Porovnanie signálu a WhatsApp - čo je pre vás najlepšie

Signál vs WhatsApp

Zdá sa, že malá šifrovaná aplikácia na odosielanie správ, ktorú má Signal, teraz zažíva svoje životné obdobie. Po tom, čo spoločnosť WhatsApp vytvorila riadok nad svojimi zásadami ochrany osobných údajov, používatelia na celom svete teraz prejavili svoje sklamanie a hnev prepnutím svojej aplikácie Messenger prostredníctvom zmeny na Signal. V tomto článku si povieme niečo o porovnaní signálu a WhatsApp - čo je pre vás to najlepšie. Poďme začať!

V skutočnosti táto malá aplikácia na zasielanie správ Signal skutočne zaznamenala obrovský nárast nových používateľov, ktorí sa prihlásili na svoju platformu, a aby to pre WhatsApp ešte zhoršilo. Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla Elon Musk tweetoval toto: Use Signal. Od tej doby je Signal teraz svedkom obrovského nárastu na svojej platforme.

Porovnanie signálu a WhatsApp - čo je pre vás najlepšie

Ukážeme vám všetky rôzne veci, ktoré obe platformy prinesú k stolu. A potom sa môžete rozhodnúť, ktorý z nich použijete.

Signál

Pros

 • Poskytuje používateľom bezpečnú platformu na zasielanie správ
 • Je to úplne otvorený zdroj, čo znamená, že ktokoľvek môže skutočne skontrolovať a vyskúšať zabezpečenie.
 • Má tiež jednoduché užívateľské rozhranie.
 • Sledovatelia budú vedieť iba to, že používate signál, ale vaše správy nebudú môcť čítať.
 • Ak chcete používať zvukový rozhovor, musíte byť overení
 • Nikomu neumožňuje robiť snímky obrazovky

Zápory

 • Nie je kompatibilný s väčšinou iOS
 • Málo funkcií nefunguje podľa očakávaní
 • Nie sú to známe aplikácie na zasielanie správ, takže pomocou nej nebudete môcť nájsť veľa svojich priateľov alebo kontaktov.

Signál vs WhatsApp

V bezpečnostnej doméne medzi signálom a WhatsApp. The signál môže byť ľahko víťazom, pretože ponúka všetky dobré bezpečnostné prvky a ešte k tomu pridáva ďalšie. Všetka komunikácia v systéme Signal je šifrovaná a zvyšuje hru aj šifrovaním metadát (ktoré teraz v aplikácii WhatsApp chýba).

Signal v zásade využíva technológiu nazvanú Sealed Sender, ktorá podporuje anonymitu. Pretože s touto technológiou nikto (vrátane Signalu) nebude vedieť, kto vlastne komu posiela správy.

Signál nezhromažďuje nijaké vaše údaje a zhromažďuje iba vaše telefónne číslo bez zámeru spojiť ho s vašou identitou.

WhatsApp

Pros

 • Môže odosielať prakticky všetky druhy údajov prostredníctvom chatov
 • Predaj tovaru je ešte jednoduchší vďaka platbe WhatsApp.
 • Automaticky šifruje každú správu pri predvolenom nastavení
 • Jednoduché a užívateľsky príjemné

Zápory

 • Nie je to open-source, čo znamená, že Facebook, ktorý ho ovláda, môže ľahko temperovať spolu s nastaveniami ochrany osobných údajov
 • Existuje možnosť zneužitia údajov aj prostredníctvom Facebooku

Signál vs WhatsApp

Detaily

Keď hovoríme o vlastnostiach medzi signálom a WhatsApp, WhatsApp je jednou z najkompletnejších aplikácií. Má takmer všetky základné funkcie aplikácie na zasielanie správ. Ako sú chaty, skupinové chaty, vysielané zoznamy, odosielanie fotografií, videí, dokumentov (maximálny limit pre multimédiá je 16 MB a pre dokumenty až 100 MB) a zdieľanie kontaktov a živého umiestnenia tiež.

Poskytuje tiež ďalšie skvelé funkcie, ako napríklad 24-hodinovú aktualizáciu stavu, ktorá je ako Príbehy na Instagrame. To je naozaj zábava a ľudia sa na ňom veľmi radi uverejňujú. Integrácia UPI v rámci aplikácie aj pre platby a transakcie.

Nové funkcie ako WhatsApp UPI, režim Dark Mode a ďalšie funkcie. Napríklad jednoduché zálohovanie a obnovenie pomocou cloudových služieb, ako je Google Drive alebo iCloud, vďaka čomu je WhatsApp tiež skutočne zábavný.

Záver

Dobre, to bolo všetko, ľudia! Dúfam, že sa vám tento článok páči, chlapcom a tiež vám pomôže. Dajte nám o tom spätnú väzbu. Tiež, ak máte ďalšie otázky a problémy týkajúce sa tohto článku. Dajte nám potom vedieť v sekcii komentárov nižšie. Čoskoro sa ozveme.

Prajem vám krásny deň!

Pozri tiež: Telegram vs Whatsapp - ktorý z nich je bezpečnejší

vyskytlo sa príliš veľa zlyhaní prihlásenia
Porovnanie signálu a WhatsApp - čo je pre vás to najlepšie Porovnanie signálu a WhatsApp - čo je pre vás najlepšie