Nexus 6 Custom ROM - všetko, čo potrebujete vedieť

Vlastná ROM pre Nexus 6

Hľadáte najlepšiu Nexus 6 Custom ROM? Google Nexus 6 uvedený na trh v októbri 2014. Smartfón vyšiel z krabice s Android 5.0 Lollipop a potom inovujte na Android 7.1.1 Nougat. Chcete nainštalovať alebo stiahnuť ľubovoľnú vlastnú ROM pre zariadenie Nexus 6? Ak áno, potom ste na správnom mieste. Tu spomenieme všetku prispôsobenú ROM pre Nexus 6. Ak máte zariadenie Nexus 6, možno viete, že sa toto zariadenie spúšťa v operačnom systéme Android. Najväčšou výhodou systému Android je, že ide o projekt typu open-source. To umožňuje každej komunite prispôsobiť a vyvinúť ROM pre svoj smartphone.

Pokiaľ hovoríme o špecifikáciách, potom je vybavený 5,96-palcovým displejom s rozlíšením obrazovky 1440 x 2560 pixelov. Nexus 6 poháňa procesor Qualcomm Snapdragon 805 spojený s 3 GB RAM. Smartfón obsahuje 32/64 GB vnútornej pamäte. Fotoaparát Nexus 6 sa dodáva s predným fotoaparátom s rozlíšením 13 MP a 2 MP. V tomto článku si ukážeme, ktoré z najlepších vlastných ROM pre Nexus 6 sú teraz k dispozícii.

Pred prechodom na inštaláciu a stiahnutie sa pozrime na rozdiel medzi CUSTOM ROM a STOCK ROM.

Pozri tiež: Najlepšie vlastné ROM pre Nexus 5 (Oreo a Nogut)

Android Stock ROM:

Zakaždým, keď si kupujete úplne nové zariadenie s Androidom, dodáva sa so pamäťou Stock ROM, známou tiež ako firmvér. Skladová pamäť ROM je predinštalovaný operačný systém vo vašom mobilnom zariadení. Ponúka obmedzené funkcie definované výrobcom mobilných telefónov. Ak chcete do svojho prístroja pridať ďalšie funkcie, budete sa musieť uchýliť k vlastnej ROM.

Čo je to Custom ROM?

Všetci vieme, že Android je platforma otvoreného zdroja, kde odborníci môžu odoberať všetok zdrojový kód od spoločnosti Google a vytvárať od nuly svoje vlastné obrázky OS pre mobilné telefóny a tablety. Táto domáca alebo vlastná aplikácia je známa ako Vlastná ROM. Vlastná ROM nahrádza váš mobilný OS (Stock ROM), ktorý sa dodáva s telefónom alebo tabletom. Dodáva sa tiež s jadrom, ktoré z neho robí úplne samostatný operačný systém. Niektorí odborníci v komunite Android teda prispôsobia operačný systém Android jednoducho odstránením všetkého odpadu a vytvoria z neho čistý zážitok pre Android bez aplikácií nainštalovaných na operátoroch alebo aplikácií OEM.

Custom ROM je vývojármi a komunitou pravidelne aktualizovaný, kde riešia všetky hlásenia týkajúce sa chýb. Custom ROM vám tiež umožní čeliť novému OS Android, aj keď operačný systém pre váš mobil nie je k dispozícii.

Zoznam vlastných ROM pre Google Nexus 6

Vlastná ROM pre Google Nexus 6

Tu je kompletný zoznam najlepších vlastných ROM pre Google Nexus 6. Ak chcete nainštalovať alebo stiahnuť ľubovoľnú vlastnú ROM pre Google Nexus 6, potrebujete vo svojom mobilnom zariadení TWRP Recovery. Po nainštalovaní TWRP môžete vo svojom zariadení Google Nexus 6 spustiť inštaláciu alebo stiahnutie vlastnej pamäte ROM alebo akýchkoľvek úprav.

