Softvérové ​​nástroje s otvoreným zdrojom pre mapovanie siete

Softvér na mapovanie sietí s otvoreným zdrojom: Pre návrh alebo správu siete je veľmi užitočný podrobný softvér na mapovanie siete. V závislosti na vašom prostredí môžu byť sieťové pripojenia dosť šialené. To platí pre veľké siete, ako napríklad v kancelárskom prostredí. Poskytuje vám veľa informácií efektívnym spôsobom. Nielen to, ale tiež uľahčuje pochopenie toho, ako sa navzájom spájali.

Zatiaľ čo mapovanie siete je lepšie vykonať manuálne. Existuje softvér, ktorý spája objavené zariadenia a uľahčuje vám mapovanie vašej siete. Poďmetu sú niektoré z najlepších nástrojov na mapovanie sietí typu open-source, ktoré môžete vyskúšať.

Softvér na mapovanie siete s otvoreným zdrojom

Nmap

(Softvér na mapovanie siete)

Nmap je jedným z najpopulárnejších sieťových mapovačov a sieťových bezpečnostných skenerov. Používajú ho jednotlivci, profesionáli aj spoločnosti. Nmap vám poskytne interaktívnu a animovanú mapu siete pomocou niekoľkých kliknutí. Všetky siete sú vizualizované v uzlových grafoch, kde je hostiteľ umiestnený v strede a všetky podradené siete sú vyťažené z tohto hostiteľského centra.

network-mapping-software-nmap

V prípade potreby môžete pretiahnuť rôzne siete na mape a manipulovať s nimi pomocou poskytnutých možností. Keď budete mať mapu, môžete zvýrazniť oblasti a zoskupiť deti hostiteľa. Keď klepnete na sieť alebo hostíte deti, Nmap vám poskytne ďalšie možnosti na získanie informácií a manipuláciu s cieľom. Pretože Nmap je mapovač aj skener, sieťová mapa je obzvlášť užitočná v reláciách traceroute.

Dostupnosť: Windows, Linux a macOS.

Cena: Bez nákladov.

Stiahnite si Nmap

avast vysoké využitie disku Windows 10

Netdisco

(Softvér na mapovanie siete)

network-mapping-software-Netdisco

Netdisco je webový nástroj na správu a mapovanie siete. Jeho použitím môžete vyhľadať všetky zariadenia pripojené k sieti. Po lokalizáciiaplikácia ich automaticky namapuje v jednoduchom grafickom znázornení. Táto aplikácia funguje rovnako bez ohľadu na veľkosť siete. Na mape siete môžete zhromažďovať všetky druhy informácií, ako napríklad sieťový hardvérový model, MAC adresa, IP adresa, nainštalovaný softvér a operačný systém atď.

Netdisco má užívateľsky prívetivé rozhranie a má oveľa viac možností, pokiaľ ide o manipuláciu so zistenými sieťami. Pre ďalšiu funkčnosť si môžete nainštalovať aj doplnky a rozšírenia.

Uistite sa, že je potrebné nainštalovať Netdisco na server s distribúciou Linux. Po inštalácii sa môžete prihlásiť na Netdisco odkiaľkoľvek chcete.

Dostupnosť: Keďže je webovým nástrojom, podporuje všetky platformy.

Cena: Bez nákladov.

Stiahnite si Netdisco

MaSSHandra

(Softvér na mapovanie siete)

MaSSHandra je nástrojom na mapovanie a vytváranie sietí. Môžeme ho použiť na vytvorenie osobných alebo kancelárskych sieťových diagramov v 3D prostredí. Ale ak už máte sieť, môže ju automaticky vyhľadať pomocou operácií ping alebo SNMP. Po zistení okamžite vytvorí mapu siete.

koreňová galaxia poznámka 5 verizon

Masshandra

Podporuje operácie drag and drop, takže môžete ľahko konfigurovať preddefinované objekty.

Dostupnosť: Windows, Linux a macOS.

Cena: Bez nákladov.

ovládač samsung s7 edge

Stiahnite si Masshandra

OpenNMS

(Softvér na mapovanie siete)

Rovnako ako Masshandra, OpenNMS je mapovač sietí a nástroj na vytváranie diagramov pre akúkoľvek veľkosť siete. Jedná sa však o plnohodnotný nástroj na správu siete, ktorý používajú profesionáli aj podnikový svet. Po inštalácii objaví vašu sieť a zmapuje všetky dostupné objekty. Z mapy môžete vykonávať rôzne činnosti, ako je poskytovanie sietí, dokonca aj oznámenia, správa platformy atď.

network-mapping-software-openNMS

Pokiaľ teda hľadáte plnohodnotný nástroj na správu siete, ktorý dokáže zmapovať a spravovať vašu sieť, potom je tu pre vás Open NMS.

Dostupnosť: Webový nástroj. Musíte si nainštalovať OpenNMS na server.

Cena: Bez nákladov.

nwdiag

(Softvér na mapovanie siete)

network-mapping-software-nwdiag (1)

nwdiag je veľmi jednoduchá aplikácia, ktorá je navrhnutá na vykonávanie jednej veci a jednej veci. Pomocou tohto softvéru môžete vygenerovať sieťový diagram z textu podobného bodkám. Okrem iných programov softvér zobrazuje jednoduché textové mapy, ktoré môžete ľahko vyhľadávať. Keď už máte mapu alebo diagram, môžete ich opraviť v Sfinge a hľadať rôzne sieťové objekty. Pretože nerobí nič viac a nič menej. Preto je veľmi ľahký a nevyužíva takmer žiadne systémové prostriedky.

Dostupnosť: Iba pre Linux.

Cena: Bez nákladov.

Stiahnite si nwdiag

resetovať zavesené alebo zlyhané aplikácie

Nagios Core

(Softvér na mapovanie siete)

Nagios Core je ďalší nástroj na správu siete, ktorý sa používa na údržbu veľkých sietí v profesionálnom a podnikovom prostredí. Môžete tiež skontrolovať svoju sieť a vytvoriť z nej mapu. Aj keď predvolená mapa neposkytuje žiadne možnosti manipulácie. Tieto informácie dostupné z mapy však môžete použiť na vykonanie úprav prostredníctvom sekcie správy Nagios.

nagios

Pomocou Nagios môžete vytvárať svoje vlastné prispôsobiteľné sieťové mapy so širokou škálou variácií, zdieľať ich pomocou jednoduchej adresy URL. Môžete tiež nainštalovať ďalšie komponenty na vylepšenie sieťových máp.

Dostupnosť: Iba pre Linux.

používať chromecast ako druhý monitor Windows 10

Cena: Zadarmo.

Stiahnite si Nagios Core

Záver:

Ak si myslíte, že mi chýba niektorý z vašich obľúbených nástrojov na mapovanie otvoreného zdroja, dajte nám vedieť v sekcii komentárov nižšie!

Prečítajte si tiež: Aplikácie brány firewall pre systém Android na zakázanie internetu pre určité aplikácie