Zoznam počítačov Mac kompatibilných s macOS 10.15 Catalina

MacBook ProKatherine je názov, pre ktorý si spoločnosť Apple vybrala verzia 10.15 systému macOS, jeho operačný systém pre stolové počítače a notebooky. Ako každý rok, spoločnosť Apple oznámila túto novú verziu systému macOS počas úvodného prejavu WWDC, v tomto prípade vydania roka 2019, ktoré sa konalo v meste San Jose (Kalifornia, USA).

Počas predstavenia operačného systému predstavitelia spoločnosti Apple oznámili niektoré z ich najpozoruhodnejších noviniek, zoznam kompatibilných počítačov Mac a tiež všeobecne hovoril o dátume, kedy bude k dispozícii všetkým používateľom.

Chceli by ste vedieť všetky tieto informácie? Čítajte ďalej, aby sa vám nič nestalo.

Hlavné novinky systému macOS Catalina

macOS 10.15 sa zameria najmä na optimalizáciu a zlepšenie výkonu operačného systému oproti predchádzajúcim verziám. Okrem toho spoločnosť Apple tiež oznámila sériu vývojových zmien, najpozoruhodnejších:

 • Zbohom iTunes. Spoločnosť poslúchla používateľov a v tejto verzii OS nebude iTunes. Na jeho mieste budú tri rôzne aplikácie: Apple Music, Podcast a Apple TV. Finder preberá funkcie synchronizácie a zálohovania zariadení so systémom iOS. Budú sa tieto alternatívy páčiť používateľom iTunes?
 • Vysielací čas. Funkcia, s ktorou iPhone a iPad po určitú dobu počíta, dosahuje macOS. Vďaka tomu môžete presne vedieť, čo trávite čas, keď ste pred počítačom Mac.
 • Nájdi môj Mac . Vývoj funkcie Nájsť môj Mac, ktorý teraz dokáže vyhľadať počítač Mac bez nutnosti pripojenia k internetu. Urobí to vďaka iným značkovým zariadeniam, ktoré sú okolo neho.
 • Sajdkár. Táto funkcia vám umožní používať iPad ako druhú obrazovku Macu bezdrôtovo alebo pomocou kábla. Niečo, čo už bolo možné pomocou aplikácií tretích strán, ale teraz sa to dá dosiahnuť natívne.
 • Projektový katalyzátor. Azda najzaujímavejšia a do budúcna predpokladaná funkcia, ktorú oznámili počas hlavnej prednášky. Vďaka Catalyst môžu vývojári ľahko prenášať svoje aplikácie pre iPad do systému macOS a ušetriť tak týždne alebo mesiace vývoja. To by mohlo byť prospešné nielen pre Mac, ale aj pre iPad, pretože viac vývojárov začne s vytváraním konkrétnych aplikácií pre tablety a nebude sa to obmedzovať iba na prispôsobenie verzií iPhone.

Softvér skryje mnoho ďalších nových funkcií a nových funkcií, ale nepochybne sú najpozoruhodnejšie tie, ktoré sú na tomto zozname; aspoň pre túto chvíľu, keďže Apple vo fáze beta testovania zvyčajne skrýva niečo, čo by sa malo spustiť.

Jedná sa o macOS kompatibilné s macOS Catalina

macOS kompatibilný s macOS Catalina

Mac kompatibilný s macOS Catalina

Toto sú všetky počítače Mac kompatibilné s novou verziou operačného systému :

 • MacBook 2015 alebo novší.
 • MacBook Air z roku 2012 alebo novší.
 • MacBook Pro 2012 alebo novší.
 • Mac mini 2012 alebo novší.
 • iMac z roku 2012 alebo novší.
 • iMac Pro 2017 alebo novší.
 • Mac Pro 2013 alebo novší.

Predchádzajúce zariadenia nie je možné aktualizovať na Catalinu, aj keď je samozrejme možné ich používať s programom Mojave a istý čas nebude problém s kompatibilitou s aplikáciami (okrem tých, ktoré sa objavia v dôsledku Project Catalyst).

Kedy bude Catalina k dispozícii

Ako je už v Apple zvykom, neuviedli presný dátum. Firma sa obmedzila na zabezpečenie toho bude k dispozícii všetkým používateľom niekedy na jeseň 2019.

Vzhľadom na to, na čo sme zvyknutí, je najpravdepodobnejším výsledkom to, že finálna verzia systému macOS 10.15 bude vydaná niekedy medzi koncom septembra a začiatkom októbra 2019.

Bude to a aktualizácia úplne zadarmo pre všetkých majiteľov knihy pre Mac.