Ukladajte dáta na Snapchate s cestovným režimom

Rovnako ako Facebook, aj Snapchat rýchlo využíva veľa dát. V predvolenom nastavení Snapchat automaticky stiahne všetky prijaté snímky alebo príbehy príspevku vášho priateľa, aj keď používa mobilné dáta. Stačí, aby priateľ s videami Snap trochu zosilnel a mohol jednoducho zaznamenať sto megabajtov otvorením aplikácie.

Našťastie Snapchat obsahuje cestovný režim pre tento typ situácie. Ak je táto možnosť povolená, snímky a príbehy sa nenačítajú automaticky. Namiesto toho sa jedného musíte dotknúť, aby ste si ho stiahli, a druhého, aby ste ho videli.

Ako ukladať dáta na Snapchate s cestovným režimom

Je univerzálnou pravdou, že herné aplikácie spotrebúvajú viac batérie ako iné aplikácie. To isté platí pre aplikácie, ktoré dokážu fotografovať. Ak sa aplikácia pripojí k fotoaparátu vášho telefónu, môžete staviť všetko, čím sa batéria stiahne rýchlejšie ako iné aplikácie. To platí aj pre mnoho aplikácií sociálnych médií. Aplikácie sociálnych sietí neustále dostávajú aktualizácie na pozadí. Je známe, že Facebook vybíja batériu a je to hlavne kvôli jeho aktivite na pozadí. Podobný prípad je aj pre Snapchat. Je to tiež aplikácia pre sociálne médiá, ktorej tiež dochádza batéria a ovplyvňuje šírku pásma. Našťastie môžete na Snapchate povoliť cestovný režim a zabrániť vyčerpaniu dátového plánu.

Povoľte cestovný režim na Snapchate

  1. Otvorte Snapchat a klepnite na ikonu avatara alebo ducha Bitmoji v ľavom hornom rohu.
  2. Na obrazovke svojho profilu klepnite na ikonu nastavení v pravom hornom rohu. Dostanete sa tak do nastavení Snapchatu.
  3. Posuňte sa nadol na časť Doplnkové služby a klepnite na Spravovať. Tu môžete povoliť režim cestovania na Snapchate.

snapchat-cestovny-rezim

zte zmax root apk

Prečítajte si tiež: Vypnite a vypnite Galaxy Note 10

Ako funguje cestovný režim?

Cestovný režim si predstavte ako funkciu načítania klepnutím. Snapchat predvolene nahráva príbehy a chaty na pozadí. Robia to všetky aplikácie pre sociálne médiá. IOS aj Android vám umožňujú selektívne pozastaviť aktivitu na pozadí aplikácií, čo však zhoršuje zážitok. Režim cestovania je preto lepším riešením. Načíta menej ťažký obsah, teda text. Každá odoslaná správa sa nahrá automaticky. Ak však s vami niekto zdieľa doplnok, nebude sa automaticky sťahovať. Pre stiahnutie budete musieť kliknúť na obrázok. To isté platí pre informačný kanál Story. Uvidíte, ktoré účty majú nové príbehy, ale ak sa ich nedotknete, nebudú vám účtované žiadne poplatky.

Keď sa do zariadenia stiahnu snímky alebo príbehy, spotrebujú bežné množstvo dát. Nie je možné to nijako obísť a cestovný režim nesťahuje obrázky s nízkym rozlíšením ani nič podobné. Dobré na tejto funkcii je, že funguje ako v sieti WiFi, tak aj vo vašom celulárnom pláne. Verejné WiFi je zriedka známe svojou rýchlosťou. Ak je pripojených veľa ľudí, bude to preťažené a pravdepodobne to bude fungovať menej efektívne ako váš mobilný plán. V takýchto situáciách je lepšie povoliť režim cestovania na Snapchate.