Ak máte TWRP, môžete tu jednoducho flashovať jednu z najlepších vlastných ROM pre Google Nexus 6. Ako sme už povedali, na výber je z rôznych vlastných ROM. Nie všetky vlastné ROM sú myslené na to, aby boli stabilné na použitie ako každodenný ovládač. Stačí si prečítať popis a pozoruhodné funkcie, ktoré sú súčasťou vlastnej pamäte ROM pre zariadenia Google Nexus 6.

čo je to zdvorilostný úver Amazon

Android 11:

Android 11, 11. iterácia spoločnosti Google sa javí ako Android 10, ale s najnovšími funkciami a zmenami. Táto aktualizácia prináša bubliny chatu, históriu upozornení, upozornenia na konverzácie, ovládacie prvky inteligentného zariadenia, jednorazové povolenie, záznamník obrazovky, nové ovládacie prvky médií, vylepšenú tmavú tému s plánovacím systémom, návrhy aplikácií, bezdrôtové rozhranie Android auto a oveľa viac.

Android 10 Q:

Android 10 ponúka vstavané rozhranie API pre viac kamier, skríning hovorov, inteligentné odpovede v oznamovacom paneli, vylepšenú kvalitu hovorov, podporu 5G, funkciu bublín, živé titulky a oveľa viac. Nový variant však vylepšuje aj režim Focus či výdrž batérie. Pretože je úplne totožný s režimom Nerušiť atď. Namiesto systému Android 10 obsahuje aj 65 nových emodži.

Android 9 Pie:

Android 9.0 Pie je 9. iteráciou a významnou aktualizáciou operačného systému Android od spoločnosti Google. Nový Android Pie však prináša nástupcovi Android Oreo rôzne dizajnové zmeny. Najvýraznejšou funkciou je ale navigačný systém založený na gestách. Medzi rôzne ďalšie funkcie systému Android 9 Pie patria prepracovaný posúvač hlasitosti, nový dizajn používateľského rozhrania rýchlych nastavení, pokročilá batéria s podporou AI, vylepšený adaptívny jas, podpora zárezov, manuálny výber motívov, informačný panel Android, ktorý Google nazýva Digital Wellbeing, a mnoho ďalších funkcií.

Android Oreo:

Android 8.1 Oreo je ďalšia nová aktualizácia systému Android Oreo, ktorá bola uvedená na trh v auguste 2017. Je to 8. iterácia operačného systému Android a prichádza s mnohými novými funkciami, ako sú:

 • Nové emodži
 • multi-okno
 • režim obraz v obraze
 • Lepšie verejné Wi-Fi pripojenie
 • Vylepšené oznámenia
 • Kanály oznámení
 • Bodky s oznámením
 • Google Play Protect
 • Projekt Treble
 • Automatické dopĺňanie
 • Lepšia výdrž a výkon batérie
 • Ponuka Nové nastavenia
 • Vylepšenia používateľského rozhrania

OS Lineage:

Lineage OS je dedičstvom starého populárneho vlastného firmvéru známeho ako CyanogenMod alebo CM. Spoločnosť, ktorá stojí za Cyanogen.Inc, však stiahla slávny Android mód, CyanogenMod, ktorý nechal mnohých svojich používateľov sklamaných.

Lineage OS je najlepšia vlastná ROM pre akýkoľvek mobilný smartphone. Lineage ROM pre Google Nexus 6 Active má mnoho pozoruhodných funkcií. Ponúka tému, zmenu veľkosti navigačného panela, prispôsobiteľný stavový riadok, farbu navigačného panela a prispôsobenie, funkciu rýchleho prepínania a mnoho ďalších funkcií.

Mokee OS:

Mokee je nový vlastný OS založený na CyanogenMod (Now, Lineage OS). Je to však projekt Open Source, ktorý neustále aktualizuje zdrojový kód s novým vývojom bez toho, aby zabudol kombinovať všetky špeciálne funkcie. Operačný systém Mokee vyrába malý komunitný vývojár, ktorý spustil tento projekt 12. decembra 2012. ROM ponúka všetky nové funkcie od spoločností Omni, Slim AOSPA, CyanogenMod (Lineage) atď. A prináša ich vlastné funkcie súčasne čas.

AOSP Extended ROM:

Táto ROM je založená na zdrojovom kóde AOSP, ktorý prináša veľa čerešňových záväzkov z rôznych ďalších projektov. Keďže je založený na AOSP, poskytuje plynulý a plynulý zážitok po vybalení z krabice. Vývojár AOSP Extended sľúbil, že pridá veľa nových funkcií a vylepší ich pre budúce aktualizácie. Rovnako ako mnoho iných vlastných ROM, aj AOSP Extended ROM ponúka mnoho funkcií, ako je prispôsobenie Lockscreen, Theming, AOSPA Pie, navbar / Flingbar DU a mnoho ďalších funkcií.

AOKP OS:

AOKP OS je tiež známy ako Android Open Kang Project. ROM je však vlastná open-source ROM založená na OS Android. Tu Kang znamená slang známy ako odcudzený kód. Je to bezplatný softvér s otvoreným zdrojovým kódom pre oficiálne vydania projektu Android Open Source Project od spoločnosti Google s pridanými a originálnymi funkciami, kódom a ovládaním od tretích strán.

ArrowOS:

ArrowOS je ďalší nový Custom ROM a je to open-source projekt inšpirovaný AOSP, ktorý bol zahájený s cieľom udržiavať veci čisté, jednoduché a upravené. ROM prináša rovnakú funkciu, ktorá je veľmi užitočná pri prispôsobovaní ROM a nakoniec je zameraná na zabezpečenie plynulého výkonu s dobrou výdržou batérie.

DotOS:

DotOS je skratka termínu Droid On Time Operating System. ROM vyvíjajú členovia tímu a komunita: Ganesh Varma a Kuber Sharma. ROM prináša veľa nových funkcií a vylepšení a tiež zlúčil niektoré funkcie z Best Custom ROM.

AOSiP OS:

AOSiP OS znamená úplnú formu ilúzneho projektu Android Open Source. Je to kvalitná zákazková ROM, ktorá je založená čisto na zdroji Google AOSP. Skrútené s novými funkciami a spojené so stabilitou. S touto ROM teraz môžete čeliť skutočnému systému Android Oreo.

Pixel Experience:

Pokiaľ ide o možnosti prispôsobenia, Pixel Experience ROM ponúka úplné minimum, pretože jeho hlavným cieľom je ponúknuť stabilný a plynulý zážitok z telefónu Pixel. Vo väčšine iných vlastných pamätí ROM teda nie je veľa možností prispôsobenia, ktoré by ste mohli zobraziť.

Zahŕňa však veľa funkcií Google Pixel, ako sú pravidlá, Always-On Display, vlastné farby prízvuku, písma atď. Zahŕňa tiež funkcie, ktoré spoločnosť Google spustila v najnovšej Pixel Feature Drop. Dodáva sa tiež s predinštalovanými aplikáciami Google Apps, ktoré nájdete na zariadeniach Pixel. Preto by ste ich nechceli inštalovať osobitne.

Nexus 6 Custom ROM obsahuje mnoho funkcií telefónov Pixel, ktoré sú náročné na zdroje. Vaše používateľské rozhranie Nexus 6 sa však po prvom spustení môže cítiť trochu pozastavené.

Jedinou sklamanou súčasťou Pixel Experience ROM je podpora vývoja a aktualizácií. ROM nie je možné aktualizovať pomocou najnovšej bezpečnostnej opravy kvôli absencii správcu zariadenia.

galaxy s7 edge vlastné rom

Ak teda chcete na svojom Nexus 6 získať stabilný Pixel zážitok, vyskúšajte Pixel Experience ROM.

ViperOS:

ViperOS je najlepší vlastný firmvér založený na kóde AOSP, ktorý má však vlastné vlastné režimy. Táto ROM je veľmi populárna pre svoje špeciálne funkcie od všetkých CM, Lineage, Omni AOSPA, Slim, atď. ROM bola navrhnutá, keď Google spustil kód pre Android 7.1 Nougat. Teraz sa stáva jedným z najstabilnejších vlastných firmvérov s rôznymi úpravami a vlastnosťami.

