Spoločnosť Samsung vytvára 64-megapixelový snímač mobilných telefónov

Komponent pridáva pixely a vytvára 16-megapixelové obrázky, ak je slabé svetlo. Technológia sa dostáva na trh koncom roka 2019.

TheSamsungpredstavila nový ISOCELL Bright GW1 prvý fotosenzor pre mobilné telefóny s maximálnym rozlíšením 64-megapixelov, čo je rekordné množstvo, ktoré prevyšuje súčasné 48-megapixlové fotoaparáty v zobrazeniach smartfónov. Aj keď má vyššie rozlíšenie a mal by generovať podrobnejšie fotografie, snímač používa rovnaké 0,8 mikrometrické pixely ako 48-megapixelová verzia, čo znamená fyzicky väčší a citlivejší snímač.

Spoločnosť Samsung tiež oznámila, že s hromadnou výrobou komponentu by mala začať v druhej polovici, čo signalizuje možnosť modelov so super kamerou na konci roka.

Spoločnosť Samsung vytvára 64-megapixelový snímač mobilných telefónov

Nový snímač Samsung sa objaví v vydaniach druhej polovice

android 5.1.1 note 4 tmobile

Nový ISOCELL využíva technológiu, ktorá účinne znižuje maximálne rozlíšenie snímača, aby kompenzovala slabé svetelné podmienky. Ak systém zistí nedostatočné svetlo, snímač môže kombinovať pixely a vytvárať obrázky s rozlíšením 16 megapixelov.

Výhodou tejto techniky je, že pri nižšom nespracovanom rozlíšení musí systém osvetliť menšie množstvo pixelov, čo vedie k obrazom s dobrými detailmi aj pri slabom osvetlení.

Schopnosť prechádzať medzi režimami nižšieho a vyššieho jasu bola dôležitým rozdielom uprednostňujúcim 48-megapixelový snímač Sony. Okrem oznámenia noviniek pre 64-megapixlovú verziu spoločnosť Samsung upozorňuje aj na to, že nová verzia 48-megapixelového ISOCELL sa dostane na trh s rovnakým mechanizmom fúzie pixelov.

Očakáva sa, že nový držiteľ rekordov zahreje závod, ktorý je živý, pretože spoločnosti Sony a Samsung nasadili 48-megapixelové možnosti, ktoré sú už bežné:St 9(Xiaomi) aNový 4(Huawei) sú príklady telefónov, ktoré už používajú fotoaparáty s kapacitou.

Pozri tiež: Free Fire and Shadowgun Legends sú najlepšie hry pre Android v roku 2019

ako vytvoriť klávesové makro Windows 10