Ako vymazať protokoly udalostí v systéme Windows 10

Chcete vymazať protokoly udalostí v systéme Windows 10? Ak áno, potom ste na správnom mieste. Windows 10 vykazuje veľa druhov chýb. Možno budete chcieť vedieť, ako dobre porozumieť chybám, a práve tu Záznam udalostí vstupuje do hry. Súbory denníka udalostí však ukladajú všetky informácie spojené s minulými chybami pre vaše potešenie pri sledovaní, a to je dobré. Problém spočíva v tom, že protokol udalostí nevymaže automaticky všetky informácie, ktoré uloží, a to môže predstavovať problém pre výkon vášho počítača.

Protokoly udalostí sú presne to, čo naznačuje jeho názov. Ukladá záznamy údajov, ktoré sa odohrávajú v počítači. Keď ste sa vy alebo ktokoľvek prihlásili do počítača, keď sme otvorili aplikáciu a došlo k chybe alebo zlyhaniu aplikácie, každá udalosť sa zaznamená do denníkov udalostí.

K protokolom udalostí môžete získať prístup pomocou Prehliadača udalostí. Ak sa teda vo vašom počítači vyskytne chyba, môžete ľahko skontrolovať jej informácie v prehliadači udalostí. Veľmi pomáha pri riešení akýchkoľvek problémov, ktoré sa vyskytli v počítači.

Niekoľko ľudí môže chcieť vymazať udalosť alebo všetky udalosti z denníkov udalostí. Dá sa to urobiť veľmi ľahko. Existuje niekoľko metód na vymazanie udalosti a všetkých udalostí z denníkov udalostí. Ak tiež hľadáte spôsob, ako to dosiahnuť, postupujte podľa riešení uvedených nižšie.

Ako vymazať protokoly udalostí v systéme Windows 10

Odstránenie udalostí z denníkov udalostí je veľmi užitočné a priame. Vykonajte techniku, aby ste to mohli urobiť.

Protokol udalostí WIPE vo Windows 10

Poznámka: Ak chcete získať prístup a odstrániť protokoly udalostí, stačí sa prihlásiť ako správca v počítači. Ak nie ste prihlásený ako správca, nebudete môcť tieto riešenia vykonávať. Pred prechodom na nižšie uvedené riešenia teda nezabudnite, že ste prihlásení ako správcovia.

Poďme sa pozrieť na to, ako chybu opraviť:

Odstráňte denník udalostí pomocou prehliadača udalostí

Krok 1:

Klepnite na tlačidlo Štart a potom vstúpte do eventvwr.msc alebo Prehliadač udalostí .

synchronizácia fotografií v iCloude nefunguje
Krok 2:

Prehliadač udalostí spustíte kedykoľvek, keď si ikonu pozriete, pravým tlačidlom myši a zvolením možnosti Spustiť ako správca.

Krok 3:

Nakoniec dvakrát klepnite na priečinky v ľavom paneli.

Krok 4:

Potom klepnite pravým tlačidlom myši na udalosti, ktoré chcete vymazať, a potom vyberte Vymazať denník . Týmto sa protokolovajú všetky súbory pre túto sekciu.

Krok 5:

Môžete tiež zvoliť súbor denníka a klepnúť na ikonu Vymazať protokol ktoré si prezeráte na paneli na pravej strane.

Odstráňte vybrané protokoly udalostí pomocou nástroja wevtutil

No odporúčam Príkazový riadok namiesto bežných metód robenia vecí. V tejto situácii si povieme, ako vyčistiť Záznam udalostí pomocou príkazového riadku predtým, ako sa dotknete druhej možnosti.

Krok 1:

Klepnite na tlačidlo Štart a potom zadajte cmd.exe a odtiaľ uvidíte ikonu CMD. Pravým klepnutím na ikonu a potom výberom možnosti Spustiť ako správca spustíte príkazový riadok.

blokovať reklamy na skype
Krok 2:

Druhým krokom je teda vstup wevtutil do novootvoreného okna príkazového riadku a bez úvodzoviek. Potom klepnite na ikonu Zadajte na klávesnici a následne si zobrazíte zoznam všetkých protokolov chýb.

Krok 3:

Nakoniec vstúpte wevtutil cl + názov protokolu chceš vymazať. Táto voľba vám umožňuje vymazať iba tie, ktoré nechcete, takže nehýbte s očakávaním, že vymažete všetko súčasne.

wevtutil je vstavaný nástroj, pomocou ktorého môžete získavať informácie o denníkoch udalostí a vydavateľoch. Tento príkaz môžete tiež použiť na odinštalovanie alebo inštaláciu manifestov udalostí, vykonávanie dotazov a export, archiváciu a vymazanie protokolov.

Vymažte všetky súbory denníka udalostí pomocou súboru .CMD

Odstránenie všetkých udalostí pomocou príkazového riadku je celkom jednoduché. V tejto technike použijeme súbor .cmd. Všetko je uvedené nižšie v krokoch. Postupujte opatrne.

Krok 1:

Spočiatku musíme pomocou niektorých príkazov vytvoriť súbor .cmd. Stačí prejsť na plochu a klepnúť pravým tlačidlom myši na prázdne miesto. Tu prejdite na Nový a potom vyberte Textový dokument zo zoznamu možností, ktorý sa otvorí.

Krok 2:

Teraz sa vráťte späť na plochu a dvakrát klepnite na Nový textový dokument otvorí súbor textového dokumentu, ktorý ste práve vytvorili.

Krok 3:

V textovom dokumente skopírujte a prilepte nasledujúce príkazy.

  @echo off    FOR /F tokens=1,2* %%V IN (‘bcdedit’) DO SET adminTest=%%V IF (%adminTest%)==(Access) goto noAdmin for /F tokens=* %%G in (‘wevtutil.exe el’) DO (call :do_clear %%G) echo. echo Event Logs have been cleared! goto theEnd :do_clear echo clearing %1 wevtutil.exe cl %1 goto :eof :noAdmin echo You must run this script as an Administrator! echo. :theEnd  
Krok 4:

Teraz z ľavej hornej časti okien otvorte Súbor rozbaľovaciu ponuku a vyberte Uložiť ako… .

Krok 5:

V Názov súboru oddiel, vstup ClearLog.cmd a klepnite na Uložiť . Uloží však súbor s príponou .cmd a s názvom súboru ako ClearLog.

Krok 6:

Zobraziť súbor ClearLog súbor na pracovnej ploche počítača. Stačí ho otvoriť ako správca. Stačí naň kliknúť pravým tlačidlom myši a vybrať si Spustiť ako správca .

Všetko hotové. Otvorí sa okno príkazového riadka, ktoré automaticky vymaže všetky udalosti z denníkov udalostí.

Vymazanie všetkých udalostí pomocou prostredia PowerShell

Windows PowerShell je ďalší úžasný nástroj na vykonávanie príkazov. V tejto technike vymažeme všetky udalosti pomocou Windows PowerShell. Pri riešení postupujte podľa krokov uvedených nižšie.

Krok 1:

Prejdite do prostredia Windows PowerShell ako správca. Ak to chcete urobiť, choďte do Cortany a zadajte powerhell v oblasti vyhľadávania. Teraz klepnite pravým tlačidlom myši Windows PowerShell z výsledkov vyhľadávania a vyberte Spustiť ako správca .

Krok 2:

V okne Windows PowerShell zadajte ľubovoľný z nasledujúcich príkazov a stlačte Zadajte .

ako otvoriť súbor čísel na pc
  wevtutil el | Foreach-Object {wevtutil cl $_}  

Alebo

  Get-EventLog -LogName * | ForEach { Clear-EventLog $_.Log }  
Krok 3:

Príkaz teraz vymaže všetky udalosti z denníkov udalostí. Teraz už len vstúpiť Východ a udrieť Zadajte zatvorte Windows PowerShell.

Ručné vymazanie udalostí

V poslednej metóde si ukážeme, ako manuálne vymazať udalosti z denníkov udalostí. Tu odstránime záznamy udalostí priamo z Prehliadača udalostí. Podľa pokynov vykonajte túto techniku.

Krok 1:

Prejdite na ovládací panel. Ak to chcete urobiť, presuňte sa do Cortany a zadajte Ovládací panel v oblasti vyhľadávania. Vyberte si Ovládací panel z výsledkov vyhľadávania.

Krok 2:

Po vstupe do ovládacieho panela klepnite na Systém a bezpečnosť.

Krok 3:

Tu hľadajte výraz Administratívne nástroje a otvor to.

Krok 4:

Stránka otvorí okno prieskumníka s nástrojmi na správu. Teraz umiestnite Prehliadač udalostí a dvojitým klepnutím ho otvoríte.

chyba pri inštalácii sprievodcu ares
Krok 5:

V okne Prehliadač udalostí si však potom zobrazíte rôzne množiny udalostí. Ak chcete udalosť odstrániť, jednoducho rozbaľte skupiny udalostí, aby ste našli konkrétnu udalosť, a potom na ňu kliknite pravým tlačidlom myši. Teraz si vyberte Vymazať protokol . Po dokončení stačí zavrieť Prehliadač udalostí.

Záver:

Tu je všetko o vymazaní protokolov udalostí v systéme Windows 10. Dúfam, že vám pomôžeme vymazať udalosti z protokolov udalostí. Tiež si myslím, že tento článok je skutočne užitočný. Ale napriek tomu, ak máte akékoľvek otázky alebo otázky týkajúce sa metód, potom nás bez akýchkoľvek váhaní komentujte nižšie!

Zostaňte s nami naladení! 🤗

Prečítajte si tiež: