Nainštalujte si Google Apps na Huawei Mate 30 Pro

Ako inštalovať aplikácie Google na Huawei Mate 30 Pro

Huawei Mate 30 Pro nie je dodávaný s aplikáciami alebo službami Google. Ale to neznamená ty potom ich nemôžete nainštalovať na svoje vlastné zariadenie. Je celkom ľahké obnoviť väčšinu, ale nie všetky aplikácií a funkcií. Získali by ste z certifikovaného zariadenia s Androidom Google. To znamená, že či plánujete import čínskej verzie zariadenia, alebo si prípadne vyzdvihnete západnú verziu, keď bude k dispozícii, získate oveľa známejšie prostredie. Tu je postup, ako to urobiť.

Huawei Mate 30 Pro

Na úvod krátke upozornenie: Pretože sa tu chystáme robiť zásadné zmeny softvéru, treba pripomenúť, že všetko, čo sa tu vykoná, budete robiť na svoje vlastné riziko. Postupujte preto opatrne, najmä ak nepoznáte manipuláciu s telefónom.

najlepší launcher pre nexus 6p

Vďaka tomu sa poďme vysporiadať s aplikáciou, ktorú použijeme na pridanie aplikácií a služieb Google do Mate 30.

Zoznámenie sa s Google Service Assistant

Google Service Assistant (谷 歌 服务 助手 v čínštine) je navrhnutý tak, aby aktualizoval čínske telefóny Huawei na Google Play Store a dôležité zákulisné komponenty, vďaka ktorým fungujú všetky aplikácie a služby spoločnosti Google pre Android.

Huawei Mate 30 Pro

Aj keď preložený názov môže naznačovať opak, aplikácia nemá nič spoločné s Googlom a spoločnosť ju neschvaľuje. Funguje to tak, že sa aktualizujú prázdne stub aplikácie, ktoré vo firmvéri Mate 30 zostali pre hlavné komponenty Google, ako je GMS Core (výkonné aplikácie nízkej úrovne, ktoré majú špeciálne povolenia), na najnovšie verzie.

Aplikáciu je možné stiahnuť z lzplay.net . Jej pôvod je dosť nepriehľadný, bez indícií v zdrojovom kóde stránky alebo v zozname WHOIS, ani v samotnom súbore aplikácie. Spravidla neodporúčame sťahovať aplikácie z neznámych miest. Ak však chcete na Mate 30 používať Google Apps, je to nevyhnutné.

Ako inštalovať aplikácie, služby Google a obchod Play na rade Huawei Mate 30

  • Prvým krokom je stiahnutie inštalačného programu z lzplay.net . V telefóne otvorte aplikáciu Prehliadač, navštívte web a stlačte tlačidlo sťahovania. Potom budete mať niekoľko výziev na prekliknutie, pretože sťahujete aplikáciu odkiaľkoľvek mimo schváleného obchodu s aplikáciami Huawei. Pri prvom spustení mu tiež budete musieť udeliť povolenie na prístup k vášmu internému úložisku.

Aplikácie Google

  • V ďalšom kroku sú pokyny pre ďalší krok v čínštine, ale postup je dosť jednoduchý. Aplikácia sa musí stať správcom zariadenia, aby mohla aktualizovať prázdne aplikácie, ktoré sa nachádzajú vo firmvéri telefónu, pomocou plne funkčných aplikácií a služieb Google. Na to je potrebné vaše povolenie. Klepnite na modré tlačidlo. Dočasne uvidíte, čo presne bude môcť táto aplikácia robiť, kým si nainštaluje vaše aplikácie Google. Ak ste s týmto spokojní, klepnite na Aktivovať.

Aplikácie Google

najlepšie jadrá retroarchu 2019
  • Ďalej počkajte, kým si aplikácia stiahne Mobilné služby Google. Stiahne všetky komponenty na pozadí a nakoniec Obchod Google Play. Po dokončení bude tlačidlo v dolnej časti obrazovky sfarbené do modra a môžete pokračovať klepnutím na toto tlačidlo.

Aplikácie Google

  • Keď to bude hotové, môžete ísť. Aplikácia Google Play Protect a ďalšie služby ožijú na pozadí a po vyriešení problému sa budete môcť prihlásiť a pomocou Obchodu Play sťahovať všetky ďalšie aplikácie Google - napríklad Chrome, Mapy Google a Gmail. Predtým, ako začnete telefón používať, je dobré ho reštartovať.

Aplikácie Google

  • Budete tiež chcieť odstrániť aplikáciu Google Service Assistant, pretože nie je dôvod ju neustále udržiavať. Najskôr prejdite do časti Nastavenia> Zabezpečenie> Ďalšie nastavenia> Správcovia zariadení a odstráňte jeho oprávnenia správcu. Potom ho môžete ako obvykle odinštalovať zo spúšťača - nájdete ho na domovskej obrazovke alebo v zásuvke aplikácií, dlho stlačte a klepnite na Odinštalovať.

Aplikácie Google

Na čo si dať pozor

Spravidla na mojom Mate 30 Pro veci jednoducho fungovali dobre. Pred inštaláciou aplikácie Google som musel znova reštartovať. Niektoré aplikácie by zobrazovali výzvy na prihlásenie pre moje účty Google. Aj keď Google Assistant funguje, nie je možné ho aktivovať pomocou skratky vypínača alebo kľúčového slova Hej Google. (Pre staršie telefóny Huawei existujú riešenia, ktoré však zatiaľ na Mate 30 nefungujú.)

Pretože softvér Mate 30 nie je certifikovaný spoločnosťou Google, nemôžete používať Google Pay. A niektoré aplikácie, ktoré používajú DRM - správu digitálnych práv - tiež môžu zlyhať. Napríklad súčasná verzia Netflixu v obchode Play zlyháva na Mate 30. Aj keď staršia verzia aplikácie s bočným načítaním fungovala dobre.

Táto metóda teda neobnovuje úplne všetko, čo získate s telefónom s certifikátom Google. A je potrebné podniknúť ďalšie kroky. Pretože aj základné načítané aplikácie Google si budete musieť stiahnuť jednotlivo. Ale pre niekoho na Západe, ktorý sa plne zapojil do ekosystému Google. Toto je do značnej miery jediný spôsob používania tohto telefónu.