Patreon VS Co-Fi: Porovnanie

V tejto príručke sa dozviete o krátkom porovnaní medzi Patreon a Ko-Fi. Či už ste youtuberom, blogerom, umelcom alebo hráčom, to, čo je medzi vašimi tvorivými mysliami bežné, je živobytie online. Predávate produkty, prevádzkujete reklamy a za svoju prácu prijímate dary od divákov, čitateľov a fanúšikov. V predchádzajúcom článku sme objasnili rozdiely medzi Patreon vs Paypal , a niektorí z vás, aby ste sa nás opýtali na Ko-fi. Poďme sa na to pozrieť:

Jack Conte začal Patreona. Je to hudobník, ktorý chce platformu na zarábanie peňazí z videí YouTube. Zatiaľ čo YouTube poskytuje partnerský program, ktorý využíva veľa profesionálnych youtuberov, Patreon ponúka ďalší zdroj výnosov.

Co-Fi na druhej strane má podobný príbeh, keď človek Nigel Pickles ďakuje tvorcovi, ktorý mu pomohol s projektom.

Cieľom oboch služieb je získať peniaze od svojich fanúšikov, ale obe ponúkajú rôzne funkcie pre priaznivcov aj tvorcov.

Rozdiel: Patreon vs Ko-Fi

Porovnanie

Platformy

Ak ste autorom obsahu alebo blogerom, je veľká pravdepodobnosť, že používate WordPress. Alebo ak ste vloger, potom by bol YouTube na vašom zozname. A ak ste vývojárom aplikácií (Android alebo iOS). Patreon podporuje všetky populárne platformy prispôsobenými skriptmi alebo doplnkami, ktoré môžete použiť ihneď po vybalení.

Ako sledovať NFL naživo na Kodi

Patreon je zabudovaný adresár aplikácie kde nájdete veľa populárnych platforiem. Zahŕňa roboty Discord, zoznamy MailChimp a tiež Tabuľky Google. Vďaka tomu je Patreon ľahko použiteľný všade a peniaze od svojich patrónov môžete získať takmer všade.

Ko-Fi nemá k dispozícii žiadne API, čo znamená, že Ko-Fi nemôžete pridať všade. Ko-Fi nie je priateľský k vývojárom. Namiesto toho ponúkajú tlačidlá s technológiou JS, ktoré by ste mali pridať na svoje stránky alebo webové stránky. K dispozícii je podpora pre Twitter, WordPress, Facebook a YouTube, ale to je všetko. Chcete vytvoriť bezplatnú stránku ko-fi, ktorú môžete zdieľať prostredníctvom priameho odkazu, alebo jednoducho vložením kódu tlačidla na svoje stránky. Absencia API je podľa mňa niečo, čo desí vývojárov aplikácií alebo webových vývojárov.

1 kanál sa pripája

Patreon sa ujíma vedenia, keď hovoríte o mobilných aplikáciách. Je to vyhradená aplikácia pre platformy iOS alebo Android, aby ste si mohli svoje predplatné a projekty prezerať a organizovať kdekoľvek. Spoločnosť Ko-Fi pri písaní tejto príručky nemá v ponuke žiadnu mobilnú aplikáciu, ktorá by bola obmedzujúca.

Patreon VS Ko-Fi: Poplatky

Spoločnosti Ko-Fi alebo Patreon používajú PayPal na spracovanie platieb z účtu vášho patróna do účtu Balance tvorcu. Spoločnosť Patreon tieto transakcie vykoná hromadne, aby obmedzila celkové poplatky platené patrónom.

Zjednodušene povedané, veľa patrónov, ktorí platia malé sumy, vedie k maximálnemu poplatku za spracovanie a málo patrónov, ktorí platia vyššie sumy, vedie k najmenšiemu poplatku za spracovanie.

Uistite sa, že Patreon iba podporuje alebo povoľuje význam verzie predplatného nemôžete prijať jednorazové dary a tipy .

PayPal je drahý a tiež si účtuje poplatky podľa toho, kde žijete. V USA by ste mali zaplatiť 2,9% + 0,30 $ za transakčné poplatky. Poplatky za prepočet meny sú bohužiaľ diskusiou o diskusii, pretože po použití služby PayPal sa vždy dostanete o 2–3% nižšie ako trhové sadzby. Existuje fixný poplatok vo výške 1 USD, ak dostávate platby v cudzej mene. Po použití služby PayPal Payments Pro alebo virtuálneho terminálu na vybavenie predplatného by ste mali zaplatiť ďalších 10 dolárov mesačne.

