Ako efektívne pracovať z domu - vypuknutie choroby Covid-19

Poznáte ten pocit, keď všetko, čo robíte, iba funguje? Je to vlastne pocit, akoby sa zastavil čas a vy ste produktívnejší ako kedykoľvek predtým, tzv stav toku . Takže aby ste zvýšili šance na vstup do tohto stavu, môžete urobiť veľa a pomôže vám, ak môžete pracovať bez vyrušovania. Predstavím niekoľko spôsobov, ktoré by vám mohli pomôcť pri maximálnej produktivite pri práci z domu. V tomto článku vám ukážeme, ako efektívne pracovať z domu. Poďme začať!

Váš pracovný priestor Pracujte efektívne z domu

To je skutočne dôležité pre vytvorenie prostredia, ktoré je schopné sústrediť sa. Dobré, ak môžete mať vyhradený pracovný stôl s priestorom pre mnoho obrazoviek, mobilných telefónov, slúchadiel s mikrofónom a prípadne tlačiareň alebo skener.
Ak nežijete sami, mohol by byť dobrý nápad rozhodnúť sa spolu s ostatnými v okolí, keď vás nebude rušiť. Nechcete, aby sa člen rodiny v nočnom oblečení ukázal za chrbtom počas videokonferencie.

Môže byť dobrý nápad, že vaše pracovné nastavenie vám umožní dobré oddelenie medzi pracovnou a osobnou oblasťou. Snažte sa, aby celý váš dom a miestnosti neboli potenciálne spojené s prácou. Rovnako ako kuchyňa, obývacia izba a spálňa. Takže keď opustíte svoj pracovný priestor na prestávku, pocítite skutočné odpojenie od práce. Riziko, ak je každá miestnosť spojená s prácou, je nikdy odpojiť myseľ z práce.

Pomodoro technika Pracujte efektívne z domu

Jednou z mojich najobľúbenejších vecí na práci z domu je, že nikto nemôže ísť za vami a potenciálne vás rušiť, kedykoľvek sa nachádzate v procese predbežného riešenia problémov alebo kódovania. Použitie Pomodoro techniky pomáha sústrediť sa a robiť veci. Pomodoro Technique je metóda riadenia času zameraná Francescom Cirillom na konci 80. rokov.

Je to jednoduché, takto to robíte:

  • Nastaviť časovač na 25 minút a pracovať na jednej úlohe . Ak sa nechcete nechať rozptýliť, zatvorte všetkých e-mailových klientov, vypnite upozornenia na mobilnom telefóne, sociálnych sieťach, četovacích programoch, ako sú Slack alebo Microsoft Teams, dostanete nápad.
  • Dajte si päťminútovú prestávku. Teraz je čas na odpočinok. Možno sa ponaťahujete, postavíte, pozriete si krátke youtube video, idete na toaletu alebo čo chcete.
  • Kroky jeden až dva opakujte ešte štyrikrát. Potom si urobte dlhšiu pauzu, napríklad 45 - 60 minút, možno súčasne s obedom v prvom cykle.

Pracujte efektívne z domu

spustiť program Windows Explorer ako správca

Ďalej | Pracujte efektívne z domu

Ak použijete túto jednoduchú techniku, všimnete si, koľko toho urobíte, bude to skoro cítiť ako v mágii. Je dôležité zastaviť presne, keď zazvoní časovač. Keď zvoní časovač, neskúšajte to dokončiť, zastaviť sa priamo vo vete alebo pracovať. Často je ťažšie napísať nový dokument, ako pokračovať tam, kde ste skončili. Ak sa v strede vašej relácie Pomodoro objaví skvelý nápad alebo myšlienka. Poznačte si túto myšlienku alebo myšlienku a potom sa znova zamerajte na aktuálnu úlohu.

Pred začatím novej 25-minútovej relácie Pomodoro skontrolujte, či sú dôležité (nie sú to urgentné) správy a či už žiadne nepokračujú. Ak dostávate veľa e-mailov alebo iných správ, môžete na ne odpovedať pomocou relácie Pomodoro.

Odstráňte rušivé prvky Pracujte efektívne z domu

Náš mozog nie je vyvinutý na multitasking. Ak stratíme zameranie na svoju aktuálnu úlohu, trvá minimálne 15 minút, kým sa vrátime k rovnakému zameraniu ako predtým, ako budete vyrušovaní, často dlho. V dnešnom modernom svete so sociálnymi médiami sa kontextové upozornenia, blikajúce obrázky a pípanie snažia odviesť vašu pozornosť.
Musíme to prevziať kontrolu, aby sme sa naďalej sústredili na naše úlohy a boli produktívni. Všetko, čo by mohlo ukradnúť naše zameranie, by malo byť vypnuté. Aj to, keď budete mať mobilný telefón obrátený v jednej miestnosti, vás bude rušiť. Ak to nie je potrebné na prácu, mohol by byť dobrý nápad mať rozptyľovacie zariadenie v inej miestnosti

Ľahko sa môže stať, že sa pri práci rýchlo pozriete na svoje sociálne médiá. Možno je to odkaz na krátke video s roztomilými mačkami a potom odkaz na iné video. Potom si všimol, že sa vám niekomu páčila správa, na ktorú ste písali Facebook alebo Twitter . Zrazu prešli niektoré vaše hodiny bez toho, aby ste za deň vykonali čo i len polovicu zoznamu akcií.

Predajte sa Pracujte efektívne z domu

Pretože vás nikto nevidí pracovať z domu, budete sa musieť trochu predať. Je to dobrá rada, aj keď pracujete v kancelárii, ale ešte dôležitejšia je pri práci z domu.
Tu je zoznam vecí, ktoré môžete urobiť. Závisí to samozrejme od vášho pracovného prostredia:

  • Na konci každého týždňa pošlite svojmu manažérovi správu o tom, na čom ste pracovali. Napríklad v pondelok môžete otvoriť prázdny e-mail. Keď ste niečo dosiahli alebo ste strávili čas, napíšte to ako guľku do e-mailu. Napíšte súhrn týždňa a odhad, na čom budete budúci týždeň pracovať, a pošlite ho svojmu manažérovi na konci týždňa.
  • Ak od svojej práce dostanete pozitívnu spätnú väzbu od iných, ako od vášho priameho manažéra. Uložte túto spätnú väzbu a pridajte ju do týždenného prehľadu uvedeného vyššie.
  • Ak ste urobili niečo dobré alebo pôsobivé, pošlite to správu do interného systému chatu a správ spoločností.
  • Ľudia, ktorí chvália ostatných, majú často pocit, že robia dobrú prácu. Ak niekto vo vašom tíme alebo spoločnosti odvádza dobrú prácu, venujte mu čas a všimnite si ho.
  • Pretože nikto nevidí, či skutočne pracujete, je dôležité zúčastňovať sa na schôdzkach na diaľku, keď môžete. Odpovedzte na dôležité správy v primeranom čase.
  • Ak vaša spoločnosť získala interný systém chatu alebo správ, ako sú Slack alebo Microsoft Teams, určite tu buďte mimoriadne aktívni. Ak ste osobou, ktorá pomáha iným, ktorí majú otázky a podobne, nebudete sa musieť predávať, urobia to za vás iní.

Záverečné slová

Práca z domu môže vyžadovať určité pracovné disciplíny, pravidlá, pracovné pravidlá. Je to skvelý spôsob práce, ak máte úlohy, ktoré vás zaujímajú. A možno to urobiť samostatne alebo prostredníctvom spolupráce na diaľku.

Zistite, čo vám najlepšie vyhovuje. Dúfam, že vám to dalo nejaké nápady alebo veci, ktoré môžete pridať do svojej pracovnej rutiny.

Záver

Dobre, to bolo všetko, ľudia! Dúfam, že sa vám tento článok páči, pracujte efektívne z domu a bude pre vás užitočný. Tiež, ak máte ďalšie otázky týkajúce sa tohto článku. Dajte nám vedieť v sekcii komentárov nižšie. Čoskoro sa ozveme.

Prajem vám krásny deň!

ako nainštalovať zostavuje na spmc

Pozri tiež: Ako povoliť multitasking rozdelenej obrazovky