Nové modely Nintendo Switch sa už vyrábajú

Nové modely Nintendo Switch sú na ceste, uvádzajú zdroje a nebudú vás stáť nijako draho - napriek potenciálnemu nebezpečenstvu colnej vojny Donalda Trumpa s Čínou.

V marci sme vás informovali, že Nintendo tento rok odošle dva nové modely komfortu, o ktorých sa predpokladá, že budú odhalené na E3 2019. Deklarácia sa však nestala na začiatku počítačovej hry, podľa Wall Street Journal (a zdrojov v sieti obchodov Nintendo), zariadenia práve vstúpili do generácie.

Nové modely Nintendo Switch

Jeden z nové modely Nintendo Switch bude údajne vyzerať ekvivalentne s prvou formou, avšak s vylepšenými vnútornými časťami. Nebude to také neuveriteľné ako pre PlayStation 4 Pro alebo Xbox One X, bude však prepracované v podobnom zmysle ako nové modely Nintendo 3DS. Medzitým sa spolieha na to, že druhý nový prepínač oháňa iný vzhľad, avšak s nižšími špecifikáciami, vďaka ktorým by bol cenovo dostupnejší. Predpokladané zmeny zahŕňajú vylúčenie zvýraznenia Joy-Con hromu a voľbu ísť do ruky ako keby.

Správa zaručuje, že spoločnosť Nintendo v ponuke starostlivosti o výhody presunula generáciu prvej formy a dva nové modely do juhovýchodnej Ázie kvôli návrhu Trumpovej organizácie 25% dovozný poplatok za pomôcky vyrobené v Číne.

Tarify môžu spôsobiť vyššie ceny za herné konzoly počítačových hier vyrobené v Číne, ktoré zahŕňajú Nintendo Switch, PlayStation 4 a Xbox One. Spoločnosti Nintendo, Sony a Microsoft si môžu priplatiť ďalšie náklady samy, čo však vážne ovplyvní to, koľko peňazí zarobia na dohodách o podpore.

Tiež si pozrite: Spoločnosť Microsoft chcela hru Halo: The Master Chief Collection na PlayStation 4

S prebiehajúcimi rámcami Wall Street Journal uviedli, že sa môžu čoskoro vybiť, zostáva však hmlisté, keď Nintendo vyhlási nové modely. Na E3 2019 sa organizácia skôr sústredila na odhaľovanie nových zábavných aktivít, vrátane spin-offov The Legend of Zelda: Breath of the Wild, No More Heroes III, Contra: Rogue Corps, The Dark Crystal: Age of Resistance Tactics a prístav Zaklínača 3.

Nintendo navyše poskytlo viac údajov o nedávno oznámených tituloch The Legend of Zelda: Link’s Awakening, Luigi’s Mansion 3, Animal Crossing: New Horizons, Marvel Ultimate Alliance 3: The Black Order, Pokémon Sword and Shield a Astral Chain