. To podporuje rozjazd pre šetrnejšie pristátie a navyše dáva lodi viac príležitostí na úpravu svojej polohy, čo následne zvyšuje šance na jej získanie.

V čase prílivu a odlivu sa skupina v podstate snaží dovŕšiť metódu príchodu pre jednu z hlavných oblastí, zatiaľ čo druhá časť sa ešte končí v oceáne. Teraz, keď spoločnosť SpaceX vytvára vhodný pokrok v rámci príletu, spolieha sa na to, že kúpi ďalšiu loď, aby získala aj druhú časť kapotáže.