Zatiaľ nespustené

Havoc OS:

Havoc OS je ďalší najlepší Custom ROM navrhnutý na báze Lineage OS a prináša úplne nové funkcie, ktoré v iných Custom made ROM nie sú. ROM však prináša zaoblené používateľské rozhranie pre celý systém, funkcie Battery Teak, podporu spektra, vylepšenia stavového riadku, možnosti OmniSwitch a Slim recent pre rýchly multitasking a oveľa viac.

Všetky ROM;

Omni ROM je ďalšia najlepšia vlastná ROM navrhnutá mnohými vývojármi, ktorých už možno poznáte Xplodwild, Chainfire a Dees_Troy . ROM je však založený na AOSP (Android Open Source Project) a vyvinutý s mnohými vylepšovacími a prispôsobovacími funkciami. Podobne ako všetky ostatné bežné pamäte ROM, aj Omni ROM ponúka niektoré jedinečné funkcie.

vyrobené v kanade kodi repo

crDroid:

crDroid je navrhnutý tak, aby zlepšoval výkon a spoľahlivosť oproti štandardnému Androidu pre vaše zariadenie smartphone. Snaží sa tiež priniesť veľa nových funkcií, ktoré dnes existujú. Vychádzame hlavne z operačného systému Lineage OS, takže jednoducho používajte vlastné jadrá kompatibilné s nimi!

Remix vzkriesenia:

Resurrection Remix je kombináciou stability danej CM a funkcií z pôvodných verzií Remix a Slim Omni, ktoré poskytujú najlepšiu kombináciu výkonu, sily, prispôsobenia a najnovších funkcií prinesených priamo do vášho mobilného zariadenia. Táto ROM je stabilná, plne funkčná a kombinovaná s najnovšími vlastnosťami otvorených ROM ROM. ROM tiež poskytuje veľa najlepších originálnych doplnkov Resurrection Remix ROM v zostavách, ktoré zahŕňajú to najlepšie z prispôsobenia, výkonu, výkonu a najnovších funkcií vášho zariadenia!

MIUI:

MIUI 12 je nová iterácia MIUI ROM navrhnutá spoločnosťou Xiaomi. ROM sa tiež používa na mnohých zariadeniach ako prispôsobená ROM. Je vyvinutý na základe OS Android. Tiež prichádza s množstvom nových funkcií, ako je podpora Theme, Mi Launcher bez zásuvky aplikácií, prispôsobenie stavového riadku a mnoho ďalších funkcií.

BlissROMy:

BlissROMs tiež prichádza s obrovským výberom možností prispôsobenia z celej komunity Android. Namiesto toho poskytuje do ROM pridané niektoré zo svojich vlastných jedinečných funkcií. Stabilné zostavenie ROM je založené na Androide 10 (alebo Android Q) a prináša všetky vychytávky, ktoré spomínané zostavenie Androidu má.

Dusík OS:

Nitrogen OS je najlepšia vlastná ROM, ktorá prináša množstvo funkcií so zážitkom zo systému Stock Android, rovnako ako smartphone Pixel.

Flyme:

Flyme je popredajný a sériový firmvér vyvinutý spoločnosťou Meizu pre smartphony založené na OS Android. Niektoré z jeho pozoruhodných funkcií sú úplne prepracované aplikácie, optimalizácia výkonu a použiteľnosť jednou rukou.

Záver:

Úprimne povedané, neexistuje žiadna konkrétne najlepšia ROM pre každého, pretože je to subjektívne. Pravdepodobne uprednostňujem viac funkcií ako výkon, a vy pravdepodobne nie, atď. A to je myšlienka tohto článku, dostať špičkové vlastné pamäte ROM pod jednu strechu a umožniť vám vybrať si, ktorá z nich je najlepšou vlastnou ROM pre váš Nexus 6P. Určite by som sa však chcel podeliť o svoje vlastné skúsenosti a poskytnúť návrhy, ktoré vychádzajú z môjho osobného použitia.

Pokúsili sme sa zhromaždiť najlepší možný zoznam pre našich milovaných čitateľov. Ak si myslíte, že nám niektorý z vašich obľúbených položiek chýbal, dajte nám vedieť komentárom nižšie. Určite to zaradíme na zoznam.

Prečítajte si tiež: