NSFW: Význam a ako to v skutočnosti funguje

NSFW je zvláštna všestranná internetová skratka, ktorá sa nachádza v článkoch o internete a príspevkoch na sociálnych sieťach. Čo však v skutočnosti znamená NSFW, odkiaľ pochádza a ako ho používate? Nerobte si starosti, budeme hovoriť o NSFW: Význam a ako to v skutočnosti funguje. Poďme začať!

Not Safe for Work (NSFW)

Skratka NSFW znamená nie je bezpečné pre prácu . Keď ho použijeme správne, NSFW je varovanie, ktoré naznačuje, že odkaz na webovú stránku, video, fotografiu alebo zvukový klip obsahuje nevhodný obsah. Aj keď toto slovo je zvyčajne spojené s pornografiou. Často sa používa ako výstražná značka pre násilný, faul, urážlivý alebo dokonca politicky nabitý obsah.

Napriek svojmu doslovnému významu (nie je bezpečný pre prácu), skratka NSFW vás chráni akýkoľvek druh verejnej hanby (alebo, ako viete, z traumatizovania vašich detí tiež). Môžete to vidieť v názve videa na YouTube, v hlavičke e-mailu alebo pred odchádzajúcim odkazom na webe alebo v spravodajskom článku.

V niektorých prípadoch ľudia používajú NSFW na označenie toho, čo môže vytvoriť webová stránka ty nepríjemné - to je šírka slova, s ktorým máme do činenia. V týchto situáciách je NSFW niekedy sprevádzané a spúšťacie slovo alebo TW štítok. Video, ktoré obsahuje podrobné obrázky vojny. Ako napríklad, možno označený NSFW TW: Vojna , alebo niečo v tomto zmysle.

Etymológia NSFW

Vyhnúť sa nevhodnému obsahu je pomerne ľahká úloha. Filmy, ktoré majú hodnotenie R, špinavé časopisy boli označené ako napr. A Maury Show otvoril s varovaním, že by ste mali čo najskôr vyhodiť všetky deti z miestnosti.

Ale v dobe internetu môže ktokoľvek vytvárať obsah. A ako by ste čakali, ľudia málokedy cítia potrebu označiť svoje fotografie, videá a webové stránky ako nevhodné. (Aby sme boli spravodliví, ľudia zvyčajne zverejňujú svoje správy nevhodný obsah v komunitách, kde sa obsah skutočne považuje za vhodný.)

Z tohto uhla vyzerá NSFW ako moderná inkarnácia. Táto šou obsahuje scény, ktoré môžu niektorých divákov uraziť. A aj keď to ľudia môžu teraz tak používať, slovo je v skutočnosti reakciou na veľmi konkrétny problém.

Ako uvádza VICE, slovo NSFW vychádza z kultúry fóra Snopes.com. Ešte v roku 1998 prišla na fórum žena, ktorá sa sťažovala, že používatelia majú označovať nevhodné príspevky ako NFBSK - nie pre britské školské deti. Možno si mala kúpiť kópiu softvéru Net Nanny.

Táto sťažnosť sa každopádne zmenila na vtip Snopes. To bolo tak bože vtipné že sa Snopes rozhodli vytvoriť fórum NFBSK. (Neobťažujte sa s jej hľadaním; je to v podstate celoročná epizóda South Park.)

NFBSK sa popularizoval ako žart, riešil však vážny problém, ktorý iné slová nedokázali opísať. Internet je špinavý, ale je všade. Postupom času sa NFBSK pomaly dostával do nespočetného množstva fór a chatovacích miestností. Zjednodušene na NSFW, a hej, teraz je to v Websterov slovník !

Kedy hovoríš NSFW?

Na rozdiel od iných internetových žargónov je použitie slova NSFW naozaj veľmi jednoduché. Môžete ho použiť ako štítok alebo ako doslovnú skratku vo vete. To je všetko.

Ako označenie je NSFW užitočný, iba ak príde predtým nevhodný obsah, ktorý odosielate. Patrí do hlavičky e-mailu, príspevku Reddit alebo webovej stránky. A hoci weby ako YouTube radi automaticky prehrávajú videá, pridávajú sa NSFW k názvu nevhodných videí je stále dobrý nápad.

A áno, mali by ste to robiť aj pre textové správy. Stačí pridať NSFW na správy, ktoré obsahujú odkazy na nevhodný obsah. Ak k správe pripájate fotografie alebo videá, predtým, ako kliknete na toto tlačidlo odoslať, požiadajte príjemcu, či môže prijímať obsah NSFW. (Ak si myslíte, že im to bude nepríjemné, pravdepodobne by ste im aj tak nemali posielať nevhodný obsah.)

Ako doslovnú skratku jednoducho použijete NSFW tam, kde to gramaticky zapadá nie je bezpečné pre prácu. Ak vám niekto pošle odkaz, napríklad, môžete sa opýtať, je to NSFW?

Frázu SFW (bezpečné pre prácu) sme si spomenuli už skôr v tomto článku. Rovnako ako NSFW, slovo SFW možno použiť ako štítok alebo ako doslovnú skratku. Môžete tiež označiť správy, e-maily alebo odkazy ako SFW a svojim priateľom môžete položiť otázky ako: Je to SFW?

Záver

Dobre, to bolo všetko, ľudia! Dúfam, že sa vám tento článok bude páčiť a bude pre vás užitočný. Dajte nám o tom spätnú väzbu. Tiež, ak máte ďalšie otázky týkajúce sa tohto článku. Dajte nám potom vedieť v sekcii komentárov nižšie. Čoskoro sa ozveme.

bin súbor do iso

Prajem vám krásny deň!

Pozri tiež: Ako vytvoriť snímku obrazovky v systéme Windows - Výukový program