„Ok Google“ nefunguje

Dobre, Google nefunguje? Tu je postup, ako to opraviť

Google Assistant nám mal pomôcť všetkým existovať vo futuristickej utópii, keď sme vo vreckách nosili svojich vlastných neustále dostupných asistentov. Ale toto je skutočný život, nie sci-fi a niekedy najlepšia technológia jednoducho nefunguje. Niektorí používatelia systému Android zistili, že táto funkcia ich prinútila opakovať frázu „Ok Google“ znova a znova do telefónu, ktorý nereaguje, a bezpochyby v tomto procese vykresľuje zvláštne črty.

Zatiaľ však nezúfajte, existuje niekoľko jednoduchých opráv, ktoré môžete vyskúšať, ktoré by mali softvér softvér na rozpoznávanie hlasu zabezpečiť a udržať palce bez rizika opakovaného zranenia.

Skontrolujte, či nie ste sami

Môže byť dobré vedieť, keď je problém skôr na vašej strane ako na Googli. Skontrolujte fóra podpory Twitter, Reddit a Google a zistite, či sa iní používatelia sťažujú, že na ich telefónoch prestala fungovať funkcia detekcie hlasu Google, Google a Hey Google.

Najbežnejšie riešenie, jednoducho uchovať funkciu Voice Match a opraviť tak detekciu Google, nefunguje, pretože možnosti v nastaveniach sú sivé. V takom prípade, keď ste si prešli podrobnými možnosťami uvedenými nižšie, budete musieť počkať, kým Google zavedie opravu. Upozorňujeme, že Google nie vždy tieto opravy oznamuje okamžite, takže sledujte online komunity.

Skontrolujte svoje jazykové nastavenia

Ak na vás Google Assistant nereaguje, je to možno preto, že hovoríte nesprávnym jazykom. Americká angličtina bude predvoleným jazykom pre mnohých používateľov, ale stále stojí za to skontrolovať ju v nastavenie menu a úpravy podľa potreby. Ak to chcete urobiť, prejdite do aplikácie Google, potom do jej hlavnej ponuky a potom do časti nastavenie > Hlas (pod Vyhľadávanie ) a potom vyberte príslušný jazyk (príslušné jazyky) z Hlas Ponuka.

Tam uvidíte desiatky jazykových možností, každá so začiarkavacím políčkom, takže môžete podľa potreby nastaviť primárny a sekundárny jazyk. Google automaticky zistí, ktorým jazykom hovoríte, a automaticky medzi nimi prepne. Ak ovládate viac jazykov, upozorňujeme, že rozpoznávanie hlasu v iných jazykoch ako v angličtine môže byť niekedy nižšie.

Skontrolujte svoje jazykové nastavenia

Váš problém môže vyriešiť aj aktualizácia jazykového balíka. Z toho istého Hlas menu, choďte na Offline rozpoznávanie reči a stiahnite alebo aktualizujte svoj anglický (USA) jazykový balík.

Skontrolujte svoje jazykové nastavenia

Skontrolujte mikrofón na zariadení

Ako hlasový systém sa Google Assistant spolieha na nepretržitý prístup k mikrofónu vášho smartphonu. Po otvorení aplikácie Google by sa ikona mikrofónu na pravej strane vyhľadávacieho panela mala javiť ako tučná s úplne tvarovanými čiarami. Ak má prerušovanú čiaru, môžete mať problém s mikrofónom.

Skontrolujte mikrofón na zariadení

Môže to byť spôsobené nečistotami v malom otvore pre mikrofón, ktorý sa často nachádza vedľa nabíjacieho portu - opatrne ho popreháňajte zatváracím špendlíkom alebo podobným predmetom, aby ste ho odstránili, a často problém vyriešite. Ak to nefunguje, skontrolujte nastavenia mikrofónu v aplikácii Google.

Prečítajte si tiež:

Aplikácie spustené na pozadí príležitostne vydávajú zvuky, ktoré môžu rušiť mikrofón, ktorý sníma váš hlas, takže ich tiež skontrolujte - a zatvorte všetky, o ktorých si myslíte, že vydávajú zvuk.

Ak máte Samsung, vypnite S Voice alebo Bixby

Aj keď neexistuje jasný dôvod, zdá sa, akoby Google Assistant nebol vždy kompatibilný s Bixby (alebo so staršou aplikáciou S Voice) na telefónoch Samsung. Ak máte nainštalovaný Samsung s technológiou Bixby alebo S Voice a radšej by ste použili hlasového asistenta Google. Najlepšie urobíte, ak na svojom zariadení úplne deaktivujete Bixby alebo S Voice. Ak to chcete urobiť, jednoducho vyhľadajte ikonu aplikácie pre S Voice alebo Bixby, potom ju dlho stlačte a vyberte Zakázať .

Ak máte Samsung, vypnite S Voice alebo Bixby

Vylúčte všetky jednoduché opravy

Môže to byť zrejmé, ale Asistent Google na svoju činnosť potrebuje Wi-Fi alebo mobilné dáta. Skôr ako začnete hľadať, skontrolujte, či je vaše zariadenie pripojené. Tiež, a toto je pravdepodobne najstaršia rada v knihe. Rýchly reštart nikdy nezaškodí - niekedy sa naozaj stane mágia. A v neposlednom rade skontrolujte, či je detekcia ok Google skutočne zapnutá. Ak to chcete urobiť, otvorte aplikáciu a potom jej hlavné menu, potom prejdite na nastavenie > Hlas (pod Vyhľadávanie )> Detekcia Voice Match . Odtiaľ funkciu zapnite.

Vylúčte všetky jednoduché opravy

Opätovné preškolenie hlasového modelu Google

Asistent Google niekedy z neznámych dôvodov nezachová príkazy, ktoré ste mu dali. Ak zlyhajú iné možnosti, môže byť čas na preškolenie vášho digitálneho spoločníka.

  1. Otvorené nastavenie > Google> Vyhľadávanie > Hlas
  2. Uistite sa, že prístup pomocou Voice Match je zapnuté .
  3. Odtiaľ klepnite na Preškoliť hlasový model a po výzve zopakujte OK Google a Hey Google.
  4. Asistent by mal znova reagovať na váš hlas ako obvykle.

Mali ste problémy s Asistentom Google? Zmeškali sme nejaké užitočné opravy? Dajte nám vedieť nižšie.