Riešenie na opravu chyby BSOD chyby dxgmms2.sys na počítači so systémom Windows

The dxgmms2.sys súbor je súbor ovládača systému Windows, ktorý je prepojený s možnosťami grafického vykreslenia počítača. Súbor však spôsobuje chybu modrej obrazovky. Medzi hlavné dôvody patria napríklad konflikty, ako sú problémy s pamäťou RAM alebo pevným diskom, nepodporovaný firmvér alebo poškodené ovládače. Vyriešenie tohto problému je jednoduché a praktické. Existujú však rôzne metódy. Poďme sa na to pozrieť:

Toto sú nasledujúce BSOD chyby dxgmms2.sys, ktoré súvisia s týmto súborom:

  • SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED
  • SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION
  • S VÝNIMKOU KMODE NIE JE ZACHÁZENÉ.
  • PORUCHA STRÁNKY V NEPAGOVANOM OBLASTI.
  • IRQL NIE JE MENÉ ALEBO ROVNÉ.

Ako vyriešiť chybu s modrou obrazovkou dxgmms2.sys

Keď k tomu dôjde a už ste si vytvorili bod obnovenia systému. Potom ho môžete použiť na návrat do pôvodných nastavení a konfigurácie. Ak nie, môžete ho jednoducho vytvoriť ihneď po použití iných riešení a použiť ho v budúcnosti, ak narazíte na podobnú chybu.

Opraviť chybu BSOD chyby dxgmms2.sys

Vykonáme nasledujúce opravy, aby sme sa tejto chyby zbavili,

Krok 1:

Opäť nainštalujte ovládače grafickej karty.

Krok 2:

Spustite diagnostický nástroj DirectX.

Krok 3:

Preinštalujte alebo aktualizujte DirectX.

Krok 4:

Obnovte konfiguráciu systému BIOS.

Krok 5:

Označte nastavenia registra.

Krok 6:

Vypnite funkciu spánku.

Vysvetlenie krokov:

1] Problémy súvisiace s ovládačmi grafických kariet

Najlepšie pre vás teraz bude prejsť na web vašich odborníkov, ako sú AMD, NVIDIA alebo Intel. Zamierte do sekcie známej ako Vodiči. A odtiaľ nainštalovali najnovšie definície. Po dokončení inštalácie jednoducho nainštalujte grafický ovládač a reštartujte počítač. Potom z odkazu nájdite najnovšie grafické ovládače pre NVIDIA tu , AMD od tu a Intel z tu .

Existuje alternatívny spôsob. Pravdepodobne používate program na odinštalovanie ovládača displeja na vymazanie ovládačov AMD, NVIDIA Drivers, INTEL a potom na inštaláciu a stiahnutie alebo aktualizáciu požadovaných ovládačov použite program AMD Driver Autodetect, NVIDIA Smart Scan alebo Intel Driver Update Utility.

2] Vykonajte diagnostický nástroj DirectX

Ako už bolo spomenuté, táto chyba súvisí s grafickými rozhraniami API DirectX. Ak teda chcete problém vyriešiť, môžete sa pokúsiť spustiť diagnostický nástroj DirectX.

3] Preinštalujte alebo aktualizujte DirectX.

Ďalším riešením tohto problému je preinštalovanie alebo aktualizácia rozhrania DirectX. Po aktualizácii alebo preinštalovaní DirectX môžete jednoducho vymeniť poškodené alebo nepodporované komponenty DirectX z vášho PC.

4] Obnovte konfiguráciu systému BIOS

Môžete sa jednoducho pokúsiť resetovať konfiguráciu systému BIOS a označiť, či to vyrieši vaše problémy.

5] Pomocou editora databázy Registry

Vstup regedit do vyhľadávacieho poľa a stlačte kláves Enter. Po otvorení editora databázy Registry prejdite na nasledujúci kľúč.

HKEY_LOCAL_MACHINE SYSTEM CurrentControlSet Control GraphicsDrivers

  • Potom klepnite pravým tlačidlom myši na panel na pravej strane a klepnite na Nové> Hodnota DWORD (32-bitová).
  • Teraz nastavte názov tohto naposledy vytvoreného DWORD ako TdrDelay .
  • Dvakrát klepnite na novovytvorený DWORD a potom nastavte jeho hodnotu ako 10. Nastaví však čas odozvy vášho GPU na 5 až 10 sekúnd, čím sa zmení z 2 sekúnd, čo je predvolené.
  • Potom nechajte editor databázy Registry a potom reštartujte počítač, aby sa zmeny prejavili.

4] Vypnutie funkcie spánku

Funkcia spánku obrazovky môže určite spôsobiť tento BSOD. Ale niekedy, keď sa ovládače grafickej karty používajú na pozadí, displej prepne do režimu spánku a po prebudení by mohol spôsobiť tento BSOD. Ak to chcete zastaviť, môžete zabezpečiť počítač pred prechodom do režimu spánku.

Záver:

Tu je všetko o oprave chyby BSOD chyby dxgmms2.sys v počítači so systémom Windows. Ak čelíte problémom, dajte nám vedieť. Ak si myslíte, že je to užitočné, dajte nám vedieť svoje návrhy v sekcii komentárov nižšie. Poznáte inú alternatívnu metódu, o ktorej si myslíte, že sa v tejto príručke nemôžeme venovať?

Do tej doby! Stále sa usmievajte 🤗

Prečítajte si tiež: