Zoznam vlastných ROM Nexus 6P založených na Androide 10

Čo viete o vlastných ROM Nexus 6P? Ste pripravení inovovať svoj Nexus 6P na Android 10? Potom sa musíte pokúsiť nainštalovať na ňu vlastnú ROM. V tomto článku som diskutoval o niekoľkých najlepších vlastných pamätiach ROM pre Nexus 6P. Je založený na Androide 10. Tieto ROM budú kategorizované na základe - výkonu, aktualizácií, stability a ďalších funkcií.

V sérii Nexus od spoločnosti Google bol Huawei Nexus 6P posledným telefónom a je to koniec generácie cenovo priaznivej, ale vlajkovej lode. Telefón sa ukázal ako silný uchádzač proti vlajkovým lodiam OEM (okrem neslávneho problému s bootloopom).

Nexus 6P tiež získal svoju poslednú oficiálnu aktualizáciu softvéru v decembri 2018, ktorá bola založená na Androide 8.1 Oreo. Oficiálnu podporu systému Android 9 Pie od spoločnosti Google bohužiaľ nemôže získať. Pretože Android je otvorený zdroj, nemôže vás pri aktualizácii mobilného telefónu zastaviť, však?

Cieľ vlastných ROM sa nezredukuje na to, aby ste mohli vo svojom telefóne používať najnovší model systému Android. Ďalej sa rozširuje. Zákaznícke pamäte ROM vám však tiež ponúkajú veľkú flexibilitu a možnosti prispôsobenia mobilného softvéru podľa vašich požiadaviek, a to vizuálne aj výkonovo.

Ak máte Nexus 6P a doposiaľ nemôžete prekonávať cesty pomocou vlastných pamätí ROM, je to ten najlepší čas na prechod. Pomôžu vám získať najnovšiu verziu systému Android a bezpečnostnú opravu v mobile, ale dodajú vám úžasné vlastnosti, ktoré základný softvér nemá.

Nexus 6P, vlastné ROM

Zariadenia Google sa vždy stali vývojovo najpriaznivejšími a ľahko prispôsobiteľnými. Nexus 6P sa nijako nelíši. Pri uvedení na trh v roku 2015 sa uskutočnilo zhromaždenie rôznych vlastných pamätí ROM, ktoré sú pre telefón k dispozícii.

Okrem akciového softvéru / ROM máte veľa možností, pokiaľ ide o vlastné ROM, a každá z nich sa bude svojimi spôsobmi dosť líšiť. A už nemusíte inštalovať všetky ROMy, aby vyzerali čo najlepšie.

Tu sme teda zhromaždili najlepšie vlastné pamäte ROM pre Nexus 6P. Rovnako ako už bolo spomenuté vyššie, všetky tieto ROM boli vybrané na základe štyroch rôznych faktorov - výkon, stabilita, aktualizácie / podpora a úžasné funkcie. „Výdrž batérie“ je ďalšia najlepšia vlastnosť, ktorú by som zvážil.

LineageOS 17.1 ROM (Android 10)

ROM vám umožní získať Android 10 na vašom Nexus 6P so všetkými jedinečnými funkciami, ako je tmavá téma celého systému, lepšia navigácia založená na gestách, inteligentná odpoveď v upozorneniach a mnoho ďalšieho. Aplikácia LineageOS 17.1 obsahuje tiež veľa úžasných funkcií, ktoré vám pomôžu prispôsobiť časti softvéru podľa vašich požiadaviek.

Napríklad pomocou zabudovaných nastavení môžete ľahko prispôsobiť stavový riadok, hardvérové ​​klávesy, rýchle nastavenia a gestá. Vstavaný spúšťač Trebuchet v ROM však obsahuje aj svoj vlastný upravený model tematického enginu Google ako pohľad na zariadenia Pixel. Určite je tiež flexibilnejší a ponúka veľa prispôsobenia.

