Prehrávajte videá DivX XviD na svojom inteligentnom telefóne so systémom Android

Komprimované video a filmové súbory pomocou kodekov ako DivX, XviD, H.264 atď. Je ťažké ich prehrať na smartfónoch s Androidom. Predvolený prehrávač videa nedokáže prehrať komprimované súbory a vygeneruje chybu podobnú chybe - Na prezeranie videa v systéme Android budete možno potrebovať videokodek XviD. Takže ak máte toto komprimované video, potrebujete externý prehrávač, ktorý dokáže prehrávať komprimované videá DivX XviD v systéme Android.

Prečítajte si tiež: Ako si uložiť záložku do Skype správy

Prehrávajte videá DivX a XviD v systéme Android

Nižšie je uvedený zoznam najlepších aplikácií na videokodek XviD a DivX, ktoré dokážu prehrávať súbory DivX XviD na ľubovoľnom smartfóne s Androidom. Všetky sú na stiahnutie zadarmo.

  1. VLC pre Android
  2. Prehrávač InShot Video
  3. Mobo prehrávač
  4. KMPlayer
  5. MXPlayer

Existuje veľa aplikácií, ktoré ponúkajú funkciu prehrávania pre rôzne formáty. Medzi ne sme zaradili najlepšie aplikácie, ktoré vám môžu bez problémov zobrazovať videá v predtým zakódovaných formátoch. Toto sú niektoré z najlepších aplikácií pre Android na prehrávanie videí DivX XviD na vašom smartfóne.

1. VLC pre Android

VLC Media Player je bezplatný prehrávač médií s otvoreným zdrojovým kódom, ktorý je k dispozícii na všetkých platformách. Aplikácia na prehrávanie videa dostupná na platforme Android je kompatibilná s takmer všetkými verziami systému Android. Pomocou tejto aplikácie môžete prehrávať formáty videa bez inštalácie ďalších špeciálnych balíkov kodekov vrátane kodeku XviD. Aplikácia obsahuje zabudovanú podporu pre komprimované videá DivX a XviD, takže môžete priamo otvárať a prehrávať videá. Má tiež možnosti zmeniť parametre prehrávania, formáty kompresie zvuku, kodeky atď. Aplikáciu môžete použiť bez reklám na sledovanie ľubovoľného filmu. Môžete si tiež stiahnuť titulky priamo z aplikácie. Je to pravdepodobne najlepší prehrávač XviD DivX dostupný pre smartphony s Androidom.

Stiahnuť ▼ VLC pre Android

[appbox googleplay org.videolan.vlc]

2. Prehrávač videa všetkých formátov od spoločnosti InShot

All Format Video Player od spoločnosti InShot Inc., vývojárov obľúbených aplikácií na strih videa a manipuláciu s fotografiami na smartfónoch s Androidom. Aplikácia Ad-Support ponúka širokú škálu podpory pre formáty videa, vrátane komprimovaných videí DivX a XviD, ktoré sú pokročilejšie ako všetky ostatné aplikácie pre Android. Pomocou aplikácie môžete prehrávať akékoľvek 4K Ultra HD video v akomkoľvek formáte s hardvérovou akceleráciou GPU pre lepší výkon. Ovládacie prvky v aplikácii sú ľahko prístupné. Okrem toho vám aplikácia umožňuje streamovať videá na Chromecast. Dodáva sa s balíkom kodekov XviD pre Android.

Stiahnuť ▼ Prehrávač videa vo všetkých formátoch

[appbox googleplay video.player.videoplayer]

3. MoboPlayer

Aplikácia MoboPlayer ponúka mnoho funkcií vrátane okamžitého prehrávania ľubovoľného formátu videa vrátane DivX XviD bez konverzie. Aplikácia dokáže kódovať a dekódovať takmer všetky formáty videa vrátane komprimovaných videí DivX a XviD. Dosahuje ho technikou softvérového kódovania. Aplikácia môže tiež streamovať video zo vzdialených serverov prostredníctvom protokolov HTTP a RTSP. Aplikácia obsahuje aj niekoľko oznámení o podpore, ale nie nepríjemných.

Stiahnuť ▼ MoboPlayer

[appbox googleplay com.clov4r.android.nil.noplug]

4. KMPlayer

KMPlayer, verzia pre Android pre slávny počítačový videoprehrávač, ponúka vynikajúce prehrávanie videa na smartfónoch s Androidom. Pomocou KMPlayer môžete sledovať akékoľvek video, sťahovať videá DivX, prehrávať videá DivX XviD v systéme Android a kódovať ich v najvyššej kvalite. Jedinou nevýhodou sú reklamy v aplikácii, ktoré môžu pri použití tohto prehrávača kodekov XviD dokonca prerušiť videozáznam.

Rovnako ako iné pokročilé prehrávače videa na platforme Android, aj KMPlayer má množstvo ovládacích prvkov. Zahŕňa rýchlosť prehrávania, oneskorenie zvuku, ovládanie titulkov, kontrolu obľúbených zoznamov skladieb atď. Videá môžete sledovať aj v plávajúcom okne, ktoré sa vykreslí v iných aplikáciách. Dodáva sa tiež s fantastickou funkciou, ktorá vám umožní prehrať všetky videá uložené na Disku Google naraz.

Stiahnuť ▼ KMPlayer

[appbox googleplay com.kmplayer]

5. MX prehrávač

Je to populárny prehrávač, ktorý dokáže od začiatku prehrávať formáty DivX aj Xvid. Môžete vytvárať platformové formáty ako AVI, DIVX, FLV, MKV, MOV, MP4, MPEG, WEBM, WMV, XVID a ďalšie. To znamená, že ak nie je nainštalovaný kodek Xvid pre MX Player, automaticky ho stiahne.

Stiahnuť ▼ MX Player

[appbox googleplay com.mxtech.videoplayer.ad]

Dúfam, že vám tieto kodeky XviD DivX boli užitočné. Ak máte akýkoľvek dotaz, uveďte ho v sekcii komentárov.