Pôvodný prototyp iPhonu nie je taký, ako ste si mysleli

Pôvodné iPhone má už 12 rokov a stále nás prekvapuje. Spoločnosť Apple strávila roky vývojom iPhonu, zariadenia, ktoré malo dva známe krycie názvy: M68 a Purple 2 a teraz sa po celej tejto dobe opäť objavujú ďalšie podrobnosti o jeho stvorení.

Veľké utajenie projektu znamenalo, že niektorí inžinieri pracovali na náhlavnej súprave iPhone bez toho, aby videli na zvyšok zariadenia. Vďaka tomu, čo bol požiadavkou Steva Jobsa, nedošlo k úniku pôvodného iPhonu.

ako zobraziť procesy od všetkých používateľov

prototyp iPhone

Aby bol dizajn v tajnosti, boli všetky komponenty pôvodného iPhonu testované na základnej doske, ktorá nemala s výsledným dizajnom nič spoločné. Tento prvý prototyp EVT (inžiniersky overovací test), interne nazývaný M68, dorazil do rúk The Verge, ktorý odhalil niektoré podrobnosti.

Prototyp iPhone M68 nevyzeral ako iPhone

Na prvý pohľad sa tento prototyp iPhonu príliš nelíši od základného štvorca počítača spred niekoľkých rokov. Bolo však potrebné projekt utajiť. V tomto prototype mohli inžinieri otestovať komponenty, ale bez odhalenia ďalších podrobností.

Prototyp zariadenia iPhone

Na obrázku vyššie vidíte všetky komponenty a pripojenia, ktoré tento prototyp iPhonu mal. Zdôrazňuje v ľavej časti konektor 30 pinov, v rohu zdola vľavo máme tlačidlá hlasitosti a fotoaparátu a vpravo vpravo slot pre SIM kartu. Obrazovka a tlačidlo Štart sa nachádzajú vpravo dole.

Priamo v strede tohto prototypu máme srdce iPhonu, procesora Apple vytvoreného spolu so spoločnosťou Samsung a nazývaného K4X1G153PC, procesor ARM s frekvenciou 620 MHz. Veľmi zaujímavá je aj história procesorov Apple.

Najlepšie zo všetkého je, že tento systém v spoločnosti Apple roky pracoval, aby zabránil únikom. Je známe, že o tom existuje typ platní pri vývoji iPhonu 4 , hoci už boli menšie. V súčasnosti sa už nepoužívajú.

poznámka 4 tmobile 5.1.1

Cez: The Verge