Packet Analyzer: Wireshark Android Alternatives

Alternatívy systému Wireshark pre Android: Wireshark je úžasný a najpopulárnejší bezplatný a open-source analyzátor paketov. Vidí všetku sieťovú komunikáciu prichádzajúcu a odchádzajúcu zo všetkých počítačov v sieti. Rovnako ako tí, ktorí používajú Wireshark, môžu vo vašej sieti vidieť všetko, čo nie je šifrované. Ale bohužiaľ nie je k dispozícii pre Android. Neznamená to však, že na svojom zariadení so systémom Android nemôžete sledovať, monitorovať alebo zachytávať sieťové pakety. Tu sú niektoré z najlepších alternatív Wireshark pre Android na sledovanie prenosu a zachytávanie paketov.

(Wireshark Android)

najlepší čínsky addon kodi

Prečo väčšina aplikácií na sledovanie sietí vyžaduje v systéme Android prístup rootom?

Skôr ako pokračujeme, mali by ste vedieť, že niektorá alternatíva Wireshark pre Android vyžaduje ROOT prístup na zachytávanie paketov. Dôvod je promiskuitný režim alebo režim monitora.

Pri spustení nástroja na sledovanie paketov v promiskuitnom režime uvidíte každý paket prenášaný cez sieť. Ak nie je osobitne šifrovaný, je možné prečítať všetku komunikáciu.

Väčšina počítačov so systémom Windows potrebuje na zabezpečenie promiskuitného režimu samostatný adaptér WiFi. Zatiaľ čo niektoré zariadenia so systémom macOS môžu zabudovanú kartu WiFi používať v promiskuitnom režime. Ale na druhej strane môže Android pre promiskuitný režim používať zabudovaný WiFi adaptér. Väčšinová výroba túto funkciu vypne, aby sa zabránilo jej zneužitiu. A jediný spôsob, ako to obísť, je ROOT prístup. Stručne povedané, bez ROOTU môžete sledovať prevádzku iba zo svojho zariadenia. Väčšina z nasledujúcich aplikácií tiež z nejakého dôvodu nie je k dispozícii v obchode Google Play.

Alternatívy Wireshark pre Android

zAnti [Root]

(Wireshark Android)

zanti

zAnti nie je iba jednoduchý sieťový sniffer. Je to kompletný nástroj na testovanie penetrácie pre vaše zariadenie Android. Môžete vykonať kompletné testovanie siete a mnoho ďalších testov jednoduchým kliknutím na tlačidlo. Medzi veci, ktoré môžete robiť s zAnti, patrí okrem iného modifikácia požiadaviek a odpovedí HTTP, zneužívanie smerovačov, únos relácií HTTP, zmena adresy MAC, kontrola zraniteľnosti cieľového zariadenia atď. Okrem toho zAnti dokáže nájsť medzery v zabezpečení aj vo vašich existujúcich siete a poskytuje podrobné správy o tom, ako posilniť obranu, aby ste chránili svoju sieť pred možnými útokmi.

ako manipulovať život360

Tento nástroj na testovanie penetrácie je špeciálne navrhnutý pre profesionálov a firmy. zAnti potrebuje na prácu prístup root. Navyše, väčšina pokročilých funkcií zAnti funguje, aplikácia zmení niekoľko konfiguračných nastavení SELinuxu a prepne vaše zariadenie do permisívneho režimu.

Cena: Aplikácia je bezplatná a môžete si ju stiahnuť z oficiálnych webových stránok zadaním svojej e-mailovej adresy a získať odkaz na stiahnutie.

cSploit [Root]

(Wireshark Android)

android-wireshark-alternatives-csploit

cSploit je veľmi podobný programu zAnti, pretože je kompletným a profesionálnym nástrojom na testovanie penetrácie pre pokročilých používateľov. CSploit si môžete predstaviť ako Metasploit pre Android. Medzi niektoré funkcie cSploit patrí:

 • Schopnosť zhromažďovať a vidieť odtlačky hostiteľských systémov
 • Mapujte lokálnu sieť
 • Vykonajte útoky MITM
 • Zabudovaná funkcionalita traceroute
 • Možnosť pridať vlastných hostiteľov
 • Vytvorte alebo sfalšujte pakety TCP a / alebo UDP
 • oveľa viac…

Pokiaľ ide o nástroje špecifické pre sieť, cSploit umožňuje:

 • Manipulácia s prevádzkou v reálnom čase
 • Spoofing DNS
 • Prerušenie spojení
 • Presmerovanie dopravy
 • Zachyťte súbory sieťového prenosu pcap
 • Únos relácie

Cena: Zadarmo a open source.

Zachytenie paketu

(Wireshark Android)

android-wirehark-alternatives-packet-capture (1)

Zachytenie paketu je vyhradená aplikácia na zaznamenávanie a zachytávanie sieťových paketov. Pomocou tohto nástroja môžete nielen zachytávať a zaznamenávať pakety, ale aj dešifrovať komunikáciu SSL pomocou útoku MITM. Pretože využíva lokálnu VPN na zachytávanie a zaznamenať všetku vašu premávku. Zaistite, aby mohol bežať bez akýchkoľvek oprávnení root. Ak hľadáte jednoduchú a jednoduchú aplikáciu na zaznamenávanie paketov, vyskúšajte program Packet Capture.