Patreonovi by ste mali zaplatiť 5% zo sumy, ktorá vám bola zaručená. Hovoríme tu tiež o kompletnej mesačnej sume. Ak si chcete vybrať hotovosť pomocou účtu Patreon na účet PayPal. Potom vám bude za priamy vklad účtovaný poplatok 0,25 USD, ktorý je k dispozícii iba v USA. Medzinárodní používatelia používajú službu PayPal, ktorá stojí 0,25 USD alebo 1% z celkovej sumy pomocou hornej hranice 20 USD na vklad.

stratený diaľkový ovládač amazon

Ko-Fi je úplne zadarmo. Znamená to, že im za tvorbu svojej stránky nemusíte nič platiť a zbierať peniaze od sledovateľov alebo fanúšikov. Pamätajte, že Ko-Fi používa PayPal na ľahké spracovanie platieb tak, aby boli ich poplatky oddelené.

Vlastnosti

Aj keď na integrácii platformy alebo štruktúre poplatkov záleží, nie sú to jediné, na čom záleží pri rozhodovaní o platforme na začatie podnikania. Úpravy platforiem, kedykoľvek sa podnik rozbehne, môžu byť nepríjemné a v niektorých situáciách nemožné. Predstavte si, že musíte požiadať všetkých svojich priaznivcov alebo fanúšikov, aby upravili predplatné a prijali novú verziu?

Po použití Patreonu môžete vytvárať obsah alebo príspevky, ktoré budú viditeľné pre vašich platiacich členov alebo pre všetkých všeobecne. Patreon tiež ponúka tvorcom spôsob, ako odmeniť svojich fanúšikov alebo sledovateľov exkluzívnym obsahom skrytým za paywallom.

Patreon tiež poskytuje komunitnú stránku, kde môžu predplatitelia alebo podporovatelia komunikovať s tvorcom, klásť otázky a poskytovať spätnú väzbu. Na druhej strane celý váš obchodný model závisí od jedného zdroja - Patreona. Ak sa Patreonovi niečo stane alebo by mali vykonať úpravy, ktoré nie sú vo vašom najlepšom záujme.

Po vytvorení rôznych úrovní obsahu je Patreon pre vás veľmi pohodlný. Existuje tiež stimul pre tých fanúšikov, ktorí postúpia na druhú úroveň a zaplatia viac za predplatné. Ale na druhej strane v Ko-Fi neexistuje žiadny stimul, aby ste mohli ľahko vytvárať obsah na konštantnej úrovni.

Patreon má malý počet falošných fanúšikov alebo sledovateľov. Nechaj ma vysvetliť. Patroni alebo fanúšikovia sa zaväzujú viazať peniaze na 1 mesiac a potom získať prístup k celému obsahu na stránke. Potom postupujú vpred a potom zastavia zastavené peniaze. Aj keď je percento bezplatného načítania veľmi malé, stále existuje, ako si všimli mnohí tvorcovia.

ako získať shadery na minecraft windows 10
Čo je viac?

Patreon nemôže prijať tipy, ako je Ko-Fi. Patreon tiež vyzerá, že má väčšiu užívateľskú základňu, čo je výhodou, pretože vám poskytuje trhovisko na prezentáciu obsahu. Patreon však chce záväzok, že každý mesiac vyprodukujete niekoľko častí obsahu na základe vašich odmien alebo úrovne.

Ko-Fi aj Patreon vám umožňujú komunikovať alebo komunikovať so svojimi sledovateľmi, budovať komunitu a angažovať ich.

Zhrňte:

Ko-Fi alebo Patreon poskytuje niektoré funkcie, ktoré sú svojou povahou identické, a niektoré nie. Patreon má väčšiu základňu používateľov, podporuje viac platforiem, je vhodnejší na platby za predplatné s úrovňami a odmenami. To znamená, že je to nielen drahé pri znížení o 5%, ale bude to zobrazovať aj reklamy.

Ko-Fi je flexibilný a podporuje jednorazové platby aj platby za predplatné, ale bez odmien a úrovní. Môžete tiež vytvoriť obsah v zlatom pláne. Ko-Fi je úplne zadarmo, ak chcete dostávať jednorazové platby v podobe tipov a zlatý plán je iba 6 dolárov mesačne.

Záver:

Nakoniec obaja ponúkajú techniku ​​na speňaženie svojich priaznivcov a fungujú ako doplnkový zdroj príjmu okrem primárnych. Existujú aj príklady autorov, ktorí sa živia iba silou svojich priaznivcov na jednej platforme, ale je ich málo. Niektorí tvorcovia majú kanál YouTube, webové stránky, blog alebo iné platformy, na ktorých majú fanúšikov a chceli metódu, ako zarobiť nejaké peniaze. V prípade ďalších otázok a otázok nás kontaktujte nižšie!

Prečítajte si tiež: