Na zariadeniach iPhone a iPad je možné chrániť poznámky heslom Objavte, ako na to!

Aplikácia iOS Notes sa s odstupom času zdokonaľovala a s každou verziou Apple zapracoval nové funkcie, vďaka ktorým je čoraz výkonnejší. Aj keď stále existuje oveľa úplnejších možností, pre väčšinu ľudí je alternatíva, ktorú štandardne obsahujú všetky mobilné zariadenia Apple, viac než dosť.

Jednou z týchto funkcií je možnosť vytváranie Notes chránených heslom . Vďaka tomu je možné vytvárať poznámky, vkladať ich do rôznych typov príloh (obrázky, súbory PDF, výkresy od ruky atď.) A chrániť ich pred neautorizovaným vzhľadom pomocou zámku hesla.

Na zariadeniach iPhone a iPad je možné chrániť poznámky heslom Objavte, ako na to!

Pre niektoré verzie účtov je v systéme iOS k dispozícii možnosť Chránené poznámky. Napriek tomu to zostalo trochu nepovšimnuté a je to, že ich prístup nie je taký viditeľný, ako by možno mal. Jeho použitie je každopádne veľmi jednoduché a v nasledujúcich riadkoch vysvetľujem ako môžete vytvárať chránené poznámky pomocou hesiel na zariadeniach iPhone, iPad a iPod Touch.

Vytváranie poznámok chránených heslom v systéme iOS je také ľahké

Prvým krokom je vytvorenie poznámky obvyklým spôsobom alebo prístup k už vytvorenej poznámke, ktorú chcete chrániť. Ak chcete vytvoriť novú poznámku, musíte sa dotknúť ikony v pravom dolnom rohu obrazovky, ceruzky a hárka. Ak chcete chrániť už vytvorenú poznámku, musíte ju vyhľadať v priečinku, kde sa nachádza, a získať k nej prístup.

Keď sa nachádzate v poznámke, novej alebo predtým vytvorenej, musíte urobiť nasledovné:

  1. Klepnite na ikonu ikona zdieľania v pravom hornom rohu obrazovky (má tvar obdĺžnika so šípkou nahor).
  2. V novej ponuke kliknite na túto možnosť Blokovať poznámku ktorý sa zobrazí v riadku posledný riadok ikon.
  3. Zadajte heslo, ktoré chcete použiť na ochranu poznámok, a potvrďte ho. Je tiež veľmi vhodné, aby ste tiež stanovili indikáciu ako pripomienku pre prípad, že si nepamätáte, čo ste v určitom okamihu mali. Toto heslo bude ten, ktorý potrebujete na prístup k akejkoľvek chránenej poznámke, nemôžete vytvoriť jednu pre každú notu, iba všeobecnú pre všetky poznámky.
  4. Začiarknite políčko Použiť identifikáciu tváre alebo Použiť dotykové ID, aby ste mali prístup k poznámkam bez zadávania hesla zakaždým.

Od tejto chvíle bude táto poznámka chránená heslom a kedykoľvek k nej budete mať prístup, budete musieť zadať heslo alebo sa identifikovať pomocou Touch ID alebo Face ID. Po odomknutí tu bude, kým zariadenie znova nezamknete alebo kým ho nezablokujete manuálne pomocou klepnutím na ikonu visacieho zámku, ktorá sa zobrazuje v pravom hornom rohu chránených anotácií.

Ako odstrániť heslo poznámky v zariadeniach iPhone a iPad

Kroky, ktoré musíte dodržiavať odstrániť heslo chránenej poznámky sú veľmi podobné tým, ktoré sú vysvetlené v predchádzajúcom bode. Ak z nejakého dôvodu chcete odstrániť ochranu, ktorú musíte brať na vedomie, musíte urobiť nasledovné:

  1. Otvorte poznámku, ktorej ochranu chcete vziať. V prípade ochrany budete musieť zadať heslo alebo sa identifikovať pomocou Face ID alebo Touch ID.
  2. Klepnite na ikonu Zdieľať v pravom hornom rohu.
  3. Vyberte si Odomknúť v poslednom rade ikon.

Pripravený! Akonáhle je to hotové, visiaci zámok z poznámky zmizol a od tej doby sa bude správať ako všetky ostatné. To znamená, že je k nemu priamy prístup bez potreby zadávania hesla.

Je dôležité spomenúť, že ak máte poznámky synchronizované s iCloudom, mali by ste niečo urobiť, ak ich ešte nemáte, všetko, čo chránite v jednom zariadení, bude chránené v iných, zariadenia iOS aj Mac.

Pozri tiež: Pomocou týchto krokov prepnite makrá Catalina na ľubovoľnú inú verziu systému macOS