Funkcie a technické parametre iPadu Pro 12.9 2020

Apple v marci 2020 obnovila svoju radu iPad Pro a predstavila rýchlejší procesor A12Z Bionic, duálne zadné fotoaparáty. Nový skener LiDAR pre vylepšené možnosti rozšírenej reality a vylepšený zvuk. A voliteľné príslušenstvo Magic Keyboard, ktoré k iPadu pridáva vôbec prvýkrát trackpad. V tomto článku si povieme niečo o funkciách a špecifikáciách iPadu Pro 12.9 2020. Poďme začať!

Podľa spoločnosti Apple je iPad 2020 do roku 2020 zatiaľ najvyspelejším iPadom Pro. Spolu s množstvom profesionálnych vylepšení pre tých, ktorí chcú iPad. To je skutočne schopné nahradiť počítač.

Pokiaľ ide o dizajn, iPad Pro sa nemení, je k dispozícii v 11 a 12,9-palcových veľkostiach s dizajnom celej obrazovky. A tiež displej od okraja po okraj, ktorý v sebe nemá tlačidlo Domov. Rovnako ako modely iPad Pro z roku 2018, aj iPad Pro 2020 obsahuje kamerový systém TrueDepth s Face ID. Tá využíva rozpoznávanie tváre na biometrické overenie a 7-megapixelový fotoaparát na selfie.

Oba modely iPad Pro majú hliníkové šasi v striebornej alebo sivej farbe s plochými zaoblenými hranami. Ten sa obklopuje displejom Liquid Retina. Displej Liquid Retina je oproti modelu 2018 nezmenený. Vďaka širokej farebnej podpore, True Tone pre prispôsobenie sa okolitému svetlu. Antireflexná vrstva a obnovovacie schopnosti ProMotion 120 Hz.

Všeobecný dizajn iPadu Pro však zostal nezmenený, je tu nový systém zadnej kamery. K dispozícii sú dva fotoaparáty. Vrátane 12-megapixelového širokouhlého fotoaparátu a 10-megapixelového širokouhlého fotoaparátu. To umožňuje dvojnásobné oddialenie pre širšie zorné pole.

Má funkcie ako Smart HDR, Quad-LED True Tone Flash, širokouhlé farby a nahrávanie videa v rozlíšení 4K pri rýchlosti až 60 snímok za sekundu.

iPad pre 12.9

Ďalej | iPad pro 12.9

Súčasťou nastavenia dvoch kamier je nový skener LiDAR. To pomocou odrazeného svetla meria vzdialenosť objektov až päť metrov ďalej v nanosekundových rýchlostiach. Apple tvrdí, že nové hĺbkové rámce v systéme iPadOS kombinujú hĺbkový bod skenera LiDAR s údajmi z kamier. A snímače pohybu pre úplne novú triedu zážitkov z AR na iPade Pro.

Existujúce aplikácie ARKit budú mať prospech z okamžitého umiestnenia AR, vylepšeného snímania pohybu a tiež z oklúzie ľudí. Vďaka novým možnostiam ARKit môžu vývojári tiež získať prístup k novému rozhraniu Scene Geometry API. To povedie k novým scenárom, ktoré by bez skenera LiDAR neboli možné.

Spoločnosť Apple tiež vylepšila aplikáciu Measure pomocou skenera LiDAR Scanner. A teraz môže automaticky vypočítať výšku človeka. Meranie objektov je rýchlejšie a presnejšie vďaka automatickým vertikálnym a okrajovým vodidlám. Ďalej je tu nové zobrazenie pravítka pre podrobnejšie merania.

chyba twrp pri vykonávaní aktualizačného binárneho súboru

Vo vnútri je iPad Pro 2020 vybavený čipom A12Z Bionic Chip. Obsahuje 8-jadrový GPU, 8-jadrový CPU. A vylepšená tepelná architektúra a vyladené regulátory výkonu rýchlejšie ako kedykoľvek predtým. Neural Engine spracováva úlohy Core ML a funkcie rozšírenej reality a potom spracováva údaje zo skenera LiDAR.

Rovnako ako modely iPad Pro z roku 2018, aj iPad Pro z roku 2020 obsahuje a USB-C port na účely nabíjania a pripojenia k príslušenstvu USB-C vrátane displejov 4K a 5K. Port USB-C na iPade je možné použiť aj na nabíjanie príslušenstva, ako je iPhone a Apple Watch.