Packet Capture nie je ťažké jednoducho nainštalovať z Play Store a spustiť aplikáciu. Pri inštalácii sa zobrazí výzva na inštaláciu certifikátu SSL. Počas zaznamenávania a zaznamenávania prenosu HTTPS musíte nainštalovať certifikát SSL. Podľa vašich požiadaviek pokračujte kliknutím na Inštalovať alebo Preskočiť. Uistite sa, že ak nenainštalujete certifikát SSL, niektoré aplikácie sa pravdepodobne nebudú môcť pripojiť na internet, keď používate lokálnu sieť VPN Packet Capture.

Na domovskej obrazovke kliknite na ikonu hrať ikona zobrazená v pravom hornom rohu. Akcia spustí lokálnu VPN a všetka vaša komunikácia sa automaticky sleduje a zaznamenáva.

Cena: Aplikácia je úplne zadarmo (rovnako ako vyššie), ale obsahuje reklamy.

problém so zariadeniami pnp

Debug Proxy

(Wireshark Android)

android-wireshark-alternatives-debug-proxy

Debug Proxy je to isté ako Packet Capture. Rovnako ako Packet Capture, dokáže tiež zachytiť prenos, monitorovať všetok prenos HTTP a HTTPS, dešifrovať prenos SSL pomocou techniky MITM a zobraziť prenos naživo. Má užívateľsky prívetivé rozhranie. Je veľmi intuitívny a zachytáva všetky pakety v natívnom kóde, vďaka čomu je rýchly a pohotový. Okrem toho, že program Debug Proxy poskytuje prístup k ďalším nástrojom, ktoré vám umožňujú obmedzenie šírky pásma, testovanie odpovede a latencie HTTP, testovanie zabezpečenia siete pre zraniteľné miesta útoku MITM, ladenie webu, monitorovanie SSL atď.

Ak chcete použiť Debug Proxy, nainštalujte si ho z PlayStore a spustite ho. Na úvodnej obrazovke sa zobrazí výzva na inštaláciu protokolu SSL. Nainštalujte certifikát, ak chcete dešifrovať prenos SSL. Na hlavnej obrazovke kliknite na ikonu hrať tlačidlo na začatie zaznamenávania premávky. Debug Proxy predvolene zachytáva prenosy zo všetkých aplikácií. Ak však chcete zachytiť prenos konkrétnej aplikácie, kliknite na ikonu Android ikonu na hornom navigačnom paneli a vyberte aplikáciu, ktorú chcete prihlásiť alebo sledovať.

Cena: Jeho základná aplikácia je zadarmo, ale chcete mimoriadne funkcie, potom si ju musíte aktualizovať o 3 USD prostredníctvom nákupu v aplikácii.

WiFinspect [Root]

(Wireshark Android)

android-wireshark-alternatives-WiFinspect

WiFinspect je ďalší bezplatný a výkonný paket, ktorý zachytáva sledovateľa siete. Funkcie WiFinspect sa neobmedzujú iba na:

zlyhanie kľúča na vypaľovanie nástroja USB
 • Analyzátor Pcap
 • Sieťový sniffer
 • Hostiteľský objav
 • Skener portov
 • Skener zraniteľnosti internej a externej siete
 • Traceroute
 • Ping

V WiFinspect na prácu s väčšinou funkcií vo WiFinspect potrebujete oprávnenie root. Napríklad, pretože aplikácia využíva na sledovanie a sledovanie paketov špičkové skládky, potrebujete povolenie root.

Ak hľadáte aplikáciu, ktorá dokáže oveľa viac než len zachytenie paketov, a nie plnohodnotný nástroj na testovanie penetrácie, ako je cSploit alebo zAnti, je tu pre vás WiFinspect.

Cena: Zadarmo.

Nmap

(Wireshark Android)

Nmap

Nmap je populárna aplikácia pre sieťové skenovanie typu open-source pre PC. Je k dispozícii pre Android. Dôležité je, že funguje pre rootovaný aj nekorenovaný Android. Je zrejmé, že v smartfóne s Androidom s rootom získate viac funkcií.

nainštalujte kodi do inteligentnej televízie

Nmap nie je priamo k dispozícii v obchode Google Play ani na jeho oficiálnych webových stránkach, ako je väčšina ostatných aplikácií v zozname. Okrem toho ho budete musieť skompilovať spustením niekoľkých príkazov buď pomocou ADB, alebo pomocou terminálového emulátora tretej strany, ako je Su / Root Command. Ak počas inštalácie dostanete zamietnuté povolenie, nezabudnite, že ste zadali celý adresár Nmap.

Záver:

Dúfajme! táto príručka je užitočná. Ak si však myslíte, že mi chýba niektorá z vašich obľúbených aplikácií, dajte nám vedieť v sekcii komentárov nižšie!

Prečítajte si tiež: Ako opraviť chýbajúci problém s Bluetooth v systéme Windows 10