Nastavenia QBittorrent pre rýchlejšie sťahovanie - kontrola

Nastavenia QBittorrent

V tejto príručke sme zdieľali niektoré najlepšie nastavenia QBittorrent pre rýchlejšie sťahovanie. Rozšíriteľný alebo integrovaný vyhľadávací modul, kompatibilný s rôznymi rozšíreniami Bittorrent, funkcia postupného sťahovania a skutočnosť, že neobsahuje reklamy, ho radia medzi najobľúbenejších klientov torrentov. Vďaka jeho praktickému používateľskému rozhraniu je pre používateľov veľmi jednoduché alebo ľahké prispôsobiť si ich podľa svojich potrieb. Ak teraz odvrátime našu pozornosť na rýchlosť, pomocou ktorej si môžete stiahnuť alebo nainštalovať torrent, potom je tu niekoľko faktorov, ktoré môžu hrať.

Zahŕňa sejačky, zdravie pilníka a pijavice. Do tohto zoznamu môžete tiež pridať rýchlosť sieťového pripojenia. Ale to nie je všetko. Po vyladení niektorých vypálených nastavení QBittorrentu budete pravdepodobne môcť sťahovať alebo inštalovať súbory oveľa rýchlejším tempom. Koniec koncov, každý MB alebo kúsok rýchlosti sa počíta, zvlášť keď sťahujete alebo inštalujete obrovské kúsky súborov. V tejto situácii sa budeme deliť o niektoré ľahké QBittorrent nastavenia pre rýchlejšie sťahovanie. Postupujte podľa nasledujúcich krokov:

roblox ako zhadzovať veci

Zoznam nastavení QBittorrent pre rýchlejšie sťahovanie

Nastavenia QBittorrent

Tu je niekoľko užitočných vylepšení a nastavení, ktoré musíte vyskúšať na svojom klientovi QBittorent. Poďme sa na to hlboko pozrieť:

Nastavenie rýchlosti sťahovania

Pokúste sa nastaviť maximálny prijateľný alebo globálny limit sadzby. Podľa limitu, ktorý chcete nastaviť, by to mohlo byť okolo 70% až 80% vašej súčasnej rýchlosti. Rýchlosť sieťového pripojenia môžete skontrolovať aj prostredníctvom webových stránok, ako je Speedtest.net. Po dosiahnutí rýchlosti sťahovania postupujte podľa nasledujúcich pokynov:

 • Jednoducho spustite vo svojom systéme klienta QBittorrent. Potom prejdite na Nástroje a potom klepnite na Možnosti.
 • Potom vyberte možnosť Rýchlosť umiestnenú na ľavom paneli s ponukami. Teraz môžete tiež definovať prijateľné limity rýchlosti alebo globálny limit rýchlosti zodpovedajúci rýchlosti sťahovania, ktorú ste dostali z testu rýchlosti.
 • Odporúča sa tiež uplatňovať limity rýchlosti na protokoly LAN alebo rovnocenné zariadenia, ako aj na protokoly µTP. To však prinúti klienta vysadiť všetkých pomaly fungujúcich a kolegov, ktorí síce sťahujú, ale neskončia zdieľaním.
 • Ak to chcete urobiť, prejdite do sekcie Nastavenia obmedzenia frekvencie a skontrolujte, či sú obe možnosti (protokoly µTP alebo LAN) úspešne označené.
 • Po vykonaní všetkých zmien stlačte Použiť a potom OK. Toto bolo teda naše prvé nastavenie QBittorrent pre rýchlejšie sťahovanie. Poďme sa ponoriť dole pre ďalšie.

Chcete viac nastavení QBittorrent? Ponorte sa dole!

odstrániť zmiešanú realitu portál

Úprava portov

Ak hovoríme o NAT, prejdite na Port Forwarding a mnoho ďalších súvisiacich nastavení, niektoré aplikácie vo vašom systéme Windows sa automaticky prispôsobia najlepším optimalizovaným nastaveniam. To sa, bohužiaľ, nedá povedať o týchto klientoch. V tejto situácii môžete potom v klientovi nastaviť port manuálne, pokiaľ spadá do vašich limitov poskytovateľa internetových služieb.