Apple pridal päť mikrofónov štúdiovej kvality na iPad Pro na zachytenie super čistého zvuku. Existujú štyri reproduktory zahrnuté pre pohlcujúci zvukový zážitok v akejkoľvek orientácii.

iPad Pro 12.9

S procesorom A12Z majú modely iPad Pro do roku 2020 až 10 hodín výdrže batérie na jedno nabitie. Medzi ďalšie funkcie iPadu Pro patria Podpora WiFi 6 , LTE gigabitovej triedy pre bunkové modely. A možnosti skladovania od 128 GB až 1 TB .

2020 iPad Pro spolupracuje s Apple Pencil druhej generácie ktorý sa pripája k iPadu magneticky a nabíja sa z priameho fyzického pripojenia.

iPad pre 12.9

Apple navrhol nový Magic Keyboard pre iPad Pro v roku 2020. Jedná sa v podstate o novú verziu inteligentnej klávesnice. To je vybavené trackpad , podsvietené klávesy a nožnicový spínač rovnako.

Cena za iPad Pro sa začína na 799 dolárov za 11-palcový 128-bitový iba model WiFi alebo 949 dolárov pre 128 GB mobilný model. Cena a 12,9-palcový model začína na 999 dolárov za 128 GB model WiFi a 1 149 dolárov pre 128 GB mobilný model. Ďalšie úložisko je k dispozícii za vyššie ceny.

Nový iPad Pro je možné objednať v online obchode Apple Store. Nová objednávka sa vyexpeduje do týždňa alebo dvoch.

Apple Pencil je k dispozícii od spoločnosti Apple za 129 dolárov a nová klávesnica Magic Keyboard pre iPad Pro je k dispozícii na objednávku 15. apríla 2020. Cena je stanovená na 299 dolárov za 11-palcový model a 349 dolárov za 12,9-palcový model . Spoločnosť Apple tiež vydala aktualizovanú klávesnicu Smart Keyboard Folio, ktorá sa hodí pre nový iPad Pro. Cena je 179 dolárov za 11-palcový iPad Pro a 199 dolárov za 12,9-palcový iPad Pro.

mechanizmus s 1 mm zdvihu kľúča.

Ďalej | iPad pro 12.9

Plnohodnotná klávesnica Magic Keyboard pripája sa magneticky na iPad Pro a funkcie konzolovité pánty pre plynulé úpravy pozorovacieho uhla až do 130 stupňov. Je vybavený priechodným nabíjaním USB-C a má foliový dizajn. Takto sa iPad zloží a zároveň sa ochráni, keď sa nepoužíva.

ako sa dostanem k svojim konceptom na twitteri

Novú Magic Keyboard sprevádza podpora trackpadu a myši pre iPad v systéme iPadOS 13.4 . Podpora trackpadu na iPade je navrhnutá ako dotyková technológia. Spolu s kurzorom sa javí ako kruh, ale jeho posunutím sa zvýraznia prvky používateľského rozhrania. Napríklad textové polia, aplikácie na ploche a v doku a všetky ďalšie položky, na ktoré je možné klepnúť.

ázijská dráma na kodi

Podpora gest umožňuje pomocou trackpadu prepínať medzi aplikáciami, upravovať text, pristupovať k prepínaču aplikácií, aktivovať Dock and Control Center a oveľa viac. Podpora Trackpadu funguje ako v iOS, tak v aplikáciách tretích strán aj tretích strán.

Aj keď je trackpad navrhnutý primárne pre klávesnicu Magic Keyboard, k iPadu Pro sa pripájajú ďalšie myši a trackpady . Napríklad Magic Mouse 2 a Magic Trackpad 2. Podpora myši a trackpadu je k dispozícii pre všetky moderné iPady. A nová klávesnica Magic Keyboard funguje dokonca aj s modelmi iPad Pro 2018. Podpora rolovania a gest vyžaduje Magic Trackpad 2 alebo Magic Mouse 2 a nefunguje s modelmi prvej generácie.

Dizajn | iPad pro 12.9

Modely iPad Pro do roku 2020 neprešli nijakým zásadným dizajnom a naďalej vyzerajú ako modely iPad Pro z roku 2018. Existujú dve veľkosti: 11 palcov a 12,9 palca.

11-palcový iPad Pro od spoločnosti Apple meria na 9,74 palca na dĺžku a 7,02 palca na šírku, zatiaľ čo 12,9-palcový model meria na 11,04 palca na dĺžku a 8,46 palca na šírku. Je teda o viac ako palec širší a vyšší ako menší model.

Oba modely iPad Pro majú hrúbku iba 5,9 mm. 11-palcový iPad Pro váži 1,04 libry a 12,9-palcový iPad Pro váži 1,41 libry. Spoločnosť Apple ponúka modely iPad Pro v striebornom alebo vesmírne šedom hliníku.

Modely iPad Pro Pro z roku 2020 naďalej obsahujú displej od okraja po okraj so 6 mm rámčekmi v hornej, dolnej a bočnej časti. Namiesto hladkých, zúžených hrán majú modely iPad Pro po stranách priemyselnejšie pásmo pripomínajúce dizajn iPhone 4 alebo iPhone SE.

Na zadnej strane iPadu Pro sa nachádza jediná zmena v dizajne. Modely 2020 majú štvorcový fotoaparát, v ktorom je uložený širokouhlý fotoaparát, ultraširokouhlý fotoaparát, nový skener LiDAR a blesk True Tone. Nový náraz fotoaparátu v tvare štvorca je väčší ako predchádzajúci zvislý náraz fotoaparátu v iPade Pro z roku 2018. , ktorý obsahoval nastavenie fotoaparátu s jedným objektívom.

Zobraziť | iPad pro 12.9

Modely Apple iPad Pro 2020 používajú ten istý displej Liquid Retina edge-to-edge, ktorý bol k dispozícii v modeloch iPad Pro 2018. To Apple v tom čase označilo za svoj zatiaľ najvyspelejší displej.

11-palcový iPad Pro má rozlíšenie 2388 x 1668, zatiaľ čo 12,9-palcový model má rozlíšenie 2732 x 2048 a oba majú 264 pixelov na palec ako predchádzajúce modely. Displeje iPad Pro majú jas 600 nitov, odrazivosť 1,8 percenta, antireflexný povlak a povlak odolný proti odtlačkom prstov.

Podpora širokých farieb zaisťuje sýte, živé farby, ktoré sú verné a presné. True Tone však upravuje displej tak, aby zodpovedal vyváženiu bielej farby osvetlenia v miestnosti, aby obrazovka bola ľahšie pre oči.

Zahrnutá je technológia zobrazenia ProMotion s obnovovacou frekvenciou 120 Hz. Vďaka tomu je pohybový obsah na obrazovke plynulejší, ostrejší a pohotovejší pri čítaní, hraní hier, sledovaní filmov a oveľa viac.

Obnovovacia frekvencia displeja iPadu Pro je dynamická a môže sa meniť v závislosti od toho, na čo sa pozeráte, ako opatrenie šetriace batériu. Ak sledujete film alebo hráte hru, obnovovacia frekvencia je 120 Hz. Ak ale čítate webovú stránku alebo sa pozeráte na fotografiu, potom nepotrebujete obnovovaciu frekvenciu 120 Hz, takže sa príslušne upraví.

iPad pre 12.9

Face ID a kamerový systém TrueDepth iPad pro 12.9

Namiesto autentifikácie a odomykania pomocou systému odtlačkov prstov Touch ID používa iPad Pro funkciu Face ID. Apple pridáva do svojich produktov od roku 2017. Face ID robí všetky rovnaké činnosti ako Touch ID. Úspešné je odomknutie iPadu, umožnenie prístupu k aplikáciám chráneným prístupovým kódom tretích strán, potvrdenie nákupov a overenie platieb Apple Pay.

tmobile note 4 root

Face ID využíva senzory a fotoaparáty zabudované do horného krytu iPadu Pro a Apple nazýva svoje multikomponentné nastavenie fotoaparátom TrueDepth. Ak chcete vytvoriť sken tváre, ktorý sa používa na účely autentifikácie, bodový projektor premieta na vašu tvár viac ako 30 000 neviditeľných infračervených bodov.

Bodová mapa je načítaná infračervenou kamerou a štruktúra vašej tváre je prenášaná do procesora A12Z Bionic v zariadení iPad Pro, kde je transformovaná do matematického modelu.

IPad Pro trvá len zlomok sekundy, kým naskenuje vašu tvár, rozpozná vás a odomkne zariadenie. Face ID je bezpečnejšie ako Touch ID. A nie je schopný sa nechať oklamať fotografiou, maskou alebo inou napodobeninou tváre. Bezpečnostná funkcia Attention Aware zaisťuje, že sa váš iPad Pro odomkne iba vtedy, keď sa na neho pozeráte s otvorenými očami. Takže vie, že nefunguje, keď pred ním nie je živý človek.

Dáta Face ID sú šifrované a bezpečné v zabezpečenej enkláve čipu A12Z. Autentifikácia prebieha na zariadení, bez údajov uložených v cloude, odoslaných spoločnosti Apple alebo prístupných aplikáciám.