Ak hovoríme o výkone ROM, potom je vynikajúci. Najmä ak prichádzate zo skladu Android 8.1 Oreo. Pri porovnaní s niektorými inými ROM ROM pre Android 10 pre Nexus 6P si nevšimnete ani najmenšie oneskorenie.

V súčasnosti je však ROM k dispozícii ako neoficiálny port. Taktiež získava konzistentné aktualizácie od výrobcu vrátane najnovších opráv zabezpečenia systému Android. ROM tiež pridáva zabudovaný aktualizátor OTA. Pomôže vám to aktualizovať mobilný telefón na najnovší model, keď ho uvedie vývojár.

LineageOS 17.1 podporuje Nexus 6P.

Stiahnite si / nainštalujte ROM LineageOS 17.1 ROM pre Nexus 6P

PixelDust ROM

PixelDust je najnovšia prispôsobená ROM pre Android 10 pre Nexus 6P. Poďme sa baviť o jeho funkcii:

Počnúc funkciami, pretože ROM je založená na systéme Android 10, ponúka všetky úžasné funkcie operačného systému, ako je tmavá téma celého systému, najnovšia navigácia gestami, ovládanie polohy a ochrany osobných údajov a mnoho ďalších.

Veci budú skutočne zaujímavé, keď hovoríme o jej špeciálnych vlastnostiach, ktoré táto ROM ponúka, a podľa výrobcov by vám chýbali, keby neboli zahrnuté. Tieto funkcie sú vždy k dispozícii v ponuke „Nastavenia PixelDust“. Zahŕňa všetko, čo chcete pre prispôsobenie. A ideme na to:

  • Vždy zapnutý displej
  • Edge Lighting pre notifikácie
  • Pixel Themes: Akcentové farby, tvary ikon, písma a ďalšie
  • Spúšťač PixelDust
  • Prispôsobiteľné skratky na uzamknutej obrazovke
  • Prispôsobiteľné hodiny na stavovom riadku, batéria, dátum a ďalšie
  • Dvojitým klepnutím prepnete do režimu spánku na stavovom riadku a na uzamknutej obrazovke
  • Ponuka Advanced Reboot

ROM však obsahuje aj niektoré základné funkcie prispôsobenia, ktoré by vás potešili. PixelDust ROM sa dodáva s predinštalovanými aplikáciami Google z telefónov Pixel a môžete si tiež nainštalovať aplikácie Pixel 4 na svoj Nexus 6P.

ROM však prevádzkuje základné jadro vytvorené priamo z AOSP. Ponúka tiež určitú plynulosť a optimálny výkon v celom operačnom systéme.

skladový firmvér galaxy s7

Pokiaľ ide o vývoj / aktualizáciu, PixelDust ROM by sa každý deň aktualizoval pomocou najnovších mesačných bezpečnostných opráv. Znamená to, že môžete byť radi, pokiaľ ide o bezpečnosť a súkromie.

Stiahnite si / nainštalujte PixelDust ROM pre Nexus 6P

Pixel Experience ROM

Tu je ďalší z najlepších vlastných ROM pre Nexus 6P Pixel Experience ROM. Už nejaký čas sa stáva voľbou vlastnej ROM pre mnoho rôznych používateľov zariadení OEM. Umožňuje im tiež získať na svojich telefónoch všetky možnosti podobné technológii Google Pixel.

Pokiaľ ide o možnosti prispôsobenia, Pixel Experience ROM ponúka úplné minimum, pretože jeho hlavným cieľom je ponúknuť stabilný a plynulý zážitok z telefónu Pixel. Vo väčšine iných vlastných pamätí ROM teda nie je veľa možností prispôsobenia, ktoré by ste mohli zobraziť.

Zahŕňa však veľa funkcií Google Pixel, ako sú pravidlá, Always-On Display, vlastné farby prízvuku, písma atď. Zahŕňa tiež funkcie, ktoré spoločnosť Google spustila v najnovšej Pixel Feature Drop. Dodáva sa tiež s predinštalovanými aplikáciami Google Apps, ktoré nájdete na zariadeniach Pixel. Preto by ste ich nechceli inštalovať samostatne.

