Patent na telefón Oppo s posúvačom fotoaparátu

Vo februári druhý najväčší čínsky výrobca smartfónov uviedol, že sa zameral na USA. To sa nestane okamžite, pretože spoločnosť tvrdí, že chce najskôr zmeniť poradie svojich európskych prevádzok. Navyše teraz nemusí byť najlepší čas pre čínskeho výrobcu na vstup na americký trh. Je iróniou, OnePlus a Oppo mať rovnakého firemného rodiča.

Medzitým bol v piatok zverejnený patent na dizajn, ktorý Oppo získalo od Svetová organizácia duševného vlastníctva (WIPO). O tomto patente sme vás informovali predtým, ako ho prvýkrát zverejnil Úrad Európskej únie pre duševné vlastníctvo (EUIPO). V tom čase sme zdôrazňovali rozdiel medzi patentom a už zavedeným dizajnom Oppo Find X.

Posledný menovaný aj patentovaný telefón používajú na odkrytie prednej selfie kamery posuvný mechanizmus. Rozdiel je v tom, že vo fotoaparáte Find X sú dve zadné kamery na zadnej strane mechanizmu. Beží spolu s dvojitými selfie kamerami. Patentované zariadenie má dvojitú konfiguráciu namontovanú zvisle a dizajn V na zadnom paneli. Má tiež dva kamerové snímače v posuvnom mechanizme.

Prečítajte si tiež: Vlastné ROM! OnePlus 7 Pro a Zenfone Max Pro (M2) dostávajú oficiálnu podporu od TWRP

Pomer obrazovky k telu v Oppo Nájsť X

Spoločnosť Oppo tiež ukázala na obrazovke selfie kameru, ktorú by sa dalo budúci rok nájsť v telefóne. Ten je navrhnutý tak, aby zvýšil pomer obrazovky a tela smartfónu. Na základe vykreslení vytvorených Ishanom Argawalom (@ ishanagarwal24), Samsung Galaxy Note 10+ zobrazí obrazovku. Tento displej pokryje rekordných 92,5% tela telefónu. Oppo Find X má pomer obrazovky k telu 87,04%. A vysoké pomery majú aj ďalšie telefóny, ako napríklad Huawei P30 Pro (88,5%) a OnePlus 7 Pro (88,4%).

Zaujímavosťou je, že každý z vyššie spomenutých modelov používa niečo iné. A aby ste pred selfie náplasťou nemuseli používať veľký horný rám. The Galaxy Note 10+ je vybavený obrazovkou výrobcu Infinity-O, ktorá používa diernu kameru. The P30 Pro má malý zárez v hornej časti obrazovky a OnePlus 7 Pro využíva vyskakovací mechanizmus.

LG v10 sa nespúšťa

Nie všetky nasledujúce telefóny budú mať tenšie rámčeky. Otvory, ktoré sme videli z Pixel 4 série ukazujú vynikajúcu prednú časť pre ďalšie modely. Tu však Google plánuje hostiť technológiu potrebnú pre jeho radarový systém Soli. Umožní používateľom ovládať určité funkcie telefónu gestami ruky. Nachádza sa tu aj bezpečná technológia uvoľnenia tváre, ktorú telefón ponúkne.

Medzitým novo zverejnený patent obsahuje aj farebné ilustrácie, ako napríklad tie, ktoré sú priložené k tomuto článku. Ukážte zariadenie oblečené v krásnych červených odtieňoch.

(zdroj: LetsGo Digital )