NASA zhabala 125 miliónov dolárov na dotácie na výrobu jadrových raketových pohonov

NASA získala celkovú sumu 125 miliónov dolárov na vytvorenie rámcov atómového pohonu pre svoju budúcu raketu. Pocta bola prvýkrát odhalená webom ProfoundSpace.org, bola udelená ako črta úplnej dotácie vo výške 22,3 miliárd dolárov spoločnosti NASA na návrh zákona o rozpočtových prostriedkoch na podnikanie, kapitál a vedu (CJS), ktorý tento mesiac schválil Výbor pre rozpočtové prostriedky domu.

Záujem návrhu zákona o atómový ohrev je základný, pretože NASA sa do roku 2024 bude pohybovať v smere štruktúry letového exponátu, uviedol Robert Aderholt, americký agent pre štvrtú oblasť Alabamy v Kongrese, uprostred značenia návrhu zákona podvýborom pred májom.

fotoaparát zlyhal na okraji Galaxy S7

NASA

Žiadna teplá atómová raketa nikdy neletela, a to napriek skutočnosti, že NASA skúmala pravdepodobnosť už v 60. a 70. rokoch predtým, ako túto myšlienku odhodila. V atómovej teplej rakete by sa tekutý taký tekutý vodík pomocou atómového reaktora ohrial na neuveriteľne vysokú teplotu a potom by sa pomocou trysky urýchlil. To sa potom používa na výrobu stlačeného paliva, pričom jeho vitalita nahradí vitalitu zmesi syntetických zmesí reagujúcich na palivo v zloženej rakete.

Túžbou po atómovej teplej rakete je, aby mohla znížiť čas pohybu pre misie v hlbokom vesmíre. To by malo význam pre budúce misie na Mars. Mohlo by sa to tiež pravdepodobne použiť ako súčasť navrhovaného pristátia na mesiaci 2024. Správa o návrhu zákona, v ktorej sa uvádza, že NASA musí zostaviť, viacročný plán, ktorý umožní prehliadku atómového tepla zahrňujúci časový harmonogram vesmírnej výstavy a vykreslenie budúcich misií a podnetov a mocenských rámcov, ktoré táto schopnosť posilní.

Tiež si pozrite: Asistent Google teraz prijíma objednávky jedál

NASA doposiaľ nevyhlásila, že by nejaký oficiálny zámer pri svojich pripravovaných vesmírnych misiách využil inováciu atómového pohonu. Nech je to akokoľvek, mohlo by sa to (a zjavne aj zmení), pretože sa inovácia dodatočne vytvorí. V diskurze 26. marca, ktorý sa konal na zasadnutí Národnej rady pre vesmír v Huntsville v Alabame, viceprezident Mike Pence uviedol: „Stále viac sa tlačíme do nášho blízkeho planetárneho systému, potrebujeme nové invenčné rámce pohonu, aby sme sa tam dostali - vrátane atómovej energie.

Je hlavná vec nadradená niečomu vesmírnym silám? Je zrejmé, že vesmírny tvar riadil atómový teplý impulz!