Zákaznícke pamäte ROM Nexus 6P obsahujú mnoho funkcií z telefónov Pixel, ktoré sú náročné na zdroje. Po prvom zavedení sa však môže vaše používateľské rozhranie zariadenia Nexus 6P cítiť trochu pozastavené.

Jedinou sklamanou súčasťou Pixel Experience ROM je podpora vývoja a aktualizácií. ROM nie je možné aktualizovať pomocou najnovšej bezpečnostnej opravy kvôli absencii správcu zariadenia.

root sm-s327vl

Ak teda chcete na svojom Nexus 6P získať stabilný zážitok podobný Pixel, vyskúšajte Pixel Experience ROM.

Stiahnite si / nainštalujte Pixel Experience ROM pre Nexus 6P

AOSP 10.0 ROM

AOSP ROM pre Nexus 6P vám umožní vychutnať si prvotriedny zážitok zo systému Android. Je to jedna z najlepších možností pre používateľov, ktorí chcú mať Android 10 na svojich mobilných zariadeniach bez akýchkoľvek ďalších funkcií alebo možností prispôsobenia. Toto vám umožní zažiť rovnaký výkon alebo stabilitu ako na oficiálnom firmvéri Android Oreo.

Pretože ROM je plne založený na Androide 10. Takže si chcete vychutnať všetky funkcie, ktoré ponúka tento najnovší model Android. Medzi tieto funkcie patrí úplne nová navigácia gestami, inteligentná odpoveď v upozorneniach, tmavá téma v celom systéme a ovládacie prvky ochrany súkromia a polohy.

Pokiaľ hovoríme o perspektíve výkonu a stability, AOSP 10.0 ROM ponúka plynulý a rýchly zážitok pri navigácii v OS alebo pri prepínaní aplikácií.

Pokiaľ ide o aktualizácie a vývoj, ROM obsahuje najnovšiu bezpečnostnú opravu Google a dá sa s ňou aktualizovať každý mesiac. Takže ak hovoríme o ochrane súkromia a bezpečnosti, ste úplne hotoví.

AOSP 10.0 ROM pre Nexus 6P je teda najlepšou voľbou pre tých, ktorí si radi zaobstarajú Android 10 na svojom mobile. Tiež nechcú žiadne možnosti prispôsobenia. Stále však môžete rootovať svoj mobilný telefón pomocou Magisku a používať moduly pre akýkoľvek typ prispôsobenia, ktoré by ste chceli.

Stiahnite si / nainštalujte AOSP 10.0 ROM pre Nexus 6P

Metóda Inštalácia vlastných ROM Nexus 6P

Technika inštalácie akýchkoľvek vlastných ROM je dosť jednoduchá a priama. Napriek tomu by som navrhol, aby ste prešli XDA vláknom ROM, ktoré ste vybrali na inštaláciu, pre inštalačné kroky poskytované priamo vývojárom.

Ak chcete nainštalovať vlastnú ROM, najskôr odomknite bootloader a potom na svojom Nexus 6P nainštalujte obnovu TWRP. Niektoré ROM môžu navyše podporovať File-based Encryption (FBE) a pre niektoré ROM si jednoducho nainštalujete neoficiálne zostavenie TWRP . Nielen to, ale tiež zaisťuje, že užívate a záloha všetkých vašich dôverných údajov.

Tu je niekoľko krokov, ako nainštalovať vlastnú ROM na Nexus 6P:

Krok 1:

Nainštalujte alebo stiahnite si súbor ZIP vlastnej ROM podľa vášho výberu.

Krok 2:

Potom nainštalujte súbor ZIP GApps, ak chcete. Zaistite, aby niektoré vlastné pamäte ROM, ako napríklad Pixel Experience, boli dodávané so zabudovanými aplikáciami Google. Pre tieto ROM nechcete inštalovať a flashovať GApps ZIP.

Krok 3:

Stiahnite si tiež najnovší súbor Magisk ZIP z tu ak chcete rootnúť svoj telefón.

Krok 4:

CTRL + C všetky stiahnuté súbory ZIP do interného úložiska vášho mobilného telefónu Nexus 6P.

Krok 5:

Po úspešnom skopírovaní súborov odpojte mobilný telefón od počítača a vypnite ho.

Krok 6:

Teraz podržte obe tlačidlá zníženia hlasitosti a napájania súčasne, aby sa telefón spustil do režimu bootloaderu

Krok 7:

Klikajte na ktorékoľvek z klávesov hlasitosti, kým sa na obrazovke zavádzača nezobrazí „Recovery Mode“. Potom stlačte vypínač, aby ste potvrdili a spustili mobilný Nexus 6P na obnovenie TWRP.

Krok 8:

V TWRP prejdite na ‘Vymazanie’> ’Pokročilé vymazanie’ a vyberte oddiely ‘Dalvik / ART Cache’, ‘System’, ‘Data’ a ‘Cache’.

hotspot systému Windows 10 bez internetu
Krok 9:

Po zvolení jednoducho zotrite oddiely posunutím alebo prejdením prstom po tlačidle na obrazovke.

Krok 10:

Teraz sa vráťte späť na hlavnú obrazovku TWRP a kliknite na „Inštalovať“.

Krok 11:

Potom prejdite do interného úložiska, vyberte súbor ZIP vlastnej ROM, ktorú ste nainštalovali, a potiahnutím prstom pod obrazovkou ho nainštalujte / flashujte.

Krok 12:

Môžete tiež flashovať GApps, keď je ROM kompatibilný, a Magisk, ak chcete rootovať.

Krok 13:

Po úspešnej inštalácii prejdite do časti „Vymazanie“> „Formátovať údaje“ v TWRP a označte v danom poli „áno“, aby sa naformátovala dátová časť zariadenia Nexus 6P.

Keď je všetko hotové, prejdite do ponuky „Reboot“ v TWRP a stlačte tlačidlo „Systém“, aby ste reštartovali mobilný telefón z nainštalovanej vlastnej ROM.

Ktoré vlastné ROM Nexus 6P sú najlepšie?

Úprimne povedané, neexistuje žiadna konkrétne najlepšia ROM pre každého, pretože je to subjektívne. Pravdepodobne uprednostňujem viac funkcií ako výkon a vy pravdepodobne nie, a tak ďalej. A to je myšlienka tohto článku, dostať špičkové vlastné pamäte ROM pod jednu strechu a umožniť vám vybrať si, ktorá z nich je najlepšou vlastnou ROM pre váš Nexus 6P. Určite by som sa však chcel podeliť o svoje vlastné skúsenosti a poskytnúť návrhy, ktoré vychádzajú z môjho osobného použitia.

Ak vás zaujíma veľké množstvo možností prispôsobenia. Potom by som radšej išiel po PixelDust ROM. Ak potrebujete výkon, plynulosť a funkcie, potom je pre vás LineageOS 17.1 ROM tou najlepšou voľbou. A ak uprednostňujete Android, nainštalujte si Pixel Experience ROM alebo AOSP 10.0 ROM.

Moja obľúbená ROM pre Nexus 6P je LineageOS 17.1. Aj keď všetky vyššie uvedené vlastné ROM využívajú rovnakú základňu. Ale LineageOS 17.1 ROM má mierne viditeľné výhody, pokiaľ ide o stabilitu alebo výkon.

Záver:

Takže to je všetko, tu je zoznam najlepších vlastných ROM Nexus 6P . Pokúsili sme sa zhromaždiť najlepší možný zoznam pre našich milovaných čitateľov. Ak si myslíte, že nám niektorý z vašich obľúbených položiek chýbal, dajte nám vedieť komentárom nižšie. Určite to zaradíme na zoznam.

Prečítajte si tiež: