Mac Pro a 6K displej vyjdú v septembri

Mac ProProfesionálny Mac Pro v dizajne strúhadla na syr a displej Pro XDR s rozlíšením 6K a aktívnym chladením sa majú objaviť v septembri 2019. To je teraz možné vidieť na webových stránkach spoločnosti Apple.

Ak otvoríte webové stránky spoločnosti Apple v USA bez aplikácie Adblocker a na počítači Mac Pro kliknete na položku Upozorniť, zobrazí sa vyskakovacie okno, v ktorom je oznámený skorý vzhľad profesionálneho počítača na september 2019. Presnejší dátum sa z neho nedá vyčítať. Očakáva sa, že Apple v septembri usporiada akciu pre iPhone, ktorá sa samozrejme dobre hodí - na trh by tak mohol prísť aj Mac Pro a nový iPhone.

Mac Pro je k dispozícii s novými procesormi Intel Xeon vo variantoch až s 28 jadrami. Pridajte k tomu neuveriteľných 12 slotov DIMM, takže počítač môže byť vybavený až 1,5 terabajtu pamäte RAM. K dispozícii je tiež osem PCI slotov pre rozširujúce karty, z ktorých môžu byť štyri grafické karty s 56 TFlops. Medzi rozhrania patria 2 x Thunderbolt 3, 2 x USB-A a audio a 2 x 10 Gigabit Ethernet. Mac Pro stojí v štandardnej verzii 5 999 dolárov s 8-jadrovým Xeonom a 32 gigabajtmi RAM, ako aj 256-gigabajtovým SSD a AMD Radeon Pro 580X bez DPH.

Pro Display XDR s 32-palcovou uhlopriečkou a 6k rozlíšením je pripojený cez Thunderbolt 3 k počítaču a je mimoriadne jasný s 1 600 Nits. Displej stojí 4 999 dolárov, stojan stojí ďalších 999 amerických dolárov.

Odporúčané: Luna Display sa nevzdáva napriek Sidekickovi v macOS Catalina

Teraz je povinná otázka pre našich čitateľov: Vnímate sa ako aplikácia pre Mac Pro a kde to je? Skutočne by nás zaujímal scenár nasadenia - nie preto, že si myslíme, že je Mac Pro prehnaný, ale preto, že chceme, aby čitatelia čitateľom ukázali, čo sa dá s takýmto zariadením robiť.