Selfie fotoaparát | iPad pro 12.9

Predný kamerový systém TrueDepth obsahuje 7-megapixelový fotoaparát pre selfie a videá FaceTime. Ďalej podporuje režim Portrét, Osvetlenie portrétu a tiež Animoji a Memoji.

A12Z Bionic Chip | iPad pro 12.9

A12Z Bionic je vybavený 8-jadrovým CPU, vylepšeným 8-jadrovým GPU a vylepšenou tepelnou architektúrou. A vyladené ovládače výkonu pre to, čo Apple tvrdí, že je vôbec najvyšším výkonom v iPade.

A12Z Bionic je rýchlejší ako čipy, ktoré obsahujú veľa počítačov, a bol vyrobený pre náročné úlohy. Rovnako ako úprava videa v rozlíšení 4K a tiež návrh 3D modelov.

Potvrdilo sa, že A12Z je re-binovaná verzia A12X s povoleným ďalším jadrom GPU. A12X má 8-jadrový GPU, ale jedno z jadier je deaktivované. Ide teda o funkčne 7-jadrový GPU. A12Z je A12Z s týmto extra jadrom GPU k dispozícii.

Neural Engine | iPad pro 12.9

Model A12Z obsahuje Neural Engine, ktorý je schopný vykonať päť biliónov operácií za sekundu. To umožňuje viac ako kedykoľvek predtým robiť v reálnom čase. Neural Engine poháňa všetky funkcie strojového učenia v iPade Pro. Napríklad vyhľadávanie fotografií, Face ID a zážitky z rozšírenej reality.

Neural Engine od spoločnosti Apple umožňuje rýchlejšie rozpoznávanie tváre Face ID, rýchlejšiu detekciu roviny pre aplikácie rozšírenej reality, vylepšenia rýchlosti pre ďalšie úlohy, ktoré využívajú strojové učenie v reálnom čase, a napája snímač LiDAR v iPad Pro 2020.

RAM

Všetky modely iPad Pro 2020 sú vybavené 6 GB RAM. V prípade iPadu Pro z roku 2018 mali modely s 1 TB úložného priestoru 6 GB RAM. Zvyšok však mal 4GB RAM.

Zadné fotoaparáty | iPad pre 12.9

iPad pre 12.9

Spoločnosť Apple tvrdí, že ultraširokouhlý fotoaparát je možné použiť na dvojnásobné oddialenie a dosiahnuť tak oveľa širšie zorné pole. Zdvojnásobenie možností fotografie a videa a tiež umožnenie rôznych perspektív a použitia viacerých kamier.

ios 10 zvuky upozornení

Súčasťou balenia je aj True Tone Flash, 5-násobné digitálne zväčšenie, 63-megapixlové panorámy, širokouhlé snímanie farieb, redukcia šumu, inteligentné HDR, sériový režim, podpora živých fotografií a automatická stabilizácia obrazu. Rovnako ako modely z roku 2018, ani modely iPad Pro z roku 2020 neobsahujú optickú stabilizáciu obrazu.

Pokiaľ ide o video, iPad Pro dokáže nahrávať 4K video rýchlosťou až 60 snímok za sekundu pomocou ktorejkoľvek z týchto kamier. Ďalej podporuje slo-mo video, časozberné video a tiež filmovú stabilizáciu videa pri nahrávaní v rozlíšení 720 alebo 1080p.

Životnosť batérie | iPad pro 12.9

11-palcový iPad Pro má batériu 28,65 watthodiny, 12,9-palcový iPad Pro má batériu 36,71 watthodiny.

Oba modely iPad Pro ponúkajú až 10 hodín výdrže batérie pri surfovaní na webe alebo sledovaní videa. Môže sa nabíjať cez USB-C a obsahuje 18W napájací adaptér, ktorý sa dodáva s nimi.

Modely WiFi + Cellular ponúkajú až deväť hodín výdrže batérie pri surfovaní na webe pomocou LTE.

Záver

Dobre, to bolo všetko, ľudia! Dúfam, že sa vám týmto článkom pre iPad pre 12.9 páči, chlapci a bude pre vás užitočný. Dajte nám o tom spätnú väzbu. Tiež, ak máte ďalšie otázky týkajúce sa tohto článku. Dajte nám potom vedieť v sekcii komentárov nižšie. Čoskoro sa ozveme.

Prajem vám skvelý deň!

Pozri tiež: Ako podpísať dokument PDF v systéme Mac - Používateľská príručka