Tu vám ukážeme, ako sa to stane. Ale predtým sa chcete ubezpečiť, že aplikácia Windows Firewall neblokuje QBittorrent. Kedykoľvek sa to stalo, musíte zvážiť pridanie tohto klienta na bielu listinu.

Krok 1: Zoznam povolených aplikácií QBittorrent v bráne Windows Firewall
 • Prejdite do ponuky Štart a vyhľadajte bránu Windows Defender Firewall.
 • Potom klepnite na Povoliť aplikáciu alebo funkciu prostredníctvom brány Windows Defender Firewall.
 • Potom môžete klepnúť na tlačidlo Zmeniť nastavenie (budete musieť mať oprávnenie správcu).
 • Vyberte aplikáciu QBittorrent, potom začiarknite obe políčka (súkromné ​​alebo verejné) a klepnite na OK.
 • Ak aplikáciu nenájdete v zozname. Potom klepnite na Povoliť inú aplikáciu a potom pomocou tlačidla Prehľadávať presuňte priečinok, do ktorého ste nainštalovali aplikáciu, a vykonajte vyššie uvedenú úlohu.
 • Teraz je čas manuálne zadať port a potom skontrolovať, či vyladenie týchto nastavení QBittorrent môže mať za následok rýchlejšie sťahovanie alebo nie. Kroky rovnaké sú uvedené nižšie. Chcete viac nastavení QBittorrent? Ponorte sa dole!
Krok 2: Ručné nastavenie portu
 • Ak chcete port v klientovi nastaviť ručne, skúste skontrolovať, či je port otvorený alebo nie. V niektorých situáciách mohol váš ISP zablokovať niektoré porty.
 • Prejdite teda na webová stránka a zadajte požadovaný port (pokúste sa vyhľadať port v rozmedzí 49160 až 65534). Ak sa zobrazuje, že je port otvorený, môžete ho použiť v klientovi.
 • Potom môžete vo svojom počítači spustiť aplikáciu QBittorrent. Potom prejdite do sekcie Nástroje a z rozbaľovacej ponuky vyberte položku Možnosti.
 • Potom prejdite na kartu Pripojenia a pridajte číslo portu, ktorý ste našli z webovej stránky. Môže byť zadaný v časti Port používaný pre prichádzajúce pripojenie.
 • Klepnite na Použiť a potom na OK, a tým sa ukončí naše ďalšie nastavenie QBittorrent pre rýchlejšie sťahovanie. Vyskúšajte to a dajte nám vedieť svoje výsledky. Z tohto dôvodu je tu ešte jedna posledná, ktorá si tiež zaslúži vyskúšať.

Výber kvalitných partnerov

Sečovače odkazujú na množiny používateľov, ktorí si súbor už stiahli, a teraz ho zdieľajú s ostatnými, aka kolegami. Títo kolegovia tiež môžu nahrávať stiahnuté súbory sejača. V tomto ohľade by sa výber správneho partnera mohol javiť ako ťažká práca.

Aj keď chcete hľadať tých rovesníkov s vysokým pomerom semien a rovesníkov, ľahšie sa to povie, ako urobí. V tejto situácii sa zdá, že klient odviedol skvelú prácu. Umožňuje vám hľadať kvalitných partnerov pomocou peerovej burzy, decentralizovanej siete a miestneho peer discovery. Poďme sa pozrieť, ako tieto funkcie v klientovi používať.

vypnúť automatické spustenie spotify mac -
 • Jednoducho spustite aplikáciu QBittorrent na vašom PC. Potom prejdite do sekcie Nástroj a vyberte položku Možnosti.
 • V rámci toho prejdite na BitTorrent a uistite sa, že boli zapnuté tri vyššie uvedené nastavenia (PeX, DHT a Peer Discovery).
 • Ak nie, môžete tak urobiť hneď a potom klepnúť na Použiť> OK. To je všetko.

Záver:

Teraz uzatvárame článok o niektorých najlepších nastaveniach QBittorrent pre rýchlejšie sťahovanie. Dajte nám vedieť svoje myšlienky a skúsenosti v sekcii komentárov nižšie.

Prečítajte si tiež: