Patreon VS Paypal: Porovnanie

V tejto príručke sa dozviete o krátkom porovnaní medzi Patreon a Paypal. Či už ste youtuberom, blogerom, umelcom alebo hráčom, to, čo je medzi vašimi tvorivými mysliami bežné, je živobytie online. Predávate produkty, prevádzkujete reklamy a za svoju prácu prijímate dary od divákov, čitateľov a fanúšikov. Ľudia chcú oceniť potlesk po tom, čo zaplatia kreatívnym ľuďom za ich úsilie, čo je úžasné. Niektorí z nás používajú verziu s predplatným v oblasti určenej iba pre členov, kde je váš obsah uzamknutý za platobnou bránou.

Otázkou však je, akú platformu alebo službu by sme mali použiť, aby sme našim fanúšikom umožnili zdieľať dary alebo predplatiť naše služby? Dnes sa pozrieme na dve takéto služby, z ktorých každá má svoj vlastný súbor výhod a nevýhod.

Jedným z nich je Patreon, ktorý navrhol hudobník a od tej doby sa stal populárnym spôsobom prijímania platieb za predplatné za obsah paywallu.

ako hrať súbory mkv na ipade

Rozdiel: Patreon vs Paypal

Platformy

rozdiel Patreon VS Paypal

Ak ste autorom obsahu alebo blogerom, je veľká pravdepodobnosť, že používate WordPress. Alebo ak ste vloger, potom by bol YouTube na vašom zozname. A ak ste vývojárom aplikácií (Android alebo iOS). Patreon aj PayPal podporujú všetky populárne platformy prispôsobenými skriptmi alebo doplnkami, ktoré môžete použiť ihneď po vybalení.

Patreon je zabudovaný adresár aplikácie kde nájdete veľa populárnych platforiem. Zahŕňa roboty Discord, zoznamy MailChimp a tiež Tabuľky Google. Vďaka tomu je Patreon ľahko použiteľný všade a peniaze od svojich patrónov môžete získať takmer všade.

PayPal je tiež veľmi populárny, ak nie viac, ale vopred pripravené aplikácie alebo doplnky pre niektoré platformy. Zahŕňa WordPress a ďalšie webové stránky, redakčný systém obsahu, populárne predplatné e-mailov, napríklad MailChimp, aplikácie pre Android / iOS atď. To je dôvod, prečo sa PayPal ujíma vedenia.

Poplatky

Ako autor sa snažíte použiť platobný procesor, ktorý je spoľahlivý, spoľahlivý, ľahko použiteľný a cenovo dostupný. Na štruktúre poplatkov skutočne záleží, ale tu sa tiež zhoršujú problémy. Uvidíte, že po použití Patreonu stačí zbierať platby za predplatné od sledovateľov alebo fanúšikov, ale chcete, aby ich spracovateľ platieb, napríklad Payoneer alebo PayPal, vybral na váš bankový účet.

Americkí tvorcovia majú možnosť vybrať si peniaze z Patreonu prostredníctvom priamych bankových vkladov, ale medzinárodní tvorcovia chcú platobného procesora. Potom sa pozrieme na to, ako to funguje a prečo ľudia stále používajú Patreon cez PayPal v sekcii Funkcie nižšie.

Patreon používa PayPal alebo Stripe na spracovanie platieb z účtu vášho patróna do účtu Balance tvorcu. Spoločnosť Patreon tieto transakcie vykoná hromadne, aby obmedzila celkové poplatky platené patrónom. Bude sa to však veľmi líšiť v závislosti od toho, kto patróny platí a aká je celková suma.

Zjednodušene povedané, veľa patrónov, ktorí platia malé sumy, čo vedie k vyššiemu poplatku za spracovanie, a minimálny počet patrónov, ktorí platia vyššie sumy, povedie k nižšiemu poplatku za spracovanie. Klepnite sem pre vždy aktualizovanú štruktúru poplatkov.

rundll32 exe powrprof dll setsuspendstate 0 1 0

Pamätajte, že Patreon umožňuje a tiež podporuje význam verzie predplatného nemôžete prijať jednorazové dary a tipy .

Čo je viac?

Štruktúra poplatkov PayPal je dosť komplikovaná a poplatky za prevod meny, ktoré nie sú uvedené, ale sú pomerne významné, boli na webe dobre zdokumentované. Skontrolujme to. Poplatok PayPal 2,9% + 0,30 $ za transakciu.

Problém nastáva, keď požiadate službu PayPal o zmenu na národnú menu vašej krajiny. Konverzný kurz je zaokrúhlený asi o 2–3% nižší ako trhové kurzy. PayPal tiež nemôže poskytnúť žiadny druh potvrdenia o platbe za to isté. Osobne to môžem potvrdiť, pretože som použil PayPal na získanie peňazí v USD a na ich zmenu každý mesiac na INR. Môže sa to okamžite sčítať. K dispozícii je tiež štandardných 10 dolárov mesačne za správu alebo vytváranie predplatných pomocou služby PayPal Payments Pro alebo virtuálneho terminálu.

Po použití Patreonu platíte dvojnásobné poplatky. 5% spoločnosti Patreon a niektorým zo spracovateľov platieb. Prípadne, keď sa váš príjem zvýši, PayPal zlacnie ako Patreon, najmä ak je suma vášho predplatného vyššia ako 10 dolárov.

Vlastnosti

Vlastnosti

Základný rozdiel medzi Patreon a Paypal je ten, že Patreon poskytuje ľahkú metódu na prijatie daru založeného na predplatnom. PayPal je však platobný procesor pre obchodníkov, jednotlivcov a firmy vrátane spoločností ako Patreon. Ak chcete poskytnúť spracovanie platieb, PayPal tiež umožňuje používateľom prijímať dary a platby za predplatné.

Po použití Patreonu môžete vytvárať obsah alebo príspevky, ktoré budú viditeľné pre vašich platiacich členov alebo pre všetkých všeobecne. Patreon tiež ponúka tvorcom spôsob, ako odmeniť svojich fanúšikov alebo sledovateľov exkluzívnym obsahom skrytým za paywallom.

avast využívajúci všetku pamäť

PayPal tiež ponúka funkcie, ako je možnosť prijímať alebo uskutočňovať platby v rôznych menách. Môžete tiež použiť funkciu Vyúčtovanie neskôr, kde môžu kupujúci nakupovať a platiť neskôr prostredníctvom poplatkov za vytváranie faktúr, kreditných kariet a sledovanie inventára. Ako vidíte, služba PayPal má veľmi odlišnú obchodnú verziu.

Ďalším kľúčovým rozdielom je to Patreon platí mesačne, zatiaľ čo výbery z PayPalu je možné uskutočňovať každý deň. Závisí to však od krajiny, v ktorej žijete. Je to dôležité aj pre tých, ktorí nezarábajú dosť. Patreon tiež umožní používateľom vytvoriť vstupnú stránku, akýsi profil.

Patreon tiež poskytuje komunitnú stránku, kde môžu predplatitelia alebo podporovatelia komunikovať s tvorcom, klásť otázky a poskytovať spätnú väzbu. Na druhej strane celý váš obchodný model závisí od jedného zdroja - Patreona. Ak sa Patreonovi niečo stane alebo by mali vykonať úpravy, ktoré nie sú vo vašom najlepšom záujme.

Čo by mali tvorcovia uprednostniť?

Tvorcovia si stále vyberajú Patreon nad jednotlivými platobnými procesormi, ako sú Stripe alebo PayPal, pretože to vylučuje dohady z rovnice. Nie je potrebné žiadne plánovanie. Všetko, čo potrebujete, je otvoriť účet a zahájiť vytváranie. Zamerajte sa na to, čo robíte najlepšie. Za 5% províziu sa Patreon postará o kompenzácie, platby, neúspešné platby a výplatu bez toho, aby musel zdvihnúť jediný prst. Je tiež veľmi známe alebo populárne, čo vzbudzuje pocit povedomia a dôvery.

Ak ste zástancom alebo patrónom, ktorý sa chce zaviazať, povedzme 500 dolárov mesačne, mnohým umelcom, ako to funguje? Po použití platobného procesora ako Stripe alebo PayPal budete realizovať veľa malých platieb rôznym tvorcom, čo povedie k vyšším poplatkom. Po použití Patreonu vám bude zaúčtovaná iba jedna platba a platby môžu byť rozdelené medzi všetkých autorov.

Je veľmi ľahké kopírovať niektoré základné funkcie Patreonu prostredníctvom kombinácie MailChimp alebo PayPal. Máte PayPal na získanie platieb za predplatné alebo aj predtým. MailChimp tiež zhromažďuje e-mailové ID, pomocou ktorých môžete zdieľať informačné vestníky a získať spätnú väzbu.

Ktorý ste do toho išli - Patreon vs. Paypal

Patreon je pre tvorcov pomerne drahý alebo nákladný, pretože platíte dvojnásobné poplatky. Ponúka však hotové riešenie, ktoré funguje iba s minimom know-how. Je vhodnejšia pre tvorcov obsahu, ako sú autori alebo youtuberi, ktorí hľadajú platby za predplatné.

PayPal je na druhej strane lacnejší ako Patreon. Pretože prichádza s technickým know-how alebo s malou krivkou učenia, máte viac kontroly nad svojím podnikaním. Chcete, aby predplatiteľ e-mailu alebo fórum na vašom webe interagovalo s vašimi sledovateľmi tu. Môžete tiež prijať jednorazové platby, ktoré sú dobré pre autorov, ktorí organizujú alebo spravujú jednorazové udalosti.

Záver:

Aký si si vybral a prečo? Dajte nám vedieť svoje myšlienky v sekciách komentárov nižšie!

aplikácie ako mobdro android

Prečítajte